Rozhovor – Anička Bílková

6 Bře

Na otázky paní Jany Juřicové odpovídala Anička Bílková.

Byla jsi členkou hasiče již od dětství nebo jsi členství vyvdala spolu s Vláďou?
Hasička jsem byla už na základce (s děckama jsme postoupili do okresního kola), nás tehdy vedl Jenda Boháč, pak jsem měla desetiletou pubertální přestávku, no a potom s Vláďou.

Od kdy se aktivně zúčastňuješ soutěží?
Já nevím přesně jestli to byl rok 90 nebo 91, ale asi 91 (byl to rok 90 pozn. autora) to jsme se hecly na 1. máje na fotbalovém hřišti, když tam byly nějaké závody na chůdách, Vavřín si z nás dělal srandu, že když nám to tak jde na chůdách, takže bychom vlastně měly cvičit. Tak nějak jsme se daly dohromady a první naše soutěž byla v Turzovce.

Vzpomínáš jaké bylo první umístění na soutěži a kde to bylo?
No jistě, první místo v Turzovce, hned jsme vyhrály.

Kdo Vás připravoval na soutěže?
No tenkrát to byl ještě Vláďa s Frantou Bílkem.

Pamatuješ si, kdy jste poprvé stály na bedně a kde?
Opět – první místo v Turzovce. 🙂 (paní Jana: sakra to jsou otázky blbé) 🙂

Máš ještě nějaké jiné koníčky pokud Ti zbývá čas? Třeba v zimě?
Ráda čtu. Cokoliv.

Nelitovala jsi někdy, že jsi se aktivně zapojila do činnosti ve spolku a mohla sis užívat víkendy jinak?
Takle ne, ale spíš cítím trochu dluh vůči děckám. Jestli ty děcka to někdy neřeknou, že když byli malí, takže my jsme se tomu tak věnovali, ikdyž ten vývoj ukázal, že ty děcka to chytlo, takže asi ne, ale nevím jestli to některé někdy neřekne, že my jsme byli na soutěži a oni třeba doma.

Myslíš si, že je ve spolku dobrý kolektiv nebo by se dalo ještě zlepšit?
No tak zlepšovat se to dá vždycky, ale to co je teď je prostě bomba si myslím. Nevím, ty si spíš pamatuješ, jestli kdysi byla taková široká partyja. (paní Jana: no to teda nebyla) Teď ty poslední roky to je super.

Které družstvo žen považuješ za největší soupeřky?
Jako myslíš ty, které na to mají anebo kterým to přejeme ? 🙂 Které na to mají – bezpochyby Stará Ves a Petřvaldík je takový dobrý. A Rychaltice, to je mladé maso, to jsou mladé běžkyně. 🙂 Vždycky se s Pavlou díváme, že by to mohly být naše dcery. 🙂

Co přeješ hasičskému sboru do dalších let?
No MY TU LIGU STEJNĚ VYHRAJEM !!! 🙂

Jsi ráda, že se Tvé děti taky zúčastňují soutěží nebo si myslíš, že by tomu tak nemělo být, že by se měli věnovat něčemu jinému?
No tak to je úplně jasné, jsme rádi s Vláďou, že jsme blázni celá rodina. Asi tak.

Paní Anička se zeptala paní Jany:

Jak dobíjíš baterky? Je totiž obdivuhodné, kolik máš elánu, co všechno stihneš, ty tvoje aktivity, od vaření na akcích atd. Přitom víme, kolik to zabere času, je to prostě obdivuhodné.
Mě to prostě baví a udržuje mě to při životě. Já kdybych zůstala spát na vavřínech, tak bych asi brzo odešla. Fakt jo !!!

Na otázky paní Jany Juřicové odpověděla Anička Bílková. Své otázky položí Pavle Rusinové. 🙂