Rozhovor – Michal Bílek

24 Čvc

A je tady netrpělivě očekávaná událost – rozhovor s Michalem Bílkem.

Náš zuřivý reportér na sebe prozradil něco o svých začátcích v metylovském týmu, o své práci pro web nebo o tom, co obnáší chov džungarského křečka. 🙂

H: Jak a na jakém postu jsi začal s hasičem?
M: Úplně nejdřív jsem začínal standardně za děcka. Pak na trénincích, když někdo nepřišel, jsem běhal místo něj béčka. A začínal jsem vlastně na pravém proudu v roce 1998 v Metylovicích. Po sezoně vypadl levý proudař, přišel Ruda a řeklo se, že levý proud je asi těžší, že tam hned Rudu nebudem dávat, tak jsem se tam posunul já a Ruda šel na pravý.

H: Chtěl by sis zkusit nějaký jiný post?
M: Jo, chtěl bych zkusit nálivku. Protože po sedmi vteřinách se můžeš dívat na celý útok a je to takové… Sedm vteřin a dost, prostě pohoda. Nebo né pohoda, dá se tam spousta věcí zkazit, nemusíš se stresovat patnáct vteřin, ale jenom sedm.

H: Co říkáš na výkony našeho týmu A v letošních odjetých soutěžích?
M: Já myslím, že je to dobré. Není to nijak kritická sezona, ale potřebovali bysme zopakovat nějaký super výsledek. Teď se nám nedaří na proudech, prostříkáváme oba s Rudou – Tuček, Fajst, stejné chyby, stejné známky.

H: Jak vidíš nadcházející soutěže MSL do konce sezony?
M: Doufám, že to nebude horší než teď. Že pojedeme tyhlety standardní výkony, občas něco přidáme… Nedávám si žádné cíle, kde bychom měli skončit, protože pak bychom toho určitě nedosáhli.

H: Teď střídáš Metylovice a Mošnov. Jaké to je?
M: Já běhám stále za Metylovice, za Mošnov jsem v poslední době neběžel. 🙂

H: Já nemyslím běhání.
M: Mimo běhání jsem víc času v Mošnově, to je fakt. Logisticky náročné, ale jinak v pohodě.

H: Baví tě být reportérem našeho webu? Jak snáší doma některé tvé články a komentáře pod nimi a jak to snášíš ty?
M: Baví mě to, já to snáším velmi dobře a naši to snášejí velmi špatně. 🙂

H: Kolik času věnuješ našemu webu?
M: Vesměs články… Easy tomu asi věnuje víc, já se starám hlavně o články, někdy je to peklo něco vymyslet, něco napsat. Nejlepší je, když už to mám hotové. Ale nedá se říct, že bych nad tím trávil veškerý čas.

H: Četl jsem, že chováš křečka, jak se ti s ním daří?
M: Mám Pepinu II., protože Pepinu I. mi oddělala Micina – naše kočka. Teď už jim mám asi natrvalo v Mošnově, ale to už je na její důchod, protože se dožila požehnaného věku 2 let.

H: A nechtěl bys zvětšit chov?
M: Křečků ani ne. Jeden stačí.

Michal se zeptal Honzy:

M: Teď jsi odmaturoval, co máš v plánu dál? Budeš pracovat nebo studovat?
H: Uvažoval jsem, že půjdu pracovat, ale podal jsem přihlášku do druhého kola přijímaček na stavební fakultu…

A Michal si „nečekaně“ pro svůj rozhovor vybral podle svých slov „jednoho poloprofesionálního hasiče, který je zároveň i vrátný, je to obdivovatel severopolského přístavního města Gdaňsk a občas má menší tik v noze“. A kdo tuto indicii neodhalil, ať hádá dál nebo se nechá překvapit. 🙂 Vzhledem k Michalově kreativitě myslím, že se máme všichni nač těšit. 🙂

8 odpovědí na “Rozhovor – Michal Bílek

1. Já bych měl připomínku k odpovědi na první otázku. Všichni sice víme jak to je, ale pro pořádek. Je jasné, že pravý proud je mnohem těžší než levý. Kdo neuspěje v žádném jiném sportu jde na levý proud.
    Michal hrál volejbal za Metylovice, to mu ale nešlo, tak mu kluci řekli: Michale běž k hasičům na levý proud to možná zvládneš. Levý proud byl tímto obsazený, ale neobsazen zůstal nejtěžší post v požárním útoku pravý proud. Tam jsem šel já a proudy tak běháme dodnes. Tak asi takhle to opravdu bylo 🙂

2. No uvidíme, třeba nám to detailněji popíšeš někde mezi 230 a 250 Michalovou otázkou. 🙂

3. Rudo, mnohem těžší je levý proud než pravý:), jsem zvědavá, jaké otázky na tebe Michal přichystá:)

4. Jo to jo, jen podle toho Gdaňsku jsi mě napadl ty, tak uvidíme :)Už se na ten rozhovor těším, hlavně na to, co si na Tebe Michal vymyslí 🙂