Přespolní rozhovor – Martin Březina

6 Pro

Přespolního Martina Březinu vyzpovídala přespolní Markéta Wolfová. 🙂

Marťa: Takže Martine, první otázka. Jak si se dostal k požárnímu sportu a jak pak následně do Metylovic?

Martin: Já jsem se k požárnímu sportu dostal vlastně po jedné vaječině v Bašce, která byla v předvečer soutěže ve Fryčovicích. Řekli mi ať to jdu zkusit a tak jsem šel. Ze začátku jsem nevěděl, co mám dělat . Ale bylo to celkem v klidu, tak jsem byl spokojený. A tak jsem v podstatě začal soutěžit za Bašku. Šlo mi to, začal jsem se zlepšovat, začal jsem chodit na tréninky, bylo to lepší a lepší. Do Metylovic mě přetáhl Kovalík, který se mě na noční v Palkovicích zeptal: „Ty si v hasiču? Že jsi neřekl dříve, já bych Tě přetáhnul do Metylovic“. Tam vznikla ta myšlenka jít do Metylovic.

Marťa: Vyčerpávající odpověď. 🙂 Na jaký post jsi původně šel?

Martin: Na béčkaře.

Marťa: Cítil by ses i na nějaký jiný?

Martin: Proudař? 🙂

Marťa: Levý nebo pravý?

Martin: Levý. 🙂

Easy: Hajzle 🙂

Marťa: Jak náročné je dojíždění na tréninky a na akce?

Martin: Dojíždění je někdy celkem problémové, někdy je těžké se domluvit s bráchou. A když se nas**u, tak jdu buď pěšky nebo do Frýdlantu vlakem a pak pěšky. V podstatě ale jezdím na tréninky na kole.

Marťa: Dáváš si v hasiču nějaké cíle?

Martin: Tak cíle zatím žádné nemám, protože jsem v hasiči příliš krátce. Rád bych pokračoval v tom, v čem jsem v Metylovicích začal. Rád bych se zlepšil.

Marťa: Pracuješ nějak na své kondici?

Martin: Samozřejmě, že pracuji. Chodívám běhat po Bašce.

Marťa: Věnoval si se jinému sportu, kromě hasiče?

Martin: Ano, hrál jsem deset let závodně fotbal za Bašku. Ale před dvěma lety jsem měl úraz a tak jsem toho musel nechat.

Marťa: Proč fandíš hokejovým Vítkovicím?

Martin: Fandím jim už od malička, tak jim budu fandit i nadále.

Marťa: Když chodíš na hokej, šel by ses podívat i na mistrovství světa ve florbale, které se v ČEZ aréně koná o víkendu?

Martin: Uvažoval jsem o tom, chtěl bych minimálně jeden zápas vidět.

Marťa: Za chvíli máme svátky, nakupuješ už vánoční dárky?

Martin: Já vánoční dárky moc neřeším, dárky si kupujeme během roku, takže že bych na vánoce něco speciálně kupoval, to se říct nedá.

Martin se zeptal Markétky:

Martin: Jak se Ti líbí výkon hokejových Vítkovic v této sezoně?

Marťa: Mám pocit, že vždycky když nejsem na hokeji tak vyhrají. A vždycky když se nedívám, tak dají gól. 🙂

Martin si na další rozhovor vybral Aleše Vyviala. Snad se ho dočkáme ještě v tomto roce.