tadalafilo 15 mg €2.62

Metylovice, 3.7.2010 – Jedním z vrcholů metylovské hasičské sezony byl beze sporu 44. ročník naší pohárové soutěže, který proběhl tuto sobotu.

Zároveň se jednalo o 5. kolo Moravskoslezské ligy 2010. Očekávala se účast zhruba padesáti družstev, proto už ve čtvrtek započaly samotné přípravy na fotbalovém hřišti spojené s tréninky, v sobotu dopoledne se už dolaďovaly poslední detaily a ve 13 hodin mohlo vše vypuknout. Po slavnostním nástupu a představení rozhodčích se již na základně připravovali naši muži A. O skvělou atmosféru se postarali metylovští fotbalisté – vuvuzely, buben a konfety se jen tak na hasičských soutěžích nevidí.

Naším cílem, je být v konečném hodnocení ligy v první desítce, ale po Svinovu jsme dostali v průběžném pořadí hned za dominující Prchalov A. Myslím, že to pro nás není příliš svazující pozice, nicméně doma se vždy chceme co nejlépe představit našim fanouškům. Už na čtvrtečním tréninku se nám příliš nevedlo vzadu, ale věřili jsme, že v sobotu už vše klapne. A neklaplo. Kondes koš po delší době nedal, takže jsme si připsali jen neplatný pokus a 5 bodů za účast. Zároveň bylo téměř jisté, že vyklízíme čelo MSL.
Dvojku pak mají muži Rychaltic. Na dosavadních čtyřech ligových kolech předvedli čtyřikrát neplatný pokus. Tentokrát již terče byly sraženy, byť čas 15,711 s mohou na body pomýšlet zřejmě jen stěží. A třetí jde na start Košatka s petřvaldickým Občanem na stroji. Díky slušným výkonům na posledních třech ligových kolech jim patří průběžná 9. příčka. U nás zajíždějí čas 15,244 s a co se bodů týče, musejí čekat na výkony soupeřů.
Se čtyřkou se na základně připravuje naše ženské áčko. Ani jejich páteční trénink nevypadal moc optimisticky. Na své domácí trati musely trošku zariskovat, což se projevilo i na výstřicích v zhruba 16,5 vteřinách. Proudařky však byly dál od terčů, Bára shodila ještě za 18,860 s, Zuzka se prostříkala až na výsledných 22,775 s.
Startovní číslo pět pak má největší favorit mužské kategorie – Prchalov A. Na lize letos ztratil pouze 3 body ve Svinově, jinak svým soupeřům postupně a pravidelně ujíždí. Vloni u nás Vrbice při svém vítězství stanovily traťový rekord 14,088 s a kdo jiný než Prchalov se svou současnou formou by měl zde jako první pokořit hranici 14 vteřin. Prchalovské áčko předvedlo svůj standardní profesorský výkon a časomíra se zastavila na hodnotě 13,637 s. Rekord MSL na regulérní trati Bartovic A 13,614 s (vloni ve Vrbici) se otřásal v základech, (zatím) ale odolal. Rychaltické ženy mají na béčkách vlčovickou Lenku Matúšovou a na pravém proudu oprechtickou Veroniku Krejčí. Petře Mifkovičové na základně nesedly spoje a navíc nevzala hadici. Prokázala však své běžecké kvality, strojnice Karolína Hubeňáková počkala s vodou a pro Rychaltice z toho nakonec bylo slušných 18,557 s.
Startovní číslo 7 pak má naše mužské béčko. Při střídání levých proudařů tentokrát v béčku nastoupil Libor Rusina. Aleš i s menším prostřikem dal solidních 15,757 s, Libor po horším odhozu hadice nestačil zakleknout a proudnice s ním zametla. Přesto po boji byl terč sražen za 32,430 s a béčko si třetí NP v řadě na naší soutěži nepřipsalo.
Levý proudař Marklovic nevzal ze základny kotouč a pak už byl od terče příliš daleko na to, aby jej srazil. Já jsem pak nastoupil na levém proudu v družstvu Turzovky. Rozdělovač se zdržel na základně, takže jsem byl nucen po devatenácti metrech se v podstatě zastavit a následně opět rozběhnout. Byl jsem od terče o něco dál a prostříkl na výsledných 17,831 s. Prchalovské béčko mělo potíže na koši, to se projevilo i na času 15,609 s.
Druhou startovní desítku a svou kategorii pak otevřeli naši pětatřicátníci. V poslední době náš nejúspěšnější tým. Rozjeto to bylo dobře, ale Radek měl na odhozu menší uzly na hadici, pak hledal terč a prostříkal zhruba dvě vteřiny – 18,241 s.
Dvanácté startovaly ženy z Marklovic s mistřovickou košařkou. Na levém proudu šla díky uzlům na hadici o něco později voda, takže marklovické ženy si zapisují čas 19,885 s. Kdo by mohl ohrozit vedení Prchalova A, byl Petřvaldík. Opět velmi povedený útok, vpravo malinko pozdější voda, nicméně čas 13,827 s je řadí průběžně na druhé místo. Zatím jsme viděli dva časy pod 14 vteřin, na třetím místě je s téměř jednaapůlvteřinovým odstupem Košatka (15,244 s). Následuje Karviná-Hranice s košateckým Tomášem Vykydalem na levém proudu. A vidíme první čtrnáctku, která Karvinou řadí na chvíli na 3. místo – 14,927 s.
Díky mírnému přetlaku v našich dvou mužských týmech se letos na naši soutěži poprvé podařilo sestavit družstvo Metylovice C. Paradoxně nakonec céčko zachraňuje pověst metylovských týmů na domácí soutěži. Péťa Bílek na levém proudu předvádí svůj osobní rekord 14,785 s, Ruda to jistí za 14,385 s, takže rázem céčko reálně útočí na pozice v první desítce a „titul“ nejlepšího neligového družstva.
Béčkař Bartovic C nedal proudařovu spojku a odběhl s ním ze základny. Strojník pak slušně slil trať… Mistřovice jsou jedním z menších překvapení dosavadní sezony. Průběžně jsou v lize desátí a povedený útok předvedli i u nás, jen nebýt toho prostřiku na levém proudu – 14,951 s. Malenovická sestava opět prošla akcí Kulový blesk. Tuším před dvěmi roky šel proudař Michal Šikýř na béčka a béčkař Roman Míček na rozdělovač. Nyní se Michal Šikýř přesunul z béček na uvolněné místo rozdělovače, Marek Valošek ze stroje na béčka a na stroj se vrátil Alois Ramík. Taková jednoduchá třísměna, ale na malenovickém výkonu to poznat nebylo. Rezerva na nálivce, ale pěkné shozy daly čas 14,460 s. O týmu Karviná-Louky před tímto ligovým ročníkem ve zdejších končinách asi slyšel jen málokdo. Rozjezd do sezony měli pozvolný, ale jejich výkony stoupají. Důkazem toho je nejen 3. místo na Climart Cupu v Oprechticích , ale i čas na naší soutěži – 14,605 s (pravý proudař z Karviné-Hranic).
Ženy Mistřovic mají levou proudařku z Marklovic a předvádějí pěkný výkon znamenající čas 18,628 s. Exligové Vlčovice s naší Janou Biskupovou na béčkách a jistebnickou Janou Tománkovou na rozdělovači i přes prostřik pravé proudařky docilují času, kterým se těsně dostávají před Mistřovice. Startovní číslo 22 pak má Lubno a časomíra se po jejich útoku zastavuje na hodnotě 14,460 s – na tisícinu vteřiny stejný čas jako mají Malenovice, takže Lubno a Malenovice si do ligové tabulky připisují stejné body, v celkovém pořadí naší soutěže rozhoduje lepší první terč – Lubno P 14,277 s, Malenovice P 14,402 s.
Bystré bylo na lubenské soutěži nejlepším neligovým družstvem, nyní docela solidní laťku nasadilo naše céčko. Rozdělovač měl problémy na spojích, zkrátil proudaře a oba prostříkali. Malenovický Jindra Skopal na pravém prostříkl o trochu víc, až na konečných 16,803 s. Druhým týmem v kategorii nad 35 let pak byly Malenovice. Sice se také nevyvarovali prostřiků, přesto 17,994 s stačilo na průběžné vedení.
Startovní číslo 25 pak mělo naše šesté a poslední družstvo na domácí soutěži – ženy B. Pro Hanku Královou na levém proudu to byla soutěžní premiéra. Při odběhu ze základny zakopla, přesto ještě doběhla aspoň na začátek koberců. Bohužel měla za sebou zlomenou hadici, takže nekompaktním proudem vody se terč srazit nepodařilo.
Kozlovický béčkař se zdržel příliš dlouho na základně, proto rozdělovač v podstatě tahal obě béčka sám. Levému proudaři vypadl kotouč, byl tedy o něco dál od terče. Čas 16,429 s nejspíš na body stačit nebude. Mošnov na třech ze čtyř dosavadních ligových kol obsadil třetí místo. Na pravém proudu nyní měli prchalovského Tomáše Monsporta a ten srazil svůj terč za 14,400 s. Martin Koliba se dokonce dostal po čtrnáctivteřinovou hranici, takže Mošnov opět může pomýšlet na 3. příčku. Druhou polovinu startovní listiny pak otevírají ženy Jistebníku, vítězky posledních dvou ročníků metylovské soutěže, s Lenkou Lednickou ve vlčovickém dresu. Zdejší trať jim zřejmě vyhovuje, takže i s prostřiky se dostávají pod 18 vteřin – 17,976 s. Kojkovičtí muži mají na pravém proudu opět malenovického Standu Pyška a levého proudaře Písečné v kojkovickém dresu. Čas 14,571 s však stačí „jen“ na průběžné šesté místo. Dvaatřicítku mají ženy Petřvaldíku. Bartovice se na ně v ligové tabulce pozvolna dotahují, je tedy nejvyšší čas zabrat. Daniela Janošková levý terč sráží za skvělých 16,566 s, Kamila Kelnerová na pravém proudu je však vytočením rozdělovače do strany zkrácená, takže prostříkává na výsledných 17,587 s. Ženy Staré Vsi mají na rozdělovači bartovickou Kateřinu Válkovou a na béčkách (ex)kojkovickou Gabrielu Gazdovou. Velké prostřiky nakonec stačí jen na čas 20,525 s.
Hájovští muži rozhodně mají na to, aby ohrozili dosavadní pozici našeho céčka. Dosahují času 15,319 s a jsou tak mezi neligovými týmy průběžně druzí. Muži Staré Vsi se nedopustili žádné zásadní chyby, přesto bodový zisk nebude nijak zvlášť výrazný. Čas 15,245 s nakonec stačí právě na jeden bod nad rámec účasti. Ženy Bartovic pak dokázaly využít zaváhání Petřvaldíku a časem 17,207 s se ujaly vedení. Karel Ryl měl nyní v týmu Vrbice opět roli nehrajícího kapitána. Přestože Adam Hrbáč svůj terč srazil za 13,849 s, Jan Kudla prostříkl na výsledných 14,461 s – jednu tisícinu vteřiny za duo Lubno-Malenovice.
V týmu Bartovic A na prvém proudu nastoupil petřvaldický Lukáš Frýdl a mohli jsme očekávat atak prvních dvou pozic. Voda však byla poněkud pomalejší a Karel Biela na levém proudu jen s velkými obtížemi zkrotil svou proudnici – 21,074 s. Výkony Písečné mají na lize po dvou úvodních neplatných pokusech vzestupnou tendenci. Levý terč byl sražen za skvělých 13,685 s, prostřik na pravém proudu a čas 15,254 s však odsouvá Písečnou do hloubi startovního pole. Naopak muži Větřkovic se vyrovnanými shozy a časem 14,555 s dostávají na 7. místo. Ženy Oprechtic by už potřebovaly prolomit letošní smůlu. Veronika Krejčí cvakala na základně proudnici, vybíhala docela pozdě, přesto voda pak byla až příliš opatrná a čas 18,615 s znamená jen 6. pozici. Už nám zbývá posledních 10 družstev ve startovní listině a mezi nimi hned tři týmy pětatřicátníků. Oprechtickým „veteránům“ vrací hostování náš Kondes na pravém proudu. Svou první patnáctku zatím nepředvádí, přesto sráží terč za 16,028 s. I přes prostřik na levém proudu se Oprechtice časem 17,510 s ujímají vedení. Pokus novoveských pětatřicátníků má příliš mnoho chyb na to, aby mohl být dokončen. Jak se zatím nedaří oprechtickým ženám, tak se na lize zatím stejně nevede ani oprechtickým mužům. Martin Nováček sice sráží terč za 14,048 s, Michal Stibor ale s prostřikem 14,807 s.
Svinovské áčko zajíždí čas 14,968 s, přesto jim to nestačí na lepší než 14. pozici – tak nabitá byla u nás mužská kategorie. V kategorii nad 35 let pak své loňské vítězství obhajují časem 17,222 s Bartovice. Posledním neligovým družstvem, které může ohrozit naše céčko je Dolní Lištná, ale jejich čas je 17,648 s. A o úplný závěr soutěže se neplatným pokusem postará pětapadesáté startující kozmické béčko.
44. ročník metylovské pohárové soutěže je za námi. V mužské kategorii padl díky Prchalovu A nový traťový rekord. Nejúspěšnějším domácím družstvem pak jsou muži C. O prodlouženém víkendu nás ještě čekají pohárové soutěže v Rychalticích a Janovicích a 6. kolo Moravskoslezské ligy v Kozmicích.
Na tomto místě bych chtěl poděkovat všem zainteresovaným pořadatelům, zúčastněným družstvům a také našim sponzorům. Jsou to:
Asten Johnson Praha
Strojferr
LV Servis Lukáš Volník
ANAJ J+V Pečínkovi
Impuls-B Ostrava
Ronex Radomír Kulhánek
AV Elektro Aleš Velička
Zahradnictví Kaňák – Nová Dědina
Milan Hajdušek
Palírna Fulneková Ivana
Nejenkrby.cz
Extravýfuk
Petr Bílek – finanční poradce
Vladimír Sobčák – autodoprava
MAJ Potraviny M+J Kulhánkovi

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Prchalov A (NJ) – 13,449 – 13,637 – 13,637 – 25
2. Petřvaldík (NJ) – 13,827 – 13,809 – 13,827 – 22
3. Mošnov (NJ) – 13,986 – 14,400 – 14,400 – 20
4. Lubno – 14,460 – 14,277 – 14,460 – 18
5. Malenovice – 14,460 – 14,402 – 14,460 – 18
6. Vrbice (KI) – 14,461 – 13,849 – 14,461 – 15
7. Větřkovice (OP) – 14,555 – 14,545 – 14,555 – 14
8. Kojkovice – 14,571 – 14,241 – 14,571 – 13
9. Karviná-Louky (KI) – 14,509 – 14,605 – 14,605 – 12
10. Metylovice C – 14,785 – 14,385 – 14,785 – —
11. Oprechtice – 14,807 – 14,048 – 14,807 – 11
12. Karviná-Hranice (KI) – 14,402 – 14,927 – 14,927 – 10
13. Mistřovice (KI) – 14,951 – 14,171 – 14,951 – 9
14. Svinov A (OV) – 14,968 – 14,577 – 14,968 – 8
15. Košatka A (OV) – 15,244 – 14,986 – 15,244 – 7
16. Stará Ves (OV) – 14,911 – 15,245 – 15,245 – 6
17. Písečná – 13,685 – 15,254 – 15,254 – 5
18. Hájov (NJ) – 15,319 – 14,932 – 15,319 – —
19. Prchalov B (NJ) – 15,609 – 15,17 – 15,609 – 5
20. Rychaltice – 15,288 – 15,711 – 15,711 – 5
21. Nová Ves – 16,335 – 14,968 – 16,335 – —
22. Kozlovice – 16,429 – 15,826 – 16,429 – 5
23. Svinov B (OV) – 15,278 – 16,577 – 16,577 – 5
24. Bystré – 16,196 – 16,803 – 16,803 – —
25. Dolní Lištná – 16,301 – 17,468 – 17,468 – —
26. Turzovka (SK) – 17,831 – 16,157 – 17,831 – —
27. Bartovice A (OV) – 21,074 – 14,526 – 21,074 – 5
28. Janovice – 23,742 – 23,542 – 23,742 – —
29. Pstruží – 25,284 – 24,870 – 25,284 – —
30. Karolinka (VS) – 23,297 – 28,210 – 28,210 – —
31. Metylovice B – 32,430 – 15,757 – 32,430 – —
32. Metylovice A – N – N – neplatný pokus – 5

33. Marklovice (KI) – N – 15,907 – neplatný pokus – 5
34. Bartovice C (OV) – N – N – neplatný pokus – 5
35. Proskovice (OV) – N – N – neplatný pokus – —
36. Kozmice A (OP) – N – N – neplatný pokus – 5
37. Kozmice B (OP) – 17,260 – N – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Bartovice (OV) – 16,880 – 17,207 – 17,207 – 15
2. Petřvaldík (NJ) – 16,566 – 17,587 – 17,587 – 12
3. Jistebník (NJ) – 17,746 – 17,976 – 17,976 – 10
4. Rychaltice – 18,557 – 17,967 – 18,557 – 8
5. Vlčovice (NJ) – 17,962 – 18,605 – 18,605 – —
6. Oprechtice – 18,615 – 18,467 – 18,615 – 6
7. Mistřovice (KI) – 18,051 – 18,628 – 18,628 – —
8. Marklovice (KI) – 19,885 – 18,733 – 19,885 – 5
9. Nová Ves – 19,763 – 20,318 – 20,318 – —
10. Stará Ves (OV) – 18,622 – 20,525 – 20,525 – 5
11. Bystré – 20,218 – 20,712 – 20,712 – —
12. Metylovice A – 18,860 – 22,775 – 22,775 – —
13. Metylovice B – N – 26,138 – neplatný pokus – —

Celkové pořadí, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas

1. Bartovice (OV) – 17,222 – 17,026 – 17,222
2. Oprechtice – 17,510 – 16,028 – 17,510
3. Malenovice – 17,994 – 17,466 – 17,994
4. Metylovice – 18,241 – 16,439 – 18,241
5. Nová Ves – N – N – neplatný pokus

Soupiska:
post – muži A – muži B – muži C

koš – Vladimír Konvička – Pavel Koval – Pavel Koval
savice – David Pavelek – Jan Izvorský – Vladimír Bílek
stroj – Aleš Velička – Jiří Ryška – Radek Rusina
béčka – Jan Bílek – Martin Březina – Alexandr Pyšík
rozdělovač – Jan Šigut – Luděk Juřica – Jan Šigut
levý proud – Michal Bílek – Libor Rusina – Petr Bílek
pravý proud – Rudolf Mališ – Aleš Vyvial – Rudolf Mališ

Soupiska:
post – ženy A – ženy B – nad 35 let

koš – Markéta Wolfová – Markéta Zajícová – Vladimír Bílek
savice – Anna Bílková – Denisa Ryšková – Anna Bílková
stroj – Jana Biskupová – Gabriela Ryšková – Aleš Velička
béčka – Kristýna Ryšková – Andrea Střasáková – Alexandr Pyšík
rozdělovač – Denisa Bílková – Andrea Dostalíková – Luděk Juřica
levý proud – Barbora Šigutová – Hana Králová – Radek Rusina
pravý proud – Zuzana Bílková – Denisa Bílková – Vladimír Konvička

Průběžné pořadí MSL po 5. kole, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Prchalov A – 122
2. Mošnov – 85
3. Petřvaldík – 83
4. Metylovice – 74
5. Kojkovice – 73
6. Svinov A – 62
7. Bartovice A – 61
8. Prchalov B – 55
9. Lubno – 54
10. Vrbice – 50
11. Větřkovice – 47
12. Mistřovice – 46
13. Košatka – 46
14. Karviná-Hranice – 43
15. Oprechtice – 42
16. Malenovice – 41
17. Písečná – 41
18. Svinov B – 39
19. Bartovice C – 36
20. Kozlovice – 35
21. Karviná-Louky – 34
22. Stará Ves – 34
23. Marklovice – 28
24. Kozmice B – 26
25. Kozmice A – 25
25. Rychaltice – 25

Průběžné pořadí MSL po 5. kole, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Petřvaldík – 64
2. Bartovice – 60
3. Rychaltice – 46
4. Stará Ves – 38
5. Jistebník – 36
6. Oprechtice – 31
7. Marklovice – 26

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Odpovědi k “3. 7. Metylovice”

 1. Honza Šigut řekl:

  Po zhlednuti vysledku jsem byl celkem překvapen ,že jsme v průbežném pořadi neposkočili tak nizko jak jsem si mylsel

 2. Saša řekl:

  čau, máš tam chybku. V průběžném pořadí MSL nemají Malenovice 33, ale 41 bodů…:-)

 3. Michal řekl:

  Nějaký tiskařský šotek, ale na funkci to nebude mít vliv 😀 snad se to už nebude opakovat, půjdu do sebe 🙂

 4. Slunko řekl:

  Hoj, mírně bych tě poopravil ohledně Karviné – Louk, pravý proudař nebyl z KI-Hranic ale byl pouze převlečen do jejich dresu.

 5. Michal řekl:

  Ok, Karviná-Louky tedy pouze svým dresem vypomáhaly Hranicím…

 6. jaja-mošnov řekl:

  Tak jsem se po týdnu dostal k PC a čtu a čtu. No něco mi tady v článku chybělo.
  Občerstvení: **** (z 5)
  WC: *** (z 5)
  😀
  No a taky na nátlak družstva musím reagovat na zahranou písničku od Argemy :-), Easy do příštího roku ti dodám něco i od toho ARAKAINU 😉

 7. Michal řekl:

  V Mošnově po týdnu obnovili připojení k internetu 😀 Z domácí soutěže nikdy nedáváme „hodnocení nezávislých pozorovatelů“ – doma nejsou nezávislí. Easy měl vedle Argemy ještě připraveno Pár přátel od Michala Davida a Knoflíky lásky od Bartošové – dopadli jste docela dobře 😀

 8. jaja-mošnov řekl:

  😀 néééé byl jsem celý týden mimo. Tak berte hodnocení ode mě jako takový zaskok ;-), soutěž byla super, jen to trochu teplé pivo no.

 9. Michal řekl:

  To aby tě nebolelo v krku 😀