interacción cialis lisinopril €50.100

Petřvaldík, 7.8.2010 – Letošní Moravskoslezská liga se v sobotu dostala do své poslední třetiny.

Petřvaldík je jedním z tradičních ligových pořadatelů a jejich trať je v současnosti jediná s nestandardní délkou. Z prostorových důvodů má náběh na základnu pouze 8,5 metru, přestože byl oproti loňsku o 80 cm prodloužen.

Po úvodním nástupu se krátce po jedné hodině na startovní čáře řadí petřvaldické ženy. Na této trati vyhrály v roce 2006, ale v posledních třech letech vůbec nebyly v první pětce. Tentokrát to vypadá podstatně lépe, vyrovnané shozy a poprvé se doma dostávají pod hranici 17 vteřin – 16,898 s. Přesto ani tento čas nakonec nestačil na vítězství. Následují ženy Staré vsi A, které obhajují svůj loňský triumf. Navíc také drží traťový rekord mající hodnotu 16,444 s. A na šestnáctku to vypadalo i v tomto pokusu (levý terč Barbora Novobilská 16,662 s), nebýt jen prostřiku na pravém proudu – 19,395 s nakonec stačilo jen na 5 bodů za účast. Mistřovice už na sebe letos upozornily pátým místem v Malenovicích a šestým v Karviné. S časem 14,791 s v Petřvaldíku jsou spokojeni, ale třináctky na této trati nejsou nijak neobvyklé, takže budou muset čekat, jak si povedou soupeři. Třeba svinovské áčko. Nalívač se v kádi pral se savicí, takže voda nebyla ideální. Pravý proudař si před kobercem přišlápl hadici, z pádu se ještě překulil na záda, ale ze sedu už terč nesrazil. Takže první neplatný pokus soutěže.
Velké množství dovolených do Petřvaldíku pustilo jen naše mužské áčko, navíc na pravý proud jsme si museli půjčit už osvědčeného oprechtického Martina Nováčka. Celý týden to vypadalo, že z pracovních důvodů nebude ani Hanz, takže trénoval Saša, ale na poslední chvíli přece jen na béčka nastoupil Hanz. Přetahovaná o 5.-10. místo v ligové tabulce se vyostřuje, takže je na čase, abychom zabrali i my. Jenže Hanz se asi tak moc soustředil na start, až mi nedal spojku. Podruhé jsem se letos proběhl jen s kotoučem a za neplatný pokus bereme jen 5 bodů za účast…
Jako šestý se pak na základně připravuje Prchalov A. Vloni zde zvítězili časem 13,507 s a takovýto čas je v jejich možnostech rozhodně i letos. Zranění Libora Mrozowského mu ještě neumožnilo, aby nastoupil už tento víkend, takže jej na levém proudu opět nahradil Tomáš Monsport. Voda asi měla určité rezervy, Bufy lehce prostříkl, ale i tak se Prchalov A ujímá vedení časem 14,193 s. Oprechtické ženy už mají na stroji opět Petru Krejčí, na levém proudu tentokrát petřvaldickou Danielu Janoškovou. Ta lehce zacvakala na základně, byla o něco dál od terče a srazila jej za 18,814 s (Veronika Krejčí na pravém proudu 17,468 s). Muži A Petřvaldíku jsou zatím v souboji s Mošnovem o druhou pozici v lize těmi méně úspěšnými, navíc se už na ně dotahují Oprechtice. Bohužel Martin Čibera u terče špatně zakleknul a spíš ze sedu prostříkal na výsledných 14,806 s. Přitom Lukáš Frýdl měl na levém proudu čas 13,521 s.
Druhou startovní desítku otevírají Malenovice. A opět ohromný prostřik na pravém proudu – Standa Pyško 13,853 s, Jindra Skopal 15,537 s. Tento čas nakonec stačí na 7 ligových bodů. Košatka A před týdnem ve Vrbici předvedla svůj nejlepší letošní výkon a svou formu si udržela i do Petřvaldíku. Čas 14,722 s je řadí na průběžnou druhou příčku. Matěj Mynář na pravém proudu, přestože byl dál od terče, jej sráží za 14,264 s. Ženy Mistřovic mají na levém proudu staroveskou Barboru Novobilskou a předvádějí velmi povedený útok za 17,755 s. A na základně se připravuje další ženské družstvo – Stará Ves B. S jejich áčkem mají společnou Gabrielu Gazdovou na béčkách a na pravém proudu Danielu Hamalovou, kterou na levém proudu doplňuje její sestra Klára. Bohužel odpojené béčko z rozdělovače znamená jen neplatný pokus. Lubnu na pravém proudu Romana Vieje nahradil malenovický Jindra Skopal. Marián Satinský ale na základně nedal proudnici a v běhu to pak už byla jen marná snaha – další neplatný pokus. Startovní číslo 16 má Karviná – Hranice s vrbickým Janem Kudlou na levém proudu. Bohužel zrovna docela vydatně fouká, což se podepisuje i na prostřicích – 16,181 s. A poté se již na startovní čáře řadí Prchalov B v sestavě Ondřej Bártek, Ivo Herman, Pavel Hanzelka, Aleš Juřena, Lukáš Vojkovský, Tomáš Monsport a Tomáš Pělucha. Čas 13,555 s jen lehce zaostává za loňským traťovým rekordem jejich áčka, je z toho jednoznačné vedení v soutěži.
Ženy Vlčovic s jistebnickou Janou Tománkovou na rozdělovači a Lenkou Matúšovou v rychaltickém dresu o lepší umístění připravuje velký prostřik na pravém proudu – 19,450 s (Lenka Lednická 17,275 s). A prostřiky srážejí vyhlídky na lepší bodový příděl i v případě žen Marklovic – 18,973 s. Jedenadvacátí se pak připravují muži Staré Vsi s petřvaldickým Michalem Svobodou na koši. Levý proudař uklouzl u základny, podruhé uklouzne při zákleku, takže 15,575 s stačí jen na šest ligových bodů. Následují muži Oprechtic a dle svých slov se poprvé dostávají pod hranici 14 vteřin – 13,983 s, Martin dokonce 13,490 s. Lenka Lednická nastupuje za Jistebník v žlutém vlčovickém dresu a předvádí velmi pěkných 16,786. Vendula Holušová si ve své premiérové sezóně na proudu vybírá další nováčkovskou daň a prostříkává na konečných 19,051 s. Možná trochu překvapivě dalším třináctkovým aspirantem byly i Proskovice – Martin Syslo na pravém proudu 13,679 s, výsledných 15,387 s ale nakonec nestačí ani na pozici nejlepšího neligového týmu. Ženy Rychaltic jsou nuceny na několika posledních soutěžích improvizovat sestavu – nyní mají na proudech oprechtickou Veroniku Krejčí a petřvaldickou Kamilu Kelnerovou. Přesto i družstvo bez vlastních proudařek dokáže bojovat o ligové medaile – čas 17,661 s znamená třetí místo. Další dva pokusy nebyly hodnoceny. Nejprve si pravý proudař Marklovic u terče odpojil proudnici a pak pravé proudařce Kozmic proudnice vypadla. Obdobné chyby, stejné známky. Se čtyřvteřinovým prostřikem se potýkají také ženy Karviné – Hranic (21,189 s), levý terč byl sražen za velmi pěkných 17,574 s.
Čtvrtou startovní desítku otevírají muži Kozlovic hned se dvěmi posilami ze Svinova na rozdělovači (v kozlovickém dresu) a levém proudu. Bezmála vteřinový prostřik je stojí účast ve finále, přesto čas 14,937 s stačí na konečnou 11. pozici. Košatka B s Honyou na pravém proudu zajíždí slušných 15,213 s a stává se tak nejlepším neligovým družstvem této soutěže. Z tohoto postu je neodsunul ani Jistebník, když si na nesražený pravý terč připsal jen neplatný pokus, přitom Tomáš Vykydal měl na levém proudu čas 14,170 s. Mošnov mohl využít zaváhání Petřvaldíku a vybudovat si větší náskok na průběžném druhém místě v lize. Ale také musel vzít na vědomí přibližující se Oprechtice a Prchalov B. Martin Koliba dal přednost účasti na TFA na Slezské Hartě, navíc se potýká s drobným zraněním, takže mošnovští museli na proudech volit kombinaci vlevo David Grus, vpravo Tomáš Papak na dvě spojky. Ani jeden z nich takhle obvykle neběhá. Na rozdělovači opět nastoupil oprechtický Martin Kunát. Ale tato improvizace k úspěchu nevedla – přišlápnutá hadice a prostřik na levém terči znamenal čas 17,940 s a 5 bodů za účast. Druhé a páté místo v lize tak dělí už jen 14 bodů, přetahovaná o dvě medaile je rázem zcela otevřená. Docela nebezpečně vypadal pokus kozmického áčka. Ani ne tak pro soupeře, jako spíš pro košaře Martina Hajduka. Pád přes rameno sice znamenal neplatný pokus, k vážnějšímu zranění však naštěstí zřejmě nedošlo. Velmi blízko k pokoření čtrnástivteřinové hranice byly i Větřkovice – 13,653 s Lukáše Homoly na pravém proudu. Čas 15,408 s na levém terči větřkovickým přinesl 9 ligových bodů. Lepší to už bylo v podání Vrbice. Jejich 14,167 s na chvíli stačí na 3. příčku. Následně jde jako čtyřicátá v pořadí na start Písečná a dostává se těsně před Vrbici – 14,082 s. Petřvaldík na své domácí soutěži tradičně staví i své mužské béčko, jehož kostrou jsou tentokrát bratři Mynářové – Honza na béčkách, Zbyněk na rozdělovači a Matěj na pravém proudu. Martin Syslo i díky druhé spojce nedokáže zopakovat svůj výkon z pokusu Proskovic a levý terč nakonec neshodil, ale na pravém proudu povedený útok za 14,144 s. Kojkovice s Lukášem Potůčkem na stroji a petřvaldickým Lukášem Frýdlem na pravém proudu berou za čas 14,730 s sedmé místo. Účast 47 družstev je na petřvaldické soutěži nejnižší od roku 2003.
Po základním kole následovalo finále o ceny pro nejlepších 5 mužských a 3 ženská družstva. Jelikož v té době už nebyly přítomny třetí ženy Rychaltic, ani čtvrté Mistřovice, do finále postoupily páté Oprechtice a časem 16,960 s zaslouženě vyhrály. Prchalov provedl větší změny ve svých dvou sestavách, ale béčko dominovalo i tomuto druhému kolu. Předvedlo vůbec nejlepší výkon dne – 13,506 s, Tomáš Monsport 13,344 s.
Následující víkend nás čeká v sobotu od 11 hodin dvanácté kolo MSL ve Staré Vsi a od 15 hodin osmnáctý ročník naší Soutěže netradičních družstev. V neděli byl v plánu Prchalov, ale tamější soutěž se z prostorových důvodů pro letošek ruší, takže neděle bude volná.

Komentáře:
Kamila Janošková
(Petřvaldík)
– Dneska domácí soutěž, vaše letošní první šestnáctka a ještě máš i narozeniny 🙂 Jak jste spokojené?
Jsme spokojené hodně, je pravda, že možná trošičku zamrzí, že nejsme první, ale ten čas je úžasný. Myslím si, že i holky jsou spokojené. Nám se totiž na domácí soutěži moc nedaří, v roce 2006 jsme byly sice první, ale další 3 roky jsme nebyly ani v nejlepší pětce. A ve čtvrtek jsme měly trénink a ani jeden útok jsme nedojely..
– Jak jste zatím spokojené s letošní sezónou?
Rozhodně jsme spokojené, protože vloni se nám nedařilo vůbec. Letos jsou ty výkony stabilnější, časy jsou o něčem jiném a samozřejmě i družstvu to prospívá. Nejen z hlediska výkonu, ale i nálady v týmu.
– Takže vám to v týmu klape?
Sestava je stejná jako loňský rok. Pokud budeme soutěžit i příští rok, určitě ve stejné sestavě. Myslím si, že je to asi nejlepší sestava jakou jsme kdy měly, protože si rozumíme s holkami opravdu hodně.
– Jaké máte ještě cíle do zbývající části sezóny?
My bychom chtěly určitě první místo, ale asi se už na něj nedotáhneme. Ale i s druhým místem bychom byly spokojené, protože jsme už i na lize dlouho celkově nebodovaly.
Jan Bílek
– Hanzi, zkus popsat,v čem byl dneska problém.
Nenatrénoval jsem přes týden a hodně jsem se asi soustředil, ať neuklouznu a pak už jsem nedal spoj.
– Zacvakal jsi?
Nezacvakal jsem. Dal jsem spojky do sebe, ale nepootočil jsem. Nevím, nejde to moc popsat. Hlava to nechtěla nějak pootočit.
– Myslíš si, že Saša nebo Martin dneska na béčkách místo tebe, by byla lepší varianta?
Jelikož trénovali přes týden, asi jo.
– Já si myslím, že v týdnu zajdeme na trénink na spoje a nezbývá než zabojovat ve Staré Vsi.
Přesně tak, v práci bude teď klid, tak minimálně jednou zajdeme a v sobotu to musíme napálit.
Libor Mrozowski (Prchalov)
– Všechny určitě zajímá, jak to vypadá s tvou nohou a kdy nejspíše nastoupíš na soutěžích.
Je to velice těžká odpověď. Kloub je v pořádku, je to jenom svalová záležitost. Budu rád, když se připravím do Větřkovic. To bych viděl reálně. Příští týden mám krajské kolo SDH.
– Docela dobře tě zastupuje Tomáš Monsport. Běhá třetí sezónu a dneska 2 nejlepší sestřiky. Co říkáš na jeho formu?
Jeho forma je vzestupná, jen tak dále. Já mu jenom přeji.
– Takže tě možná nahradí i v áčku? 🙂
To mi vůbec nevadí. Když je někdo lepší, já mu dávám šanci.

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: **** (z 5, vloni ***)
WC: *** (z 5, vloni ***)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Prchalov B (NJ) – 13,418 – 13,555 – 13,555 – 25
2. Oprechtice – 13,983 – 13,490 – 13,983 – 22
3. Písečná – 14,082 – 13,932 – 14,082 – 20
4. Vrbice (KI) – 14,167 – 13,912 – 14,167 – 18
5. Prchalov A (NJ) – 13,808 – 14,193 – 14,193 – 16
6. Košatka A (OV) – 14,722 – 14,264 – 14,722 – 15
7. Kojkovice – 14,730 – 14,588 – 14,730 – 14
8. Mistřovice (KI) – 14,506 – 14,791 – 14,791 – 13
9. Petřvaldík A (NJ) – 13,521 – 14,806 – 14,806 – 12
10. Bartovice A (OV) – 14,844 – 14,516 – 14,844 – 11
11. Kozlovice – 14,937 – 14,055 – 14,937 – 10
12. Košatka B (OV) – 15,213 – 15,024 – 15,213 – —
13. Proskovice (OV) – 15,387 – 13,679 – 15,387 – —
14. Větřkovice (OP) – 15,408 – 13,653 – 15,408 – 9
15. Bartovice C (OV) – 15,478 – 13,889 – 15,478 – 8
16. Malenovice – 13,853 – 15,537 – 15,537 – 7
17. Stará Ves A (OV) – 15,575 – 14,800 – 15,575 – 6
18. Svinov B (OV) – 15,220 – 15,985 – 15,985 – 5
19. Karviná-Hranice (KI) – 15,394 – 16,181 – 16,181 – 5
20. Kozmice B (OP) – 16,220 – 16,150 – 16,220 – 5
21. Karviná-Louky (KI) – 16,922 – 16,362 – 16,922 – 5
22. Rychaltice – 16,760 – 16,982 – 16,982 – 5
23. Mošnov (NJ) – 17,940 – 15,678 – 17,940 – 5
24. Tísek (NJ) – 15,531 – 18,361 – 18,361 – —
25. Dolní Lištná – neplatný pokus – —
26. Výškovice (NJ) – neplatný pokus – —
27. Petřvaldík B (NJ) – neplatný pokus – —
28. Kozmice A (OP) – neplatný pokus – 5
29. Jistebník (NJ) – neplatný pokus – —
30. Mosty u Čes. Těšína (KI) – neplatný pokus – —
31. Marklovice (KI) – neplatný pokus – 5
32. Lubno – neplatný pokus – 5
33. Svinov A (OV) – neplatný pokus – 5
34. Metylovice – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Bartovice (OV) – 15,896 – 16,824 – 16,824 – 15
2. Petřvaldík (NJ) – 16,898 – 16,893 – 16,898 – 12
3. Rychaltice – 17,661 – 16,812 – 17,661 – 10
4. Mistřovice (KI) – 17,499 – 17,755 – 17,755 – —
5. Oprechtice – 18,814 – 17,468 – 18,814 – 8
6. Marklovice (KI) – 18,973 – 18,805 – 18,973 – 6
7. Jistebník (NJ) – 19,051 – 16,786 – 19,051 – 5
8. Stará Ves A (OV) – 16,662 – 19,395 – 19,395 – 5
9. Vlčovice (NJ) – 17,275 – 19,450 – 19,450 – —
10. Albrechtice (KI) – 19,003 – 19,511 – 19,511 – —
11. Karviná-Hranice (KI) – 17,574 – 21,189 – 21,189 – —
12. Kozmice (OP) – neplatný pokus – —
13. Stará Ves B (OV) – neplatný pokus – —

Finále, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas

1. Prchalov B – 13,344 – 13,506 – 13,506
2. Vrbice – 14,298 – 14,161 – 14,298
3. Písečná – 14,425 – 13,693 – 14,425
4. Oprechtice – 14,729 – 13,937 – 14,729
5. Prchalov A – 15,289 – 14,389 – 15,289

Finále, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas

1. Oprechtice – 16,947 – 16,960 – 16,960
2. Bartovice – 17,229 – 20,509 – 20,509
3. Petřvaldík – neplatný pokus

Soupiska:
post – muži

koš – Vladimír Konvička
savice – David Pavelek
stroj – Aleš Velička
béčka – Jan Bílek
rozdělovač – Jan Šigut
levý proud – Michal Bílek
pravý proud – Martin Nováček

Průběžné pořadí MSL po 11. kole, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Prchalov A – 230
2. Mošnov – 167
3. Oprechtice – 158
4. Prchalov B – 156
5. Petřvaldík – 153
6. Bartovice A – 136
7. Metylovice – 134
8. Kojkovice – 133
9. Písečná – 129
10. Vrbice – 118
11. Lubno – 116
12. Košatka – 114
13. Kozlovice – 108
14. Svinov A – 103
15. Větřkovice – 100
16. Malenovice – 95
17. Mistřovice – 95
18. Karviná-Hranice – 91
19. Svinov B – 80
20. Bartovice C – 76
21. Karviná-Louky – 76
22. Marklovice – 71
23. Stará Ves – 68
24. Kozmice B – 56
25. Kozmice A – 55
25. Rychaltice – 55

Průběžné pořadí MSL po 11. kole, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Bartovice – 138
2. Petřvaldík – 122
3. Rychaltice – 92
4. Oprechtice – 92
5. Stará Ves – 91
6. Jistebník – 74
7. Marklovice – 58

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Odpovědi k “7. 8. Petřvaldík”

 1. Michal řekl:

  Před chvíli jsme překonali hranici 130 tisíc návštěvníků. Jen tak dál 😉

 2. alenka řekl:

  😉

 3. Prostrik řekl:

  Mas tam chybu ne kraj HZS, ale SDH. Jinak OK. Cau

 4. Michal řekl:

  Ok 🙂