comprar cialis entregado al día siguiente €70.79

Větřkovice, 21.8.2010 – Letošní Moravskoslezská liga vjela do cílové rovinky, v sobotu se ve Větřkovicích konalo 13. kolo.

V posledních dnech se mi začaly množit smsky s diagnózami neslučitelnými s požárním sportem, takže jsem si musel pomyslet – Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande! Davidovo a Luďovo zranění prstu na ruce vypadá na jejich konec pro letošní sezonu a nejdál se v tomto ohledu dostal Kovalík – do frýdecké nemocnice. Ale ošetřující lékař Dr. Grünstein už nasadil úplnou dietu, klystýr a chinin, tak doufáme, ze Kovalík bude brzy fit.

Už o půl jedenácté jsme se vydali na šedesátikilometrovou cestu směr Nový Jičín, Fulnek, Větřkovice. Začátek soutěže byl totiž plánován na 12:30 a my jsme startovali hned v úvodu.
Svá loňská vítězství obhajují muži Mošnova a ženy Oprechtic, my jsme zde v obou kategoriích triumfovali v roce 2007.
Startovní číslo 1 mají domácí muži A. Pravý proudař Lukáš Homola sice zcela nezaklekl, přesto povedené shozy dávají čas 14,462 s, což je jejich nejlepší výsledek letos na Lize a zdá se, že formu správně načasovali. Bohužel jejich výkon vidělo jen pramálo domácích diváků, kteří v určité míře přicházejí až v průběhu soutěže. Následují ženy Staré Vsi s oprechtickou Kristýnou Němcovou na nálivce. Ale právě vzadu jsou jisté rezervy, k tomu prostřik na pravém proudu, takže čas 20,180 s moc nadějí do souboje o bronzové medaile nedává.
Jako třetí pak jde na start naše áčko. Na stroji se prohodili Alda s Radkem, jinak je naše sestava stejná, jako ve Staré Vsi. Bohužel stejné jsou v poslední době i naše výkony. Tentokrát si svou slabší chvilku vybral Kondes na koši a 17,697 s znamená jen 5 bodů za účast. Že příště to už musí vyjít začíná znít jako klišé. Prostě uvidíme v Mošnově.
Marklovičtí proudaři lehce čekali na vodu, čas 15,502 s stačí na 9 ligových bodů. Z prchalovských týmů opět jako první vidíme jejich béčko. Tomáš Monsport sice na základně dal slušně obě spojky, ale pak vzal jen kotouč, proudnice mu při výběhu ze základny volně visí na hadici. Přesto svou chybu napravuje a sráží terč za 14,339 s. Tomáš Pělucha na pravém proudu prostříkává téměř celou vteřinu. S časem 15,267 s prchalovští spokojeni jistě nebudou. Větřkovické béčko má vzadu borce s ligovými zkušenostmi, ale vepředu to krapet drhne. Proudaři jsou zalití a je z toho jen neplatný pokus.
Jako sedmé se pak na základně připravuje naše béčko. Přestože Easy savici netrefuje ideálně, voda je na proudaře příliš rychlá, stíhá je ještě před koberci. Péťa Bílek na levém proudu se snaží lehce potáhnout hadici a odepíná si proudnici. Takže pro béčko opět neplatný pokus.
Marklovická béčkařka lehce bojuje na spojích, levá proudařka Zuzana Tománková běží bez kotouče, drží jen část hadice. Přesto čas 19,646 s stačí na 8 ligových bodů – nejlepší výsledek marklovických žen v letošním roce. Staroveští muži mají na béčkách svinovského Kamila Vencla, následně při útoku zaznamenávají chybu na koši a prostřik na pravém proudu, takže čas 18,191 s je řadí až za naše áčko.
První startovní desítku pak uzavírají naše ženy. Voda je slušně rychlá, ale proudařky jsou od terčů daleko. Bára při své ostré premiérové sezóně na proudu prostříkává na konečných 29,780 s. Ale netřeba házet flintu do žita, svou nováčkovskou daň neplatí jen Bára, příští rok to už bude jistě lepší.
Pravý proudař svinovského áčka Filip Marčišovský startuje ve vrbickém dresu, ale Vrbice ještě do Větřkovic nedorazila, tak jejich šedý dres simuluje svinovský oblečený naruby 🙂 Prostřik na levém proudu pak Svinovu dává čas 15,570 s. Následují ženy Oprechtic se staroveskou Barborou Novobilskou na levém proudu. Útok bez větších nedostatků a čas 17,741 s vynášejí Oprechtice do čela ženské kategorie. Prchalovské áčko už před Větřkovicemi potřebovalo k šestému titulu sbírat jen body za účast, ale to jistě není jejich plán. Poprvé od svého zranění nastupuje Libor Mrozowski, byť v pozici béčkaře a na nálivce se objevuje Roman Konečný. Bufy měl na pravém proudu trochu později vodu, ale čas 14,837 s nepřinese spokojenost ani Prchalovu A. Kozmice A až do předešlého ligového kola sbíraly jen body za účasti, ale ve Staré Vsi se blýskly šestým místem. Teď zbývalo svou formu potvrdit. Ale tentokrát by to ani na jednom terči na body nestačilo, 17,611 s znamená jednadvacátou pozici. Pravý proudař svinovského béčka zažívá perné chvíle na základně se spojkou proudnice, ale stroj postupně ztrácí výkon, až se pro poruchu zastaví úplně. Takže neplatný pokus a 5 bodů za účast.
Oprechtice už ví, jak má zajeto Prchalov B, ale pokus Mošnova je teprve čeká. Po mdlém ligovém úvodu mají oprechtičtí v poslední době formu jako hrom a především Martin Nováček by zřejmě vyhrál pomyslnou kategorii nejlepších proudařů do 20 let. A za čas 13,556 s si už pomalu může jít pro cenu za nejlepší shoz na pravém terči. Michal Stibor sice výrazně prostříkává, ale i tak čas 14,370 s stačí na průběžné vedení. Karviná – Hranice má na levém proudu Tomáše Vykydala z Košatky. Více než vteřinové zaváhání na pravém proudu (15,642 s) je pak odsunuje až na 15. příčku znamenající 6 ligových bodů. Kozmice B zatím okupují poslední místo v ligové tabulce a na nějaký posun už příliš příležitostí nezbývá. Ale nyní je jejich pokus velmi podobný útoku kozmického áčka, vpravo výrazný prostřik a 5 bodů za 24. příčku. Rychaltice letos neprožívají příliš povedenou sezónu. Na levém proudu opět nová tvář – výškovický Karel Kubesa, ale pravý proudař zaklekává na začátku koberců, prostříkává na konečných 17,403 s. Přitom čas levého terče 14,728 s by stačil na devátou pozici. Karviné – Loukám na proudech nastupují oprechtičtí Stiby a Banán, vpravo je sice o něco později voda, ale i tak čas 15,081 s přináší Karviné 10. místo.
Třetí startovní desítku otevírá Lubno s Martinem Nováčkem na pravém proudu. Koš je tentokrát v podání Ondřeje Petráše na horší dvojku, ale s výsledným časem 14,483 s jsou lubenští spokojeni (my bychom jistě byli taky…). Nejlepší sestřik Martina Nováčka na pravém proudu ohrožuje opět jen Martin Nováček – 13,938 s. Startovní číslo 22 má Košatka A v sestavě Pavel Klučik, Radek Rusek, Jakub Měkyna, Lukáš Machanec, Jakub Janošek, Tomáš Vykydal a Matěj Mynář a čas 14,318 s je posouvá do vedení! Ale svůj pokus má před sebou stále ještě několik favoritů. Když jsem viděl tu euforii a dokázal si představit nervy po dvě hodiny zbývající do konce soutěže, říkám si, že zřejmě pro tohle děláme hasičský sport. Následují Mistřovice s kozlovickým Pavlem Kusým na pravém proudu. Letos už byly čtyřikrát na Lize do desítky, ale po prostřiku na levém terči je z toho 5 bodů za čas 16,071 s.
Kozmické ženy dokázaly v pátek vyhrát svou domácí noční soutěž a formu si přenesly i do Větřkovic. Voda jde přesně do zákleku pravé proudařky a čas 18,611 s znamená průběžné druhé místo. Pětadvacítku pak má pestrobarevný ženský tým z Rychaltic – na pravém proudu oprechtická Veronika Krejčí, na béčkách jistebnická Kateřina Balharová a na stroji v rychaltickém dresu petřvaldická Zdeňka Sojková. Zřejmě větší rezervy na nálivce jsou příčinou skuhrajícího zvuku stroje. Čas 18,645 s sice přináší ztrátu na Oprechtice, ale také bodový zisk na Starou Ves.
Košatka B je doplněna o nestartující Proskovice. Rozdělovač cvaká béčkový spoj, zkrátí levého proudaře, což znamená neplatný pokus (pravý terč 16,212 s). Výškovice mají na rozdělovači lubenského Radka Vieje a jejich čas 16,860 s je nakonec nejlepší mimo ligu, což na druhou stranu v konkurenci pouhých 5 neligových mužských družstev není zas kdo ví jaké vítězství.
Kozlovice ve své premiérové sezóně na lize už dokázali být druzí v Karviné a čtvrtí v Kozmicích. Drobná chyba na koši a vteřinový prostřik na pravém proudu dávají 7 bodů za čas 15,612 s. Mošnov letos nebodoval pouze na dvou ligových kolech a lepší bilanci má v mužské kategorii už jen Prchalov A. Takže logicky Mošnov figuruje na průběžné druhé příčce, ale nepříjemným faktem je zranění levého proudaře Martina Koliby. Zaváhání si tentokrát mošnovští nepřipouští, čas 14,407 s je zařazuje na třetí místo před Větřkovice. Oprechtice z jejich náskoku aktuálně umazávají jen 2 body. S třicítkou se na základně připravují petřvaldické ženy. V průběžném hodnocení ligy na čelo ztrácejí 13 bodů, ale jejich náskok na třetí Starou Ves už je v podstatě nedostižitelný. Takže nemusí nijak taktizovat. Hanka Adamusová zacvakala béčko na rozdělovač, Kamila Kelnerová vteřinu prostříkla, čas 18,140 s jistě není ideální výchozí pozice.
Čtvrtou startovní desítku otevírají Větřkovice C. Velmi mladý tým teprve sbírá zkušenosti, ale je to pro ně bezesporu dobrá příležitost startovat doma na Moravskoslezské lize. Čas 26,475 s je řadí na konec startovního pole, ale je to dobrý potenciál do Větřkovice do budoucna. Vrbice má vedle Filipa Marčišovského ještě na koši kojkovického Martina Konečného. Výrazné prostřiky na obou terčích (16,346 – 16,928) však Vrbici stačí jen na 5 bodů za účast. Jistebnickým ženám na pravém proudu za Lenku Lednickou zaskakuje rychaltická Petra Mifkovičová. Vendula Holušová na levém proudu zaklekla před kobercem a bezmála 3 vteřiny prostříkla – 19,697 s. Petřvaldík na posledních dvou kolech chytl naši formu. Ve Staré Vsi N po chybě na koši, tentokrát N když Tomáš Vala nedal béčko na rozdělovač. Petřvaldík je tak definitivně ven z bojů o medaile. Písečná má na levém proudu kojkovického Mirka Lipuse, i když v jeho případě je určení příslušnosti asi trochu složitější – Dolní Lištná, Kojkovice, Písečná 🙂 Voda mohla být o něco rychlejší, přesto 14,514 s znamená 6. pozici. A sotva Mirek Lipus doběhl, už se připravuje na základně znovu, s Kojkovicemi. Na nálivce je vrbický Michal Sud, na pravém proudu malenovický Standa Pyško v kojkovickém dresu. Útok za 14,706 s přináší 13 bodů za osmé místo a my v průběžném pořadí Ligy klesáme a klesáme… Jediným družstvem z blízkého okolí Větřkovic jsou ženy Jančí s Vendulou Holušovou a Kamilou Kelnerovou na proudech. Čas 32,286 s přisuzuje tomuto družstvu 10. místo v ženské kategorii. Čtvrtou startovní desítku pak uzavřely Malenovice. Jindra Skopal trošku později zaklekl a prostříkl na výsledných 15,875 s – letos už podruhé to Malenovicím vynáší 16. příčku. Standa Pyško je alespoň za 13,976 s vyhlášen nejlepším levým proudařem. V ženské kategorii své loňské vítězství obhajují Oprechtice, v mužské kategorii si Košatka připisuje plný bodový zisk na lize po 5 letech – v Jistebníku 2005 byla ale lepší tehdy neligová Písečná, takže jejich poslední vítězství na ligové soutěži je ještě o rok starší – vyhráli doma v sezóně 2004.
Po ukončení soutěže následuje obvyklé předání cen a finále o věcné ceny. Ve Větřkovicích padl přece jen jeden rekord – účast 41 družstev je nejmenší na Lize od zavedení společných kol mužů a žen. Méně bylo v roce 2003 na Lubně (38), Oprechticích (33), Fryčovicích (31) a Horní Suché (31), ale to se jezdila Liga jen v mužské kategorii (18 družstev). V roce 2004 bylo míň ve Vlčovicích (33 – pouze ženské ligové kolo) a v Horní Suché (31 – pouze mužské ligové kolo). Dosavadní „rekord“ – 42 družstev – držela Košatka (2010), Mošnov (2008) a Větřkovice (2005). Z blízkého okolí (do 20 km) do Větřkovic dorazily pouze Výškovice a Jančí…

Komentáře:
Wladyslaw Sikora
(Písečná)
– Jak se ti líbil váš dnešní útok?
Ale jo, šlo to. I když, mysleli jsme na víc.
– A jak jsi spokojený s vaším postavením v Lize?
Mohlo to být lepší, jsme pořád jak na houpačce – jednou pět bodů, pak na bedně. Začátek byl slabý.
– Letošní ligový ročník se pomalu blíží ke konci, za nedlouho se už bude rozhodovat o pořadatelích příštího ročníku. Zkus vzkázat hlasujícím, proč by mělo jedno z kol mělo být u vás v Písečné.
Tak my jsme se minulý rok nehlásili hlavně proto, že jsme trať neměli ligovou, bych řekl. Letos jsme poprvé udělali novou trať, je standardní, do mírného kopce. Myslím si, že je pěkná a dobře se na ní běhá, aspoň ti co tam byli ji chválili.
Denisa Izvorská
– Klasická otázka – jak bys zhodnotila váš dnešní výkon?
Náš dnešní výkon byl dá se říct standardní. Výborně rozběhnuto, až do sestřiku. Letos se prostě trápíme střídavě skoro na všech postech. Příčin bude víc, ale nejvíc asi chybí trénink a sehranost. Myslím, že je super, že je nás tolik, že si málokdy musíme půjčit z jiného družstva. Na druhou stranu to občas přináší (ne)malá zaváhání. Ale co se jen dneška týče, tam se není moc na co vymlouvat, voda šla podle mě perfektně, ale proudařky stejně byly docela daleko. Zuzka,shodila slušně, Bára provalila…
– Jak se ti líbila nalívka tvého novomanžela?
Výkon mého manžela nemůžu bohužel posoudit. Za prvé jsem nalívku nikdy nedělala a za druhé jsem deformovaná, sleduju u všech týmů rozdělovač a maximálně nejbližší okolí, čili béčkaře a proudaře. Easyho jsem letos živě ještě neviděla, vždycky si říkám: „Teď se na něj podívám“, ale pak mi oči stejně utečou. Takže si ho pouštím z videa, ale tohle jsem ještě neviděla. On sám říkal, že tam bylo zaváhání, ale proudaři stejně byli docela zalití. Na tomto místě bych chtěla pozdravit a pochválit maroda Kovalíka, myslím, že jim to s mužem šlape dost dobře. Doufám, že si spolu letos ještě zaběhnou! Jo, a když už jsem u toho, chtěla bych pozdravit i další marody a Luďovi vzkazuju, že mi ve Větřkách chyběl, protože na mě nikdo neřval. 🙂
– Běháš s prstýnkem?
S prstýnkem neběhám. 🙂 Asi by mi překážel. Dám ho vždycky někomu hlídat. Dneska jsme je oba dali svědkově milé Andy, ať si to můžou vyzkoušet. Musí ještě potrénovat, protože si ho navlíkali na pravou ruku.

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: *** (z 5, vloni ***)
WC: ** (z 5, vloni **)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Košatka A (OV) – 14,084 – 14,318 – 14,318 – 25
2. Oprechtice – 14,370 – 13,556 – 14,370 – 22
3. Mošnov (NJ) – 14,143 – 14,407 – 14,407 – 20
4. Větřkovice A (OP) – 14,462 – 14,421 – 14,462 – 18
5. Lubno – 14,483 – 13,938 – 14,483 – 16
6. Písečná – 14,111 – 14,514 – 14,514 – 15
7. Bartovice A (OV) – 14,288 – 14,558 – 14,558 – 14
8. Kojkovice – 14,679 – 14,706 – 14,706 – 13
9. Prchalov A (NJ) – 14,326 – 14,837 – 14,837 – 12
10. Karviná-Louky (KI) – 14,380 – 15,081 – 15,081 – 11
11. Prchalov B (NJ) – 14,339 – 15,267 – 15,267 – 10
12. Marklovice (KI) – 15,502 – 15,225 – 15,502 – 9
13. Svinov A (OV) – 15,570 – 14,869 – 15,570 – 8
14. Kozlovice – 14,582 – 15,612 – 15,612 – 7
15. Karviná-Hranice (KI) – 14,552 – 15,642 – 15,642 – 6
16. Malenovice – 13,976 – 15,875 – 15,875 – 5
17. Mistřovice (KI) – 16,071 – 14,811 – 16,071 – 5
18. Výškovice (NJ) – 15,895 – 16,860 – 16,860 – —
19. Vrbice (KI) – 16,346 – 16,928 – 16,928 – 5
20. Rychaltice – 14,728 – 17,403 – 17,403 – 5
21. Kozmice A (OP) – 15,895 – 17,611 – 17,611 – 5
22. Metylovice A – 17,697 – 17,433 – 17,697 – 5
23. Stará Ves (OV) – 16,819 – 18,191 – 18,191 – 5
24. Kozmice B (OP) – 15,918 – 18,718 – 18,718 – 5
25. Větřkovice C (OP) – 26,475 – 26,449 – 26,475 – —
26. Metylovice B – neplatný pokus – —
27. Svinov B (OV) – neplatný pokus – 5
28. Větřkovice B (OP) – neplatný pokus – —
29. Košatka B (OV) – neplatný pokus – —
30. Bartovice C (OV) – neplatný pokus – 5
31. Petřvaldík (NJ) – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Oprechtice – 16,796 – 17,741 – 17,741 – 15
2. Petřvaldík (NJ) – 17,085 – 18,140 – 18,140 – 12
3. Kozmice (OP) – 17,491 – 18,611 – 18,611 – —
4. Rychaltice – 18,156 – 18,645 – 18,645 – 10
5. Marklovice (KI) – 18,990 – 19,646 – 19,646 – 8
6. Jistebník (NJ) – 19,697 – 16,895 – 19,697 – 6
7. Stará Ves (OV) – 18,791 – 20,180 – 20,180 – 5
8. Bartovice (OV) – 19,991 – 22,744 – 22,744 – 5
9. Metylovice – 29,780 – 18,530 – 29,780 – —
10. Jančí (OP) – 32,286 – 29,563 – 32,286 – —

Soupiska:
post – áčko – béčko – ženy

koš – Vladimír Konvička – Vladimír Konvička – Markéta Wolfová
savice – Vladimír Bílek – Jan Izvorský – Denisa Ryšková
stroj – Radomír Rusina – Aleš Velička – Jana Biskupová
béčka – Jan Bílek – Alexandr Pyšík – Kristýna Ryšková
rozdělovač – Jan Šigut – Jan Šigut – Denisa Bílková
levý proud – Michal Bílek – Petr Bílek – Barbora Šigutová
pravý proud – Rudolf Mališ – Aleš Vyvial – Zuzana Bílková

Průběžné pořadí MSL po 13. kole, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Prchalov A – 264
2. Mošnov – 207
3. Oprechtice – 198
4. Prchalov B – 191
5. Petřvaldík – 163
6. Bartovice A – 155
7. Kojkovice – 151
8. Písečná – 149
9. Košatka – 148
10. Lubno – 145
11. Metylovice – 144
12. Větřkovice – 134
13. Vrbice – 128
14. Kozlovice – 125
15. Svinov A – 123
16. Mistřovice – 114
17. Malenovice – 105
18. Karviná-Hranice – 102
19. Svinov B – 96
20. Karviná-Louky – 94
21. Bartovice C – 87
22. Marklovice – 85
23. Stará Ves – 78
24. Kozmice A – 75
25. Rychaltice – 68
26. Kozmice B – 66

Průběžné pořadí MSL po 13. kole, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Bartovice – 155
2. Petřvaldík – 149
3. Oprechtice – 112
4. Rychaltice – 110
5. Stará Ves – 106
6. Jistebník – 85
7. Marklovice – 72

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Odpovědi k “21. 8. Větřkovice”

  1. Michal řekl:

    Nominace české reprezentace na VI. Mistrovství světa hasičů a záchranářů, které se uskuteční od 25. srpna v ukrajinském Donětsku:
    http://www.ceskyhasic.cz/index.php?menu=6&cislo_strana=27&rubrika=2&id_clanek=385

  2. Peter řekl:

    jak rychla voda?????ja byl na koberci voe.Dobehl jsem nejvic, co jsem kdy dobehl