comprar cialis en farmacias espaГѓвolas €131.47

Kunčice p.O., 13.5.2011 – Po okrskové soutěži jsme si v pátek večer v Kunčicích mohli poprvé v této sezóně naostro otestovat formu na klasické ligové trati…

Na kunčické noční soutěži se nám docela daří – áčko zde bylo jednou třetí a dvakrát čtvrté, ženy dvakrát druhé a jednou třetí. Svá loňská prvenství zde obhajovali muži Petřvaldíku a ženy Bartovic.
Naše sestavy oproti Pržnu nedoznaly zásadnějších změn. V áčku pouze na nálivce pracovně zaneprázdněného Davida nahradil Bene, v ženském družstvu se na stroj vrátila Jana a na pravém proudu za Zuzku zaskočila jindy novoveská Gabka Kubalová. Béčko mělo s áčkem společného Honzu na rozdělovači a Rudu na pravém proudu. Start Easyho byl lehce ohrožen jeho každou chvíli očekávanými rodičovskými aktivitami, ale nakonec se přece jen na startu objevil.

Začátek soutěže byl v pozvánce uveden na 20:30, ale jak už zde bývá neblahým pravidlem, opět se o půl hodiny pozdržel. Výjimkou z pravidel MSL byl na poradě velitelů určen start jednoho muže v ženském družstvu, savice dotýkající se země a libovolná délka kalhot.
V devět hodin místního času se konečně na start postavilo první družstvo, kterým byly ženy Oprechtic. Za dlouhodobě zraněnou Hanku Kunátovou na rozdělovači nastoupila oprechticko-petřvaldická Hanka Adamusová a na pravém proudu za Veroniku Krejčí standardně staroveská Daniela Hamalová. A právě její jedenapůlvteřinový prostřik může mrzet, protože levý terč byl sražen za 17,591 s, výsledný čas však byl 19,077 s.
Startovní číslo 2 pak mělo naše áčko. Vloni jsme zde byli čtvrtí a rozhodně i letos byl našim cílem čas pod 15 vteřin. Bohužel útok se vyvíjel dobře jen velmi velmi krátce. Alda ani Hanz nedali své céčkové spoje a bylo po nadějích – neplatný pokus.
Po nás se na základně připravovali muži Malenovic a ani oni se nevyvarovali zásadních chyb. Strojník Alois Ramík zapl céčkovou spojku až s velkými problémy, čímž zdržel pravého proudaře Jindru Skopala. Útok byl sice dokončen, ale čas 20,108 s příliš dobré vyhlídky neposkytoval. Čtyřku pak měl vítěz této soutěže z let 2007-09 Prchalov, v podstatě v sestavě svého loňského béčka. A kdo bude patřit i letos k jedněm z ligových favoritů ukázal jejich čas 14,585 s, Tomáš Monsport srazil levý terč dokonce za 14,066 s. Následoval Mošnov. Martin Koliba se rozhodl dát přednost Run Upu – běžeckému závodu na věž ostravské radnice, ve kterém skončil na pěkném 19. místě. Díky úvodnímu zdržení stihl alespoň morálně podpořit své kolegy z týmu, na postu proudaře jej ale nahradil Martin Nováček z Oprechtic. A mošnovským čas 14,888 s stačí na průběžné druhé místo. Šestí se pak na startovní čáře řadili muži Nové Vsi. Jejich ambice letos asi budou často sahat pod patnáctivteřinovou hranici. Tentokrát se však musí spokojit s časem 15,623 s. Startovní číslo sedm mají domácí muži. V roce 2008 zde byli třetí, letos to však bude s prostřikem na levém proudu a časem 16,631 s výrazně horší.
Jako osmé měly původně nastoupit naše ženy, ale protože Jana doprovázela Martina, rozhodli jsme se přehodit startovní pozice našich žen a béčka. Tak tedy osmé se na základně připravovalo béčko. Sašu docela výrazně hendikepovalo jeho zimní zranění chodidla z volejbalu, takže se mu „povedlo“ napoprvé ulít start. Podruhé již vše klaplo. Spojku Péťovi zapnul doslova v hodině dvanácté, stroj během útoku jednou podivně vynechal, i tak měl Ruda pravý terč sražený za 15,020 s, ale jede se na dva terče a ten levý Péťa solidně umyl. Výsledných 16,568 s nakonec v pátek 13. května stačí na 13. místo. Tak by mě zajímalo, jak si béčko povede na naší soutěži, která se koná 2. července…
S devítkou se pak na start vypravilo Lubno. Na pravém proudu Romana Vieje nahradil malenovický Jindra Skopal a k drobné změně oproti jejich běžné sestavě došlo i na postu nalívače. Proč šla voda ze stroje poměrně pozdě budou asi nejlíp vědět lubenští sami, ale bezmála dvouvteřinový prostřik Mariána Satinského na levém proudu dovedl tento pokus k času 17,590 s a 18. pozici. První startovní desítku pak uzavřelo svinovské áčko. Jejich poměrně vyrovnané shozy obou terčů dávají slušných 15,065 s. A následovali muži Oprechtic. Na levém proudu dostal před Stibym přednost Martin Bandarica a na koši se objevil Daniel Matějný. Prostřik nejlepšího proudaře minulého ligového ročníku Martina Nováčka znamenal čas 15,228 s a konečnou šestou příčku.
Startovní číslo 12 měly konečně naše ženy. Příprava základny byla lehce hektická a chaotická, ale samotný útok klapl na jedničku. Gabka se projevila jako dobrý Bářin tahoun. Pravý terč byl sražen za luxusních 17,381 s, výsledný čas i s drobným prostřikem 17,977 s byl novým traťovým rekordem v ženské kategorii.
Jediný slovenský účastník soutěže – Podvysoká – doplatil na chybu béčkaře na spojích, takže další neplatný pokus. Svinovské béčko čas 16,626 s zařadil bezprostředně za naše béčko, naopak Bystré 16,392 s v konečném hodnocení uzavíralo první desítku. V ženské kategorii nedokázaly do dění na hodnocených pozicích promluvit Vyšní Lhoty (45,752 s) ani Studénka (24,995 s). Naopak domácí kunčické ženy 18,632 s řadí na průběžné druhé místo. Čas pravého terče byl dokonce 17,727 s. Startovní číslo 26 měli muži Bartovice A. Přišli, nastoupili a časem 14,569 s se o 16 tisícin vteřiny ujali vedení.
Třetí startovní desítku otevřeli muži Kozlovic, kteří obdobnou noční soutěž budou pořádat za dva týdny. Pravý proudař však už ze základny vybíhal bez kotouče a zapojené proudnice, vepředu to bylo brzy vyhodnoceno jako marný boj, takže neplatný pokus. Vedle Bystrého a Nové Vsi byli dalším účastníkem Beskydské ligy na startu muži Vyšních Lhot. Vedli si o poznání lépe než jejich ženy a čas 16,185 s jim stačil na konečnou devátou pozici. Čtyřiadvacáté se na základně připravovaly ženy Bartovic, asi největší favoritky své kategorie a obhájkyně loňského kunčického vítězství. Čas 18,106 s tentokrát na prvenství stačit nebude a řadí je na průběžné druhé místo. A šestadvacítku měli obhájci v mužské kategorii – Petřvaldík s Radkem Čmielem z Písečné na béčkách. Levý proudař Lukáš Frýdl měl na základně drobné potíže se zapojením proudnice, přesto svůj terč shodil za 14,140 s. Zato Martin Čibera prostříkal k výslednému času 16,144 s a osmému místu. Následovala Karviná – Louky s oprechtickým Banánem na pravém proudu. Při samotném útoku karvinský stroj působil dojmem, že je v posledním tažení, ale vynikající shozy daly čas 14,887 s, což znamenalo třetí místo, o jednu tisícinu před Mošnovem. Startovní číslo 28 pak mělo áčko Písečné s Tomášem Valou na rozdělovači. Ten bohužel při přeskakování hadic přišlápl hadici levého proudaře, kterému vypadl kotouč a na dokončení útoku byl od terče příliš daleko. O to víc tohle mrzí, když vezmeme v úvahu, že na pravém proudu byl docílený čas 13,840 s.
Čtvrtou startovní desítku otevřelo ženské trio Baška, Albrechtice, Čeladná. A právě Albrechtice byly asi posledním družstvem, které mohlo reálně ohrozit vedení našich žen. Ale trošku pomalejší voda a prostřik na levém proudu vynesl Albrechticím čas 20,160 s a páté místo. Těsně za první desítkou skončila Písečná B (11. – 16,455 s) a Skalice (12. – 16,535 s). V obou případech to byl vteřinový prostřik na levém terči. Závěr soutěže se pak proměnil v čekání v neskutečné zimě na vyhlašování výsledků. Ironií osudu naše ženy za první místo a Gabka za nejlepší shoz v ženské kategorii dostaly poukázky na návštěvu čeladenského polária…
Snad někdy před druhou hodinou ranní jsme byli doma, aby Denča s Kristou už za nějaké 4 hodiny vstávaly na okresní kolo dorostenecké kategorie. Nedostatek spánku je totiž punk 🙂 V sobotu další díl Plamenu absolvovali také naši starší žáci a Ruda s Honzou se vypravili na TFA do Stonavy. O tom na našem webu již brzy.
Příští týden nás v sobotu 21.5. od 13 hodin už čeká 1. kolo Moravskoslezské ligy 2011 v Malenovicích, kde se vedle těchto našich tří družstev představí letos poprvé také pětatřicátníci (startovní čísla 3+6+9+16).

Komentáře:
Pavel Koval

– Jak vám to dneska vzadu klaplo?
Myslím, že na to, že jsme s Easym po zimě absolvovali pouze dva tréninkové pokusy, tak nám nálivka klapla na jedničku. Bohužel se mi zdálo, že i přes dobré nalití mašina během útoku přestala na chvíli tlačit a to taky dost výrazně ovlivnilo celkový čas. Možná to půjde
vidět nebo slyšet na nějakém videu. Ale když to vezmu celkově, a Easy mi dá jistě zapravdu :-)) , tak „zadek“ byl dobrý.
– Jeli jste se savicí ze země. Nebude to za týden na lize trošku problém?
Jo jeli jsme se savicí na zemi. Stejně tak jste jeli i vy v áčku a co jsem viděl tak i několik dalších týmů např. Bartovice. Vyplynulo to z toho, že na nástupu bylo řečeno, že se savice může dotýkat, tak jsme toho prostě využili. Nachystání způsobem, kdy se savice jenom položí na ležící kotouč je přece jenom jednodušší než savici ohýbat přes „stojáka“. Navíc, jak jsem již říkal, jsme s Easym jenom dvakrát trénovali a já ještě k tomu jel poprvé pro mě s úplně novým košem. Já osobně ale v nachystání, kdy se savice nebude moct dotýkat země, problém nevidím. Žádná komplikace to snad pro nás nebude. Prostě to nějak nachystáme a nějak to dáme. 😉 Uvidíme v Malenkách.
– Jak jsi spokojený s vašim výkonem?
No tak kdyby čas Rudy byl konečný, tak samozřejmě spokojení jsme. Jestli si dobře pamatuju, tak tento čas by byl určitě mezi prvními třemi časy v historii béčka na soutěžích. Jenže na kdyby se nehraje, takže hlavně musíme sladit sestřiky obou proudařů na co nejnižším
možném čase. Nic jiného béčku nechybí a to už docela dlouhou dobu.
Bára Šigutová:
– Jak jsi spokojená s vaším dnešním výkonem?
s výkonem jsem hodně spokojená, i když tam byl prostřik, a ne malý. Celkem mě ten prostřik štve, ale na druhou stranu to nebylo nejhorší.
– Jak se ti běželo s Gabkou?
S Gabkou se mi běželo božsky, je dobrý tahač. Snad bude takových příležitostí víc 🙂
– Pořídila sis nové tretry, tak jak ti sedí?
Tretry byly luxusní, je to úplně něco jiného. Tak lehce se v nich běží a velké plus je, že to vůbec neklouže!

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: *** (z 5, vloni ****)
WC: **** (z 5, vloni ****)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas

1. Bartovice A (OV) – 14,542 – 14,569 – 14,569
2. Prchalov (NJ) – 14,066 – 14,585 – 14,585
3. Karviná-Louky (KI) – 14,887 – 14,878 – 14,887
4. Mošnov (NJ) – 14,888 – 14,594 – 14,888
5. Svinov A (OV) – 15,065 – 14,948 – 15,065
6. Oprechtice – 14,618 – 15,228 – 15,228
7. Nová Ves – 15,547 – 15,623 – 15,623
8. Petřvaldík (NJ) – 14,140 – 16,144 – 16,144
9. Vyšní Lhoty – 16,185 – 16,052 – 16,185
10. Bystré – 16,392 – 16,062 – 16,392
11. Písečná B – 15,466 – 16,455 – 16,455
12. Skalice – 15,406 – 16,535 – 16,535
13. Metylovice B – 16,568 – 15,020 – 16,568
14. Svinov B (OV) – 16,015 – 16,626 – 16,626
15. Kunčice p.O. – 16,631 – 15,791 – 16,631
16. Závišice (NJ) – 16,639 – 15,874 – 16,639
17. Plesná (OV) – 17,047 – 17,218 – 17,218
18. Lubno – 17,590 – 15,773 – 15,773
19. Hájov B (NJ) – 19,100 – 17,103 – 19,100
20. Baška – 19,049 – 20,038 – 20,038
21. Malenovice – 18,976 – 20,108 – 20,108
22. Horní Žukov (KI) – 19,421 – 22,435 – 22,435
23. Lučina – 23,978 – 19,470 – 23,978
24. Staré Hamry – 45,566 – 41,175 – 45,566
25. Metylovice A – neplatný pokus
26. Podvysoká (SK) – neplatný pokus
27. Bartovice B (OV) – neplatný pokus
28. Kozlovice – neplatný pokus
29. Písečná A – neplatný pokus
30. Krmelín – neplatný pokus

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas
1. Metylovice – 17,977 – 17,381 – 17,977

2. Bartovice (OV) – 17,940 – 18,106 – 18,106
3. Kunčice p.O. – 18,632 – 17,727 – 18,632
4. Oprechtice – 17,591 – 19,077 – 19,077
5. Albrechtice (KI) – 20,160 – 18,872 – 20,160
6. Baška – 23,996 – 23,078 – 23,996
7. Studénka (NJ) – 24,995 – 24,527 – 24,995
8. Lučina – 26,283 – 27,870 – 27,870
9. Čeladná – 42,845 – 43,897 – 43,897
10. Vyšní Lhoty – 21,015 – 45,752 – 45,752
11. Plesná (OV) – neplatný pokus

Soupiska:
post – áčko – béčko – ženy

koš – Vladimír Konvička – Pavel Koval – Markéta Wolfová
savice – Vladimír Bílek – Jan Izvorský – Anna Bílková
stroj – Aleš Velička – Radomír Rusina – Jana Biskupová
béčka – Jan Bílek – Alexandr Pyšík – Kristýna Ryšková
rozdělovač – Jan Šigut – Jan Šigut – Denisa Ryšková
levý proud – Michal Bílek – Petr Bílek – Barbora Šigutová
pravý proud – Rudolf Mališ – Rudolf Mališ – Gabriela Kubalová

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Odpovědi k “13. 5. Kunčice p.O. – noční”

 1. Honza Šigut řekl:

  V pátek 13 se dostat na 13 pozici to neni jen tak 🙂

 2. sdh karvina louky řekl:

  tak nam se asi dari jen v patek 13 🙂

 3. Easy řekl:

  Ještě jsme měli startovat jako třinácti 🙂

 4. Honza Šigut řekl:

  No škoda, že jsme tak nestartovali 😀

 5. Michal řekl:

  Zaktualizoval jsem kilometrovník.

 6. Radim, SDH Vyšní Lhoty řekl:

  „Bohužel se mi zdálo, že i přes dobré nalití mašina během útoku přestala na chvíli tlačit a to taky dost výrazně ovlivnilo celkový čas. Možná to půjde vidět nebo slyšet na nějakém videu.“

  Videa naleznete zde http://www.sdhvysnilhoty.cz/?p=1507 😉 Mašina opravdu nějak zaskuhrala.