cialis óxido nítrico €68.06

Metylovice, 2.7.2011 – Již 45. ročník naší pohárové soutěže se konal v sobotu 2. července na fotbalovém hřišti v Metylovicích.

Počasí v posledních dnech bylo opravdu kritické, takže na řadu přišlo půjčení dalších koberců z Lubna a altánu z Mošnova. V pátek ještě bylo hřiště trochu podmáčené, takže jsme na něm ani netrénovali, probíhaly jen přípravy areálu. V sobotu ráno se však obloha začala protrhávat a vše vypadalo podstatně lépe. Podstatnou nevýhodou ligového pořadatelství je, že se totálně fyzicky odrovnáte zařizováním všech těch neviditelných nezbytností a pak ještě musíte najít síly na samotný sportovní výkon.

Ale nakonec se trať podařilo připravit tak, aby byla pro všechny regulérní, bohužel se zvedal velmi nepříjemný boční vítr. Po slavnostním nástupu se pak krátce po třinácté hodině na základně objevuje naše mužské áčko. Letošní výkony nemáme moc oslnivé, poslední ligové kolo bylo především z mé strany přímo mizerné. Přestože na domácí soutěži startuju už po patnácté, vždy je to pro mě mimořádná situace a určitě každý se chce ukázat domácím divákům, kdy mnozí z nich vidí své družstvo právě jen jednou v roce. Spoje sedly v pohodě, ale prohmátnul jsem a nevzal kotouč. když jsem se pro něj vracel, špatně jsem přenesl váhu a upadl. Pak už to byl za daných podmínek marný boj. byl jsem poměrně daleko, ale svůj terč nesrazil ani Ruda, který byl na koberci. Tak silný byl v danou chvíli boční vítr. Náš pokus byl neplatný a přinesl jen 5 ligových bodů a velké zklamání.
Bartovické mužské áčko má ve své sestavě Radka Čmiela, béčkaře z Písečné, ale vada na koncovce hadice B i jejich útok zapisuje mezi neplatné. Následují ženy Mistřovic s naší Bárou Šigutovou na levém proudu a přestože jsou proudařky na kobercích, terče se nedaří srazit. Jdeme pro jistotu změřit sílu terčů, přestože jsem je před zahájením soutěže osobně měřil s vrbickým Martinem Rajskim. Siloměr ukazuje, že odpor terčů je nepatrně větší, než 6 kN předepsaných v pravidlech MSL. Bylo určitou chybou, že k měření terčů byli připuštěni i diváci, kteří na trati v tuto chvíli neměli co dělat. Po určitých dohadech to na chvíli vypadá, že úvodní pokusy anulujeme, přenastavíme terče a pojedeme soutěž od začátku. Po dalších konzultacích docházíme k tomu, že chyba měření mincíře je větší než současná odchylka, takže soutěž pokračuje dle aktuální startovní listiny a dosažené výkony platí.
Startovní číslo 4 má naše mužské béčko. Martin dost zaspal na startu, ale Peťovu spojku na poslední chvíli dal. Proudařům k čáře chybí zhruba ty tři metry koberce a prostřiky zastavují časomíru na hodnotě 17,911 s.
Lubenský rozdělovač René Polášek přišlápl Mirkovi Mikušovi na levém proudu hadici, u terčů opět udělal své silný vítr a Lubno si tak zapisuje čas 21,656 s. Větrnou loterií byl i útok Písečné, bezmála vteřinový prostřik na levém terči dává výsledných 15,346 s.
Svou kategorii pak otevírají naši pětatřicátníci. Na domácí soutěži se jim v posledních letech zas tolik nedaří. Kondes svůj pravý terč sráží za 15,972 s, výsledným časem je Radkových 17,247 s.
Mistřovičtí muži mají ve svém dresu na koši Wlada Sikoru z Písečné a na levém proudu Pavla Vondráčka z Kojkovic. Jejich čas 15,205 s stačí na průběžné vedení. Muži Vrbice u nás vyhráli v roce 2009 a po jejich výkonu na Lubně mohli na vítězství pomýšlet i letos. Pravý terč byl sražen za 14,058 s, výsledný čas na levém terči byl však až 18,523 s. Druhou startovní desítku otevírají Bartovice B a je z toho další velký prostřik – 15,407 s.
V posledních letech se nám na domácí soutěži daří sestavit i ženské béčko. Deny Izvorská se 7 týdnů po narození Stelly objevuje na nálivce, Andrea Střasáková poprvé na pravém proudu, Radka Hazuchová dost možná při svém jediném letošním startu na proudu levém. Vzadu je to při současném větru dost na jistotu, terče sraženy za 24,768 s, ale podstatnější je, že se doma může představit 14 našich závodnic.
Kojkovice oblékly do svého dresu vrbického Adama Hrbáče a na nálivce jim vypomáhá také vrbický Michal Sud. Třívteřinový prostřik na levém terči zastavuje časomíru na hodnotě 17,718 s. Oprechtické ženské áčko s petřvaldickou Hankou Adamusovou na rozdělovači vede průběžné hodnocení MSL a ne náhodou. U nás i v obtížných podmínkách předvádějí výkon 17,945 s. Jirka Ryška nejprve pomáhá na stroji našemu družebnímu sboru z Turzovky a pak se už připravuje za naše mužské céčko.
Soupiska čítající 18 závodníků umožnila sestavit třetí mužský tým už vloni a paradoxně si z našich družstev vedli nejlépe. Letošní sestava našeho céčka je trošku pozměněná. Po jarní mononukleóze to je první start pro Libora Rusinu. Na levém proudu nastupuje Peťa Bílek, přece jen se mu při prvním útoku vedlo lépe než mně. Levý terč je sražen za 16,031 s, Libor ještě není v optimální fyzické kondici a tak je daleko od terče. Pokus je nakonec přece jen dokončen za 31,132 s. Nejlepším metylovským proudařem je tak náš košař Vláďa Konvička startující na pravém proudu za pětatřicátníky…
Bartovické ženy ohrožují vedení Oprechtic, ale na pravém proudu je opožděná voda, a tak se časem 18,272 s řadí na druhé místo. Muži Petřvaldíku se musí vypořádat se zraněním Lukáše Frýdla. Oproti Svinovu trošku zamíchali sestavou – prohodili proudaře (Matěj Mynář z Košatky na pravém proudu a Martin Čibera na levém), Zbyněk Mynář na rozdělovači a Tomáš Vala se z rozdělovače přesunul na post béčkaře se třemi spojkami. Průběžně vedou ligu, ale Oprechtice už na ně zle dotírají. Matěj sráží pravý terč za 13,881 s, Martin prostříkává na výsledných 15,695 s. Ale že prostřiky nejsou jen na levém terči dokazují Větřkovice. Oprechtický Michal Stibor dosahuje na levém proudu času 14,636 s, Lukáš Homola ukončuje jejich pokus za 15,536 s. Třetí startovní desítku otevírají pětatřicátníci Bartovic. Na levém proudu mají Boba Hálu a na pravý proud si půjčují našeho Vláďu Konvičku. A za 16,459 s se dostávají do vedení ve své kategorii.
Posledním domácím družstvem na soutěži jsou naše ženy A. Oprechtice a Bartovice sice zajely nadmíru kvalitní časy, ale zároveň také dost fouká. Takže voda je o něco opatrnější, proudařky u čáry a výsledný čas 19,541 s.
Mošnov se v současné sezóně dost trápí, v lize jsou dokonce až za námi. Martin Koliba ze základny nevzal kotouč, sice zabojoval, ale výsledný čas 17,918 s bude na body stačit jen stěží. Velký prostřik na pravém proudu postihuje muže Nové Vsi – 16,747 s a stejně tak poté i muže Marklovic – 17,344 s. Michal Šikýř nedal béčkový spoj na rozdělovači a Malenovice si tak odvážejí 5 ligových bodů za neplatný pokus. Startovní číslo 29 mají ženy Jistebníku s petřvaldickou Zdeňkou Sojkovou na stroji. U nás dokázaly vyhrát už v letech 2006, 2008 a 2009. Slušné shozy obou terčů je pak časem 17,737 s vynesly do vedení. A poté se na základně připravují muži Oprechtic. Na pravý proud se vrací Martin Nováček, Honya je tentokrát na koši. Vítr se poněkud uklidňuje a oprechtičtí toho dokážou dokonale využít. Tentokrát si na naši soutěž přivezli i svůj závodní stroj a časem 14,062 s vedou mužskou kategorii o více než vteřinu! Marklovické ženy mají v sestavě strojnici z Bartovic a na levém proudu jistebnickou Vendulu Holušovou. Ta svůj terč sráží za 17,711 s, ale prostřik na pravém terči stačí jen na 20,393 s. Kozlovice mají na pravém proudu oprechtického Martina Nováčka a přestože levý proudař běžel bez kotouče, tahal jen cáry hadice, je z toho ještě solidních 15,507 s.
Čtyřiatřicátí jdou na start pětatřicátníci Oprechtic a časem 16,336 s vítězí. Malenovice nad 35 let se totiž naší soutěže neúčastní, takže tato kategorie je u konce. Oprechtice se zároveň výrazně posunuly k celkovému vítězství v letošní veteránské lize. Pětatřicátníky čeká už jen poslední 4. ligové kolo počátkem září v Bartovicích. Prchalov A letos zatím nenavazuje na svou hvězdnou formu z posledních let. I u nás Tomáš Pělucha pravý terč sráží za 14,312 s, ale na levém proudu Tomáš Monsport prostříkává na výsledných 15,742 s. Oprechtice na naší soutěži reprezentují v ženské kategorii i jejich „Oprechtické matky“ doplněné o Míšu Žáčkovou na koši. Čas 22,698 s nakonec znamená ocenění pro nejlepší ženské neligové družstvo! Obě staroveské proudařky zacvakaly proudnici na základně, Petra Mifkovičová pak dvě vteřiny prostříkla na výsledných 20,355 s. Prchalov B má se svým áčkem společné proudaře. Ale v béčku se jim zatím daří podstatně lépe – 14,165 s stačí na těsnou druhou pozici. Na třetí příčku se další čtrnáctkou dostává svinovské áčko – 14,867. A jeden ze světlých okamžiků pak zažívají muži Staré Vsi – pěkné shozy a čas 14,640 je posunuje před Svinov A. Muži Karviné-Hranic ještě vloni jezdili Moravskoslezskou ligu. K nám přijeli už na začátek soutěže, pak čekali až na své startovní číslo 45 a nakonec byl jejich pokus ukončen už nenašroubovaným košem.
Karviná-Louky mě oslovila, abych za ně běžel levý proud. Startovní číslo 48 vylepšuje můj rekord z Lubna. Na některých ligových kolech ani nebývá 48 družstev… Spoj tentokrát sedl, vzal jsem i kotouč ze základny, na konci jsem ale chtěl doběhnout ještě jeden dva kroky navíc, ale když jsem potáhnul hadici, odepnul jsem si proudnici. Asi se příliš spoléhám na svou pojistku, prostě začátečnická chyba. 16,788 s na pravém proudu by stačilo na 9 ligových bodů, takhle jich bude jen pět. Košatka si na béčka půjčuje z Oprechtic Honzu Krejčího, i když mám pocit, že ten běžně tři spojky neběhá. Céčkovou dal jen na zub a byl z toho neplatný pokus. Matěj Mynář si za Petřvaldík vystřihl třináctku, tentokrát svůj terč srazil za 14,165 s.
Šestou startovní desítku otevírají ženy Kozmic, ale naše soutěž ještě zdaleka nekončí. Čas 19,383 s je řadí na 4. příčku, naše ženy jsou tak páté. Jistebník se také dostává před nás na druhé místo v průběžném hodnocení MSL. Druhým slovenským účastníkem je Podvysoká. Letos vyhráli první dvě kola Severoslovenské hasičské ligy a svou formu dokázali prodat i u nás. Čas 14,414 s je řadí na třetí místo. Večer se mělo konat kolo Beskydské ligy v sousedních Palkovicích, ale pořadatelé jej už v pátek z obav z předpovědí počasí přeložili. Týmy BL tam měly volnou sobotu a některé z nich toho využili ke startu na naší soutěži. Devětapadesáté se představily Trojanovice a časem 15,780 s ještě braly cenu pro třetí nejúspěšnější neligové družstvo. Frýdek muži B coby tým se startovním číslem 62 pak zhruba v devatenáct hodin 45. ročník naší soutěže ukončili. Dvaašedesát družstev je vyrovnaná rekordní účast na naší soutěži, tolik jich u nás bylo jen v roce 2005. Víc pak už jen vloni v Malenovicích a Jistebníku 2005 (63) a v Svinově 2007 (64).
Už v úterý 5. července Moravskoslezská ligy pokračuje svým šestým kolem v Kozmicích. Všem družstvům děkujeme za jejich účast a snad vám vítr nevzal náladu. 46. ročník naší soutěže se koná už za 370 dní – v sobotu 7. července 2012. Předpovědi počasí prorokující na sobotu déšť se naplnily až dnes ráno – tohle zařídit nás stálo asi nejvíce sil 🙂

„Zachování životního prostředí a předcházení rizikům v příhraničním regionu Beskyd a Javorníků.“
Tento projekt je spolufinancovaný Evropskou unií z Evropského fondu regionálního rozvoje.
www.europa.eu

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Oprechtice – 14,062 – 13,772 – 14,062 – 25
2. Prchalov B (NJ) – 14,069 – 14,165 – 14,165 – —
3. Podvysoká (SK) – 14,414 – 14,184 – 14,414 – —
4. Stará Ves (OV) – 14,598 – 14,640 – 14,640 – 22
5. Svinov A (OV) – 14,867 – 14,060 – 14,867 – 20
6. Mistřovice (KI) – 15,205 – 14,538 – 15,205 – 18
7. Písečná – 15,346 – 14,495 – 15,346 – 16
8. Bartovice B (OV) – 15,407 – 14,371 – 15,407 – 15
9. Kozlovice – 15,507 – 15,261 – 15,507 – 14
10. Větřkovice (OP) – 14,636 – 15,536 – 15,536 – 13
11. Petřvaldík (NJ) – 15,695 – 13,881 – 15,695 – 12
12. Prchalov A (NJ) – 15,742 – 14,312 – 15,742 – 11
13. Trojanovice (NJ) – 15,780 – 14,966 – 15,780 – —
14. Kozmice A (OP) – 14,674 – 16,586 – 16,586 – 10
15. Nová Ves – 15,072 – 16,747 – 16,747 – —
16. Kozmice B (OP) – 16,830 – 16,766 – 16,830 – 9
17. Frýdek A – 16,595 – 16,836 – 16,836 – —
18. Svinov B (OV) – 17,332 – 14,739 – 17,332 – 8
19. Marklovice (Kl) – 14,932 – 17,344 – 17,344 – 7
20. Kojkovice – 17,718 – 14,673 – 17,718 – 6
21. Vyšní Lhoty – 16,743 – 17,839 – 17,839 – —
22. Metylovice B – 17,911 – 17,331 – 17,911 – —
23. Mošnov (NJ) – 17,918 – 15,982 – 17,918 – 5
24. Lhotka – 17,946 – 16,302 – 17,946 – —
25. Vrbice (KI) – 18,523 – 14,058 – 18,523 – 5
26. Frýdek B – 19,613 – 16,274 – 19,613 – —
27. Turzovka (SK) – 17,731 – 21,32 – 21,32 – —
28. Lubno – 18,973 – 21,656 – 21,656 – 5
29. Janovice – 24,055 – 26,135 – 26,135 – —
30. Metylovice C – 16,031 – 31,132 – 31,132 – —
31. Metylovice A – N – N – neplatný pokus – 5

32. Bartovice A (OV) – N – N – neplatný pokus – 5
33. Pstruží – N – 16,475 – neplatný pokus – —
34. Bystré – N – 17,046 – neplatný pokus – —
35. Malenovice – N – N – neplatný pokus – 5
36. Plesná (OV) – N – N – neplatný pokus – 5
37. Košatka B (OV) – N – N – neplatný pokus – —
38. Hodoňovice A – N – 32,850 – neplatný pokus – —
39. Hodoňovice B – 59,847 – N – neplatný pokus – —
40. Karviná-Hranice (KI) – N – N – neplatný pokus – —
41. Karolinka (VS) – N – N – neplatný pokus – —
42. Karviná-Louky (KI) – N – 16,788 – neplatný pokus – 5
43. Košatka A (OV) – N – 14,165 – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Jistebník (NJ) – 17,598 – 17,737 – 17,737 – 15
2. Oprechtice A – 17,945 – 17,633 – 17,945 – 12
3. Bartovice (OV) – 17,544 – 18,272 – 18,272 – 10
4. Kozmice (OP) – 19,242 – 19,383 – 19,383 – 8
5. Metylovice A – 19,541 – 19,004 – 19,541 – 7
6. Stará Ves (OV) – 20,355 – 18,333 – 20,355 – 6
7. Marklovice (Kl) – 17,711 – 20,393 – 20,393 – 5
8. Oprechtice B – 22,698 – 20,625 – 22,698 – —
9. Petřvaldík (NJ) – 17,913 – 22,739 – 22,739 – 5
10. Lhotka – 21,329 – 23,437 – 23,437 – —
11. Metylovice B – 24,467 – 24,768 – 24,768 – —
12. Vyšní Lhoty – 21,581 – 25,321 – 25,321 – —
13. Kunčice p.O. – 31,297 – 31,674 – 31,674 – —
14. Nová Ves – 33,815 – 35,116 – 35,116 – —
15. Frýdek – 40,491 – 41,108 – 41,108 – —
16. Mistřovice (KI) – N – N – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Oprechtice – 16,336 – 15,963 – 16,336 – 3
2. Bartovice (OV) – 15,963 – 16,459 – 16,459 – 2
3. Metylovice – 17,247 – 15,972 – 17,247 – 1

Soupiska:
post – muži A – muži B – muži C

koš – Vladimír Konvička – Pavel Koval – Pavel Koval
savice – David Pavelek – Jan Izvorský – Vladimír Bílek
stroj – Radomír Rusina – Aleš Velička – Jiří Ryška
béčka – Jan Bílek – Martin Březina – Alexandr Pyšík
rozdělovač – Jan Šigut – Luděk Juřica – Jan Šigut
levý proud – Michal Bílek – Petr Bílek – Petr Bílek
pravý proud – Rudolf Mališ – Aleš Vyvial – Libor Rusina

Soupiska:
post – ženy A – ženy B – pětatřicátníci

koš – Markéta Wolfová – Markéta Bílková – Vladimír Bílek
savice – Anna Bílková – Denisa Izvorská – Anna Bílková
stroj – Jana Biskupová – Gabriela Ryšková – Aleš Velička
béčka – Kristýna Ryšková – Hana Králová – Alexandr Pyšík
rozdělovač – Denisa Ryšková – Andrea Dostalíková – Luděk Juřica
levý proud – Barbora Šigutová – Radka Hazuchová – Radomír Rusina
pravý proud – Zuzana Bílková – Andrea Střasáková – Vladimír Konvička

Průběžné pořadí MSL po 5. kole, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Oprechtice – 96
2. Petřvaldík – 89
3. Větřkovice – 83
4. Bartovice A – 74
5. Svinov A – 62
6. Písečná – 61
7. Mistřovice – 60
8. Kozlovice – 59
9. Košatka – 58
10. Prchalov – 55
11. Svinov B – 53
12. Vrbice – 52
13. Bartovice B – 52
14. Stará Ves – 51
15. Kojkovice – 47
16. Karviná-Louky – 41
17. Metylovice – 40
18. Malenovice – 38
19. Marklovice – 36
20. Mošnov – 35
21. Kozmice A – 30
22. Kozmice B – 30
23. Lubno – 28
24. Plesná – 20

Průběžné pořadí MSL po 5. kole, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Oprechtice – 62
2. Jistebník – 49
3. Metylovice – 47
4. Bartovice – 43
5. Stará Ves – 38
6. Kozmice – 36
7. Petřvaldík – 31
8. Marklovice – 30
9. Mistřovice – 29

Průběžné pořadí MSL po 3. kole, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – body

1. Oprechtice – 8
2. Metylovice – 6
3. Bartovice – 3
3. Malenovice – 1

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

žádný komentář k “2. 7. Metylovice”

  1. Easy řekl:

    Největší díky patří paní Zárybnické (sponzor počasí) 🙂 … přesně to vyjádřil Arbeit 🙂