cialis vs aspirina €69.86

Větřkovice, 21.8.2010 – Uplynulý víkend byl nadmíru hektický…

V Ostravě se konalo Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu. V pátek bylo vše zahájeno disciplínou Výstup do 4. podlaží cvičné věže, ze kterých Krista pořídila několik videí reprezentantů Moravskoslezského kraje. Zároveň Ruda absolvoval noční TFA v Horní Lhotě, které bylo 3. dílem Poháru ředitele HZS MSK. A jeho výsledek je opravdová bomba. V sobotu jsme jeli na 13. kolo Moravskoslezské ligy do Větřkovic, Ruda pak s Martinem Kolibou absolvoval TFA dvojic v Ludgeřovicích a večer jsme mířili na noční soutěž do Malenovic. Víkend pak byl zakončen v Prchalově 13. ročníkem jejich pohárové soutěže a následně Švédskou trojkou – závodem nejlepších košařů, nalívačů a strojníků. Odhadem máme natočeno takových 130 videí a pořízeno nepřeberně fotek.

Začnu akcí pro nás asi nejpodstatnější. V sobotu od 12:30 hodin se ve Větřkovicích konal 11. ročník Memoriálu Karla Moravce a 1. ročník soutěže O putovní proudnici starosty obce, které byly zároveň 13. kolem Moravskoslezské ligy 2011.
Pro nás je tohle kolo vůbec nejvzdálenějším na lize, takže na cestu vyrážíme s dostatečným předstihem. A jako první se představují muži Podvysoké. Letos na Severoslovenské lize těžce hledají konkurenci a solidně si vedou i při svých občasných startech na MSL – v Malenovicích byli desátí, u nás třetí, ve Vrbici čtvrtí. Jejich Výlet do Větřkovic však končí nenašroubovaným košem a neplatným pokusem.
Startovní číslo 2 pak má naše áčko. V roce 2007 jsme zde vyhráli obě kategorie, 2008 byla naše ženy druhé, ale jinak se nám na této soutěži nijak zvlášť nedaří. Základna nám tentokrát klapla na jedničku, ale u terčů nám chybí několik metrů, navíc jsem při zákleku zachytil špičkou o nějakou nerovnost a spadl jsem. Pokus docela srovnatelný s tím v Petřvaldíku – levý terč 15,282 s, Ruda prostříkl na výsledných 15,857 s. Letošní forma našich proudařů je poněkud vzdálená předcházejícím sezónám.
Následují muži Marklovic, ale chyba rozdělovače na béčkovém spoji je stojí body nad rámec účasti – 19,289 s. Malenovice se pohybují ve stejných kalných vodách v ligové tabulce jako my, ale jejich útok je o něco povedenější – s lehkými prostřiky 14,928 s. Písečná s otevřeným středem na rozdělovači si připisuje čas jen 17,750 s, který nakonec stačí na 20. místo. Ženy Marklovic mají na levém proudu jistebnickou Vendulu Holušovou a zaokrouhlily počet svých půjčených závodnic letos na lize na 20. Zapisují si velmi solidních 18,014 s. Následuje Mošnov s prchalovským Miroslavem Galiou na stroji. Mošnovští zde drží dosud platný traťový rekord z roku 2009, ale letos z 12 ligových útoků mají 7 neplatných pokusů. Kdo sází na další N, je tentokrát vedle. Čas 14,711 s stačí na průběžné vedení.
Osmé se na základně připravují naše ženy. Vzadu to klaplo na pohodu, Jan načasovala vodu naprosto přesně, Zuzka i s mírným prostřikem sráží terč za 18,106 s. Bohužel Bára má za zády zvlněnou hadici, a tak prostříkává na výsledných 19,391 s.
Bartovické áčko je už v průběžném pořadí ligy druhé a na Oprechtice ztrácí 11 bodů. Časomíra se zastavuje na hodnotě 14,622 s a tohle na výrazné umazání manka nevypadá. Svinov B za námi zaostává jen o 3 body, ale odpojená hadice ze stroje znamená jen neplatný pokus. Druhou startovní desítku otevírá Vrbice A a časem 13,918 s pokořují mošnovský traťový rekord. Startovní číslo 12 mají domácí Větřkovice A s Tomášem Papákem na pravém proudu. Jejich příprava se však vinou měkké savice dotýkající se země neudržitelně protahuje až uplyne pětiminutová lhůta a hlavní rozhodčí Ondrej Hroš oznamuje verdikt – neplatný pokus. Stejný osud už letos postihl na prvním kole Mošnov, na domácí soutěži je to jistě ještě nepříjemnější. Tím se fakticky Větřkovice připravují o reálnou naději na ligový triumf a souboj o zlato se zužuje na dvojici Oprechtice – Bartovice A. Poté se již na základně objevují právě Oprechtice. S přehledem provedený útok za 14,197 s ještě navyšuje jejich náskok.
Pořadatelé letos vypsali velkorysé odměny pro neligová družstva a jedním z těch, kdo pomýšlí na třicetilitrový pivní sud je jistě i Vrbice B. Těžko říct, zda 14,816 s na to bude stačit. Svinov A z vyšších pozic sráží bezmála vteřinový prostřik Filipa Marčišovského na levém proudu – 15,007 s. Lubenský Vladan Viej ml. dává koš až nad kádí, oba proudaři prostříkali, Marián Satinský na pravém proudu však podstatně výrazněji až na 17,998 s. Prchalov A ve Větřkovicích dosud nevyhrál a po drobných prostřicích na obou proudech to s časem 14,439 s na vítězství nestačí ani letos. Petřvaldičtí muži měli po domácí soutěži ligovou bednu už na dohled. Pak ale přišlo N ve Staré Vsi a po chybě Tomáše Bednáře na spojích rozdělovače další neplatný pokus. Zahozená přilba nebyla jen jedna, takže následovala diskvalifikace a Petřvaldík je už rázem sedmý.
Startovní číslo 19 má naše béčko. Vzadu mají za úkol nás s vodou pošetřit. Luďa však na základně nedal béčko na rozdělovač a přestože bojoval, voda na proudy už nedošla.
Plesná i díky dvěma diskvalifikacím je v tabulce vcelku beznadějně poslední, ale nyní předvádějí útok za 15,136 s, což je vůbec jejich nejlepší čas na lize. Třetí startovní desítku otevírají ženy Oprechtic a k jistému titulu jim už stačí na Bartovice získat jen 4 body. Navíc ve Větřkovicích vyhrály v předcházejících dvou letech. Strojnice Zuzka Kunátová zacvakala na spoji a čas 25,015 s zatím k oslavě není. Následuje Prchalov B. Tomáš Monsport sráží levý terč za 13,590 s, Tomáš Pělucha má o něco později vodu, přesto čas 14,217 s stačí na průběžné třetí místo a pozici nejlepšího neligového družstva. Bartovické ženy na tuto soutěž složily dokonce dvě družstva (je k tomu potřeba 10 závodnic), jako první se představuje jejich áčko a čas 16,607 s přehledem stačí na 1. místo, navíc se jedná o nový traťový rekord v ženské kategorii. Kozlovice mají na rozdělovači prchalovského Radka Zátopka, je však špatně nalito, k tomu prostřik na pravém terči a je z toho čas 16,373 s. Bartovické mužské béčko vyhrálo ve Staré Vsi a také nyní se v novém traťovém rekordu 13,722 s dostává do vedení. Mistřovické ženy mají na levém proudu petřvaldickou Danielu Janoškovou, ale třívteřinový prostřik Danuty Balonové na pravém terči stačí jen na 20,505 s. Košatka zde obhajuje své loňské vítězství. V sestavě má strojníka z Proskovic, na levém proudu v jejich dresu petřvaldického Lukáše Frýdla, ale útok za 15,000 s nakonec nestačí ani na první desítku. Kojkovice na pravém proudu doplňuje petřvaldický Martin Čibera, ale chybou béčkaře jsou proudaři poněkud zkrácení – 17,049 s. Jediným domácím družstvem, které se dostalo až k provedení útoku byly Větřkovice C. Na jejich věk to nevypadalo marně a časem 17,771 s si dokonce odnesli cenu pro páté nejlepší neligové mužské družstvo.
Startovní číslo 31 mají ženy Staré Vsi s oprechtickou Verčou Krejčí na levém proudu. Ta však na základně nedala proudnici, poměrně brzy zahodila kotouč, spojku zapla a pro Starou Ves z toho ještě bylo 18,593 s. Pravý proudař Velkých Hoštic A už docela překvapil v Kozmicích, kdy předvedl nejlepší shoz soutěže a třináctka z toho byla i tentokrát – 13,858 s. Jejich výsledný čas však byl o něco málo horší – 14,524 s. Petřvaldickým ženám se letos málokdy sejdou povedené shozy obou proudařek, jinak by jistě na tom v lize byly líp než sedmé. Na stroji mají jistebnickou Šárku Volnou, na béčkách oprechtickou Terezu Žáčkovou a je z toho standardní petřvaldický útok poslední doby – nalevo 16,816 s, napravo 19,345 s. Ženy Kozmic na levém proudu posiluje bartovická Lenka Hanyášová. Avšak rozdělovačka zůstala se spoji na základně a pak už jen útok dokončují za 30,554 s. Muži Staré Vsi na nás mají náskok tří bodů, ale s prostřikem na levém proudu nám časem 15,342 s příliš neodskočí. Jistebnické ženy mají na pravém proudu petřvaldickou Kamilu Kelnerovou. Té se nyní vede podstatě lépe, než v případě svého týmu – 16,973 s. Ale na levém proudu se Vendule Holušové už tak nedaří jako za Marklovice a je z toho čas jen 23,336 s. Pod 15 vteřin a na hodnocené místo mezi neligovými družstvy se dostávají i Velké Hoštice B – 14,860 s.
Osmatřicáté se na základně připravují Kozmice A, poté zajíždějí čas 14,719 s – vůbec nejlepší od jejich vstupu do ligy v roce 2006. Bartovickému ženskému béčku praskla při útoku hadice, takže budou svůj pokus opakovat. Ale pravý terč byl sražen za 16,430 s. V závěru soutěže se představuje řada neligových družstev, což je asi největší změna oproti posledním letům na této soutěži. Bartovice ženy B ve svém opakovaném pokusu dosahují času 17,540 s, který stačí na celkové 2. místo. Družstev se nakonec prezentuje 47, což je ve Větřkovicích nové maximum.
Naše ženy se nakonec díky 7 bodům dostávají o jednu pozici před Kozmice a aktuálně jsou páté. Naopak o jeden bod před nás se dostaly Malenovice, na dvanáctou Starou Ves ztrácíme body čtyři. Už za pár hodin nás čekala noční soutěž v Malenovicích, o tom zde článek, fotky, videa přineseme již brzy.

Komentáře:
Rudolf Mališ

– Jak se ti ve Větřkovicích běželo?
Běželo se mi dobře. Budeme muset pouvažovat, jak to udělat, aby nás nezalívali. S dnešníma mašinama už to není jako kdysi, že všichni jeli na maximum a vycházelo to. Nemám pocit, že bychom byli nějak moc pomalí a když nám pošlou vodu naprudko, tak si myslím, že i nejlepší proudaři budou mít problémy.
– V Petřvaldíku, Větřkovicích i Malenovicích jsi byl k terči blíž, přesto jsi prostříkal ještě víc než já. Změnil jsi něco na stylu stříkání, krom proudnice?
Nezměnil jsem vůbec nic. Asi se projevuje nedostatek tréninku. Jak říkám, s během problém nemám, ale ať už jsem u terčů blízko, nebo daleko, tak stejně prostříkám.
– Co očekáváš od následujícího kola v Mošnově? Jak se tam těšíš?
Mám trochu strach, ale jsou tam dva pokusy, tak to snad musí vyjít 🙂

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: *** (z 5, vloni ***)
WC: ** (z 5, vloni **)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Bartovice B (OV) – 13,579 – 13,722 – 13,722 – 25
2. Vrbice A (KI) – 13,918 – 13,806 – 13,918 – 22
3. Oprechtice – 13,968 – 14,197 – 14,197 – 20
4. Prchalov B (NJ) – 13,590 – 14,217 – 14,217 – —
5. Prchalov A (NJ) – 14,439 – 14,337 – 14,439 – 18
6. Velké Hoštice A (OP) – 14,524 – 13,858 – 14,524 – —
7. Bartovice A (OV) – 14,622 – 13,962 – 14,622 – 16
8. Mošnov (NJ) – 14,632 – 14,711 – 14,711 – 15
9. Kozmice A (OP) – 14,356 – 14,719 – 14,719 – 14
10. Vrbice B (KI) – 14,311 – 14,816 – 14,816 – —
11. Velké Hoštice B (OP) – 14,860 – 14,603 – 14,860 – —
12. Malenovice – 14,928 – 14,597 – 14,928 – 13
13. Košatka (OV) – 15,000 – 14,59 – 15,000 – 12
14. Svinov A (OV) – 15,007 – 14,191 – 15,007 – 11
15. Plesná (OV) – 14,977 – 15,136 – 15,136 – 10
16. Stará Ves (OV) – 15,342 – 14,446 – 15,342 – 9
17. Metylovice A – 15,282 – 15,857 – 15,857 – 8
18. Kozlovice – 15,522 – 16,373 – 16,373 – 7
19. Kojkovice – 17,049 – 15,764 – 17,049 – 6
20. Písečná – 17,750 – 17,037 – 17,750 – 5
21. Větřkovice C (OP) – 17,380 – 17,771 – 17,771 – —
22. Lubno – 15,707 – 17,998 – 17,998 – 5
23. Mistřovice (KI) – 16,027 – 18,914 – 18,914 – 5
24. Marklovice (KI) – 19,289 – 18,980 – 19,289 – 5
25. Lukavec (NJ) – 18,888 – 22,395 – 22,395 – —
26. Lesní Albrechtice (OP) – 23,631 – 14,699 – 23,631 – —
27. Kozmice B (OP) – N – 15,499 – neplatný pokus – 5
28. Nová Ves – 16,365 – N – neplatný pokus – —
29. Jelenice (OP) – N – 22,212 – neplatný pokus – —
30. Metylovice B – N – N – neplatný pokus – —
31. Svinov B (OV) – N – N – neplatný pokus – 5
32. Větřkovice A (OP) – N – N – neplatný pokus – 5
33. Karviná-Louky (KI) – N – N – neplatný pokus – 5
34. Podvysoká (SK) – N – N – neplatný pokus – —
35. Proskovice (OV) – N – N – neplatný pokus – —
36. Petřvaldík (NJ) – N – N – diskvalifikace – 0

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Bartovice A (OV) – 16,579 – 16,607 – 16,607 – 15
2. Bartovice B (OV) – 17,120 – 17,540 – 17,540 – —
3. Marklovice (KI) – 17,778 – 18,014 – 18,014 – 12
4. Stará Ves (OV) – 18,347 – 18,593 – 18,593 – 10
5. Petřvaldík (NJ) – 16,816 – 19,345 – 19,345 – 8
6. Metylovice – 19,391 – 18,106 – 19,391 – 7
7. Mistřovice (KI) – 17,630 – 20,505 – 20,505 – 6
8. Jistebník (NJ) – 23,336 – 16,973 – 23,336 – 5
9. Oprechtice – 24,647 – 25,015 – 25,015 – 5
10. Kozmice (OP) – 30,018 – 30,554 – 30,554 – 5
11. Jančí (OP) – N – 23,276 – diskvalifikace – —

Soupiska:
post – áčko – béčko – ženy

koš – Vladimír Konvička – Pavel Koval – Markéta Wolfová
savice – David Pavelek – Jan Izvorský – Denisa Izvorská
stroj – Radomír Rusina – Radomír Rusina – Jana Biskupová
béčka – Jan Bílek – Martin Březina – Kristýna Ryšková
rozdělovač – Jan Šigut – Luděk Juřica – Denisa Ryšková
levý proud – Michal Bílek – Michal Bílek – Barbora Šigutová
pravý proud – Rudolf Mališ – Aleš Vyvial – Zuzana Bílková

Průběžné pořadí MSL po 13. kole, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Oprechtice – 228
2. Bartovice A – 213
3. Větřkovice – 198
4. Prchalov – 185
5. Vrbice – 182
6. Bartovice B – 178
7. Petřvaldík – 173
8. Košatka – 165
9. Písečná – 157
10. Svinov A – 147
11. Kozlovice – 139
12. Stará Ves – 119
13. Malenovice – 116
14. Metylovice – 115
15. Svinov B – 109
16. Mistřovice – 108
17. Karviná-Louky – 104
18. Mošnov – 101
19. Kozmice A – 97
20. Kojkovice – 92
21. Marklovice – 90
22. Lubno – 88
23. Kozmice B – 76
24. Plesná – 63

Průběžné pořadí MSL po 13. kole, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Oprechtice – 146
2. Bartovice – 129
3. Jistebník – 108
4. Stará Ves – 105
5. Metylovice – 97
6. Kozmice – 96
7. Petřvaldík – 94
8. Marklovice – 93
9. Mistřovice – 82

Průběžné pořadí MSL po 3. kole, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – body

1. Oprechtice – 8
2. Metylovice – 6
3. Bartovice – 3
4. Malenovice – 1

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Odpovědi k “21. 8. Větřkovice”

  1. Honya řekl:

    Michale , ve výsledcích ti chybí vítěz mužské kategorie, začínáš 2. H.

  2. Ruda řekl:

    To znamená, že nikdo nevyhrál 🙂

  3. Michal řekl:

    Selhalo mi základní školní pravidlo Ctrl+C/Ctrl+V.