tomar cialis con cerveza €105.59

V sobotu se uskutečnilo slavnostní zakončení Moravskoslezské ligy 2011.
Po Nové Vsi, Jistebníku, Staré Vsi, Lubnu, Svinovu a Vrbici se této akce tentokrát zhostili pořadatelé z Větřkovic.
V samotném úvodu došlo k premiérovému vyhlašování kategorie veteránů, ze kterého si naši pětatřicátníci odnesli pohár za druhé místo. Následovala kategorie žen a po přestávce kategorie mužů. Samotný závěr oficiální části bylo ve znamení vyhlašování anket All Stars, které z poloviny opanovaly Oprechtice.
Stejně jako vloni si družstva klipy připravovala sama, bohužel došlo k několika komplikacím s jejich přehráváním. Společný klip veteránů vytvořil Martin Nováček, klip našim ženám připravil svinovský Dalibor Buček a mužům mošnovský Ondřej Polášek. Za to jim ještě jednou děkujeme.
V ženské kategorii asi nejvíc zaujal komiksový klip Jistebníku z dílny Adama Strakoše (vloni bezkonkurenčně nejlepší klip Svinova B – Ostrava!!!). Mezi nejdařilejší mužská videa jistě patří němá groteska Mošnova (Ondřej Polášek), remake minerálkové reklamy svinovského béčka (Adam Strakoš) nebo Prchalov s Goťákem (Radek Viej).
Po skončení oficiálního programu večer pokračoval zábavou se skupinou Karm. Akce to byla bezpochyby náročná, čehož je důkazem nekolik supermanů, rybářů a hodinářů.
Hlavní hvězdou již poměrně ospalého závěru se stal větřkovický pořadatel, který bez problémů dokázal spacifikovat maličkého výtržníka se stříbrnou medailí na krku jednoznačným KO, a dostalo se mu pak aplausu a gratulací srovnatelných s těmi pro ligové vítěze.

V průběhu ceremoniálu jsem pořídil rozhovor s oprechtickým Honzou Gáborem (Honyou), který byl letos nejen košařem vítězného mužského družstva, ale coby člen Výkonného výboru občanského sdružení MSL i faktickým ligovým organizátorem.

Oprechtice a Honya
– Mysleli jste už před sezónou na to, že je vašim cílem ligové vítězství? Mluvili jste o tom nahlas?
Nahlas jsme o tom mluvili. Já jsem si říkal, že do desítky to bude fajn. Přece jen konkurence je velká. My jsme začínali od píky a nikdy jsme se necítili jako mistři. Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít na krku medaili za vítězství v lize.
– Zkus říct, co jste letos museli obětovat tomu, abyste získali titul?
Chodili jsme v zimě do tunelu, běhali jsme. Já už mám taky přes třicet, takže jsem na sobě pocítil, že to pomohlo. A co jsme tomu museli obětovat? Tréninky, občas se pohádáme, jako asi všude. A měli jsme velké štěstí.
– Máš pocit, že ses už setkal s gratulacemi jen proto, že si někdo myslí, že Oprechtice jsou aktuálně „in“? Jste připraveni na závist a pochlebování, které takový úspěch nepochybně generuje, zvlášť v našich podmínkách?
To jsem zatím nezaznamenal. Že by najednou kolem nás byl chumel lidí, který by tvrdil – vy jste ti nejlepší. Jednak na to nemyslím, nevšímám si toho. Bavím se celou sezónu s lidmi, se kterými se bavím teď, budu se bavit i potom. A když někdo přijde, tak s ním prohodím pár slov, ale že bych to nějak pociťoval, že jsme nejlepší. Já myslím, že nejlepší nejsme. Měli jsme skvělou sezónu, která byla završena tím, že jsme byli o nějaké bodíky před ostatníma. Ale že bychom byli nejlepší, to ne.

Vývoj sezóny
– Vyhráli jste ligu, ale třináctky letos předváděli akorát vaši starší žáci. Nemrzí tě tahle skutečnost?
S devatenáctkou mašinou to asi ani lépe nešlo. My jsme měli výstřiky 13,5 co jsme si tak měřili a 13,9 byla naše hranice při sestřicích. Ale příští týden máme dvoulitr.
– Jinak vaše sestava byla letos poměrně stabilní, vystačili jste si s vlastními náhradníky (Danek, Valda, Frýdlant, Banán) a půjčit jste si museli jen v Kojkovicích prchalovského Prďolu. Letos vám ve starších žácích skončili Gabka Dirgasová a Ondra Krejčí. Jaké s nimi máte plány v nadcházející sezóně?
Ondra už s námi byl letos v Pusté Polomi jako strojník. Bude na stroji, béčkách, rozdělovači jako takový náhradník. Na stroji asi bude nejvíc, ale chceme ho zapracovat i na béčkách a rozdělovači. Gabka by měla být od béček dozadu po koš.
– Hned na úvodním kole v Malenovicích na levém proudu Stibyho nahradil Banán, pak už jen při Stibyho zranění jsi ho v Kojkovicích zastoupil ty. Byl původní záměr, aby Banán odběhl víc ligových kol?
My jsme šli do Ligy s tím, že Danek a Banán budou do nějaké doby běhat stabilně. Pokud jim to půjde zůstanou. U Banána doktoři nevěděli, co mu je. Měl nějakou indispozici. Nevědělo se, jestli nemá zápal plic. Nakonec z toho nic nebylo, ale dva měsíce byl mimo a nebyl pak v ideální formě.
– Ligový rozjezd nebyl asi ideální – v Malenovicích jste byli pátí, na Lubně dokonce jen 5 bodů za účast. Nemělo to vliv na vaši pohodu před domácí soutěží?
My jsme vždy měli vstup do ligy špatný. Na Lubně ani v Malenovicích se nám nedaří. Naopak dařilo se nám na naší soutěži a jak to začalo šlapat, vrátili jsme se do pohody. Kdybychom zkazili ještě oprechtickou soutěž, tak asi dopadneme jako Mošnov, že nenajdeme tu loňskou formu.
– Pak to byl naopak uragán – na šesti kolech čtyři vítězství, druhé a třetí místo. Po Košatce jste měli už náskok 24 bodů. Pak ale došlo k mírné stagnaci – byli jste 12. v Kojkovicích, 14. ve Vrbici a po 8. místě v Petřvaldíku rázem Větřkovice na vás ztrácely jen 4 body. Co jste si v tu chvíli říkali? Stále jste věřili, že máte vše ve vlastních rukou?
Horší byl ten začátek sezóny než potom taková ta stagnace. Samozřejmě začali jsme uvažovat co se děje. Ale na trénincích to nevypadalo. Pořád jsme dělali 14,0, ale holt někdo prostříkne nebo se to nějak nepovede. Vědu jsme z toho nedělali.

Mládež
– Letos jste vyhráli čtyři z pěti ligových kategorií a je to jistě založeno i na úspěšné práci s mládeží. Kdo se u vás mladým věnuje a odkud děti berete?
Mladým se věnuje Péťa Nováček s Martinem Krejčím. Martin je takový guru, který mladší kategorii založil. My na tom stavíme už asi pět let, kdy z děcek přišel Bohuš, Jerry, Verča Krejčí a další. Celé ženské družstvo prošlo kategorií mladších žáků.
– Jak vám konkurují jiné pro mlaďochy atraktivní aktivity?
V Oprechticích není nic jiného než hasič. Jsou tam i výjimky – skejťáci nebo snowborďáci, kteří se tomu věnujou, ale jinak tam nic jiného není, žádný fotbal nebo házená. Takže děcka už odmlada jsou na to zvyklé, vidí, že to funguje a mají z toho radost.
– Jak se pak daří přechod z dětské do dospělé kategorie? Většina se zapojí do dospěláckých družstev nebo převládá „odpad“?
Mále velmi malý odpad. Martin Nováček jel svou první soutěž za chlapy ve čtrnácti a dal čtrnáctku. To je proudař od Pánaboha.

Stav a vývoj ligy, požárního sportu
– Co si myslíš o současném stavu půjčování závodníků na Lize? Myslíš si, že může projít návrh na omezení půjčování na jednoho závodníka/závodnici a zároveň odpočet 3 bodů za půjčení? Nikoho to nediskriminuje do té míry, že by nemohl jet na soutěž. I šestičlenný tým může vyhrávat soutěže, bodování Ligy je ale určitý nadstandard.
Já osobně bych za to byl strašně šťastný, kdyby něco takového prošlo. My se snažíme, i když je to vždy s hádkami, jestli jít za tím, že si půjčíme toho nejlepšího proudaře a nebo to poskládáme nějak sami ze sebe. Snažíme se jít příkladem, že to jde i s vlastníma lidmi. Běhám koš, tak si zaběhnu i občas proud a není to zas až takové tragické.
– Já bych v té nejvolnější variantě i připustil, že by to zůstalo na současném stavu – 1 půjčený muž, max. 2 půjčené ženy – a doplnit to o odpočet 3 bodů za každého půjčeného závodníka. Není to nějak zásadní hendikep, ale v celkovém hodnocení Ligy kolikrát rozhoduje každý bod, takže by to družstva motivovalo hledat alternativy za půjčení ve vlastních zdrojích. A nikdo by asi neběhal za vlastní tým v cizím dresu.
Já si myslím, že to je vůbec nejlepší možné řešení. Body za účast se v podstatě bude platit půjčování.
– Letos jsi vedle koše na lize běžel i levý a pravý proud a ne na jedné soutěži jsi nastoupil i na rozdělovači. Nemůže být tohle trošku inspirace jak někdy řešit komplikace se sestavou? Ne každý bude zcela vyhraněný na svém postu, ale bude částečně umět i něco jiného.
Samozřejmě. My se snažíme dělat příklad i ostatním družstvům, nevím, jestli se to daří. Když jsme si za 15 soutěží museli půjčit jednoho člověka – strojníka. Každý člověk je v družstvu podstatný, ale je rozdíl, když si půjčím strojníka nebo béčkaře a když si půjčím proudaře. Ten proudař může udělat daleko lepší čas. Když si vzpomenu na prchalovskou soutěž, už to nebylo ligové kolo, ale do druhého kola postupovalo pět nejlepších družstev kola prvního a tři družstva s nejlepším sestřikem. A snad kromě dvou družstev ve všech zbylých běželi Prostřik nebo Bufy.
– Na druhou stranu dokážu si představit kritické komentáře – „sice se mu půjčování nelíbí, ale jejich ženy vyhrály ligu, když měly celý rok na rozdělovači petřvaldický dres“. Zkus těmhle kritikům vzít vítr z plachet.
Holek je sedm, Hanka Kunátová je po operaci s kolenem a nemohla se zapojit do sezóny. Místo devíti družstev by v MSL běhalo osm.
– A počítáš s tím, že by vaše ženy odpočty za půjčování, kdyby už byly v platnosti, v letošní sezóně přišly o 45 bodů?
Proč ne? Jo, počítám s tím. V ženské kategorii pochybuju, že by některé jiné družstvo s vlastním půjčováním mělo menší bodovou ztrátu. Možná Bartovice by to ustály, tak by byly první, my bychom byli druzí.
– Požární sport za posledních 20 let zažil doslova překotný vývoj? Kam myslíš, že se může posunout dále? Nemám na mysli, jestli v blízké době uvidíme čas pod 13 vteřin. Spíš by mně zajímalo, jestli se může etablovat jako plnohodnotný sport?
To je těžká otázka. Já si myslím, že v hasiči mají uplatnění i méně zdatní jedinci. Nemusíš mít na stroji excelentního sprintera. Záleží taky na to, jestli budeme jako hasiči stahovat lidi z fotbalu nebo z jiných sportů, kde ti lidi zdatní jsou, a nebo si budeme vychovávat své mladé a budeme se snažit, ať u hasiče zůstanou. Uplatní se ve výjezdových jednotkách, v chodu samotného sboru, při pořádání plesů atd.
– Ale když v této chvíli řekneš, že se věnuješ požárnímu sportu, tak povědomí o hasičích je spíš takové, že si vybaví film Hoří, má panenko! a pak musíš složitě vysvětlovat, co to vlastně děláš, že se to svým způsobem podobá spíš atletice než hašení požárů, kolik vlastní vůle hasičině musíš věnovat. Myslíš si, že se to někdy změní?
Pokud to někdy nastane, tak to bude za hodně dlouho a bude tomu muset předcházet možná nějaká velká kampaň třeba Ministerstva vnitra. Aby si někdo řekl – dobrovolní hasiči si jezdí po soutěžích, ale my si z nich vychováváme rezervu. Vojáci základní vojenské služby teď nejsou a když je nějaký problém, kdo tam jde? Fotbalista nebo házenkář? Jde tam hasič, který se k tomu dostal třeba skrz požární sport. Ale taky my třeba ve sboru máme jednoho mladého, který na soutěže nejezdí, ale věnuje se děckám. Je trémista nemusí jezdit na soutěže, ale když je jakákoliv pracovní akce, tak je tam první a odchází poslední. Člověk k nezaplacení.

Vítězové Moravskoslezské ligy 2011

Muži: Oprechtice
Ženy: Oprechtice
Pětatřicátníci: Oprechtice
Starší žáci: Oprechtice
Mladší žáci: Lučina

All Stars Moravskoslezské ligy 2011

Muži:
Koš – Jan Gábor (Oprechtice)
Savice – Petr Gábor (Oprechtice)
Stroj – Tomáš Matějný (Oprechtice)
Béčka – Radek Čmiel (Písečná)
Rozdělovač – Martin Kunát (Oprechtice)
Levý proud – Lukáš Frýdl (Petřvaldík)
Pravý proud – Martin Nováček (Oprechtice)
Hasič roku (nejvíc bodů na jednotlivých postech) – Radek Čmiel (Písečná)

Ženy:
Koš – Monika Rožašová (Bartovice)
Savice – Kristina Němcová (Oprechtice)
Stroj – Zdeňka Sojková (Petřvaldík)
Béčka – Tereza Žáčková (Oprechtice)
Rozdělovač – Hana Adamusová (Petřvaldík)
Levý proud – Hana Pastorková (Oprechtice)
Pravý proud – Veronika Krejčí (Oprechtice)
Hasička roku (nejvíc bodů na jednotlivých postech) – Veronika Krejčí (Oprechtice)

Družstva:
Překvapení, muži – Větřkovice
Překvapení, ženy – Jistebník
Černý kůň, muži – Větřkovice
Černý kůň, ženy – Oprechtice
Nejsympatičtější tým, muži – Oprechtice
Nejsympatičtější tým, ženy – Oprechtice

Ostatní:
Stroj, výkon – Prchalov (hodnotili muži)
Stroj, vzhled – Svinov (hodnotily ženy)
Soutěž – Oprechtice
Miss – Monika Rožašová (Bartovice)
Sympaťák – Adam Hrbáč (Vrbice)
Osobnost – Ondrej Hroš
Tipér – Kouba (Jakub Uher, Mošnov – na základě tipovačky na webu msliga.info)

Kompletní výsledky All Stars a sestavy ligových družstev mužů, žen a pětatřicátníků najdete ZDE.
Kompletní výsledky Moravskoslezské ligy 2011 a dlouhodobé statistiky najdete ZDE.

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Komentáře jsou uzavřeny.