cialis genérico eczan en adana €17.49

Svinov, 30.6.2012 – 25. ročník Memoriálu Alfonse Kudělky, který byl zároveň pátým kolem Moravskoslezské ligy, hostila nová trať u hasičské zbrojnice ve Svinově.

Parametry ale zůstaly téměř stejné, jako na dráze u svinovského fotbalového hřiště – tráva, kolem základny zámková dlažba, start z koberců. V posledních šesti letech tuto soutěž třikrát vyhráli muži Prchalova, dvakrát ženy Staré Vsi. Vloni byli nejúspěšnější muži Oprechtic a ženy Albrechtic. Jelikož jsem prokoučoval rezervaci startovního pořadí, přijdeme na řadu až někde ve čtvrté desítce.

Po úvodním nástupu a představení rozhodčích se na základně jako první připravují pustkovečtí muži A. Chyba rozdělovače na béčkovém spoji způsobila, že první soutěžní pokus na nové trati je nehodnocen. Následuje rovnou Pustkovc B, ale stejné chyby, stejné známky. Otevřený střed na rozdělovači a neplatný pokus. Trojku mají Oprechtice s Honyou a Stibym na proudech, Ondrou Krejčím na stroji. Oba proudaři něco prostříkli, přesto je čas 14,963 s posouvá do čela 🙂 Vydrží tam však jen krátce. Časem 14,942 s jdou na první místo Bartovice A. Karviná-Louky s vrbickým Adamem Hrbáčem na pravém proudu si zapisuje neplatný pokus, když rozdělovač dal na základně jen levou céčkovou koncovku. Košař svinovského béčka Mirek Král si vybírá další slabou chvilku a koš nad kádí způsobuje čas 17,481 s. Lubenský béčkař René Polášek dlouho cvaká na základně, takže na trati pak nestíhá a posílá vlnu na rozdělovač. Radek Viej spadl, pod rozdělovačem zůstala céčková hadice a Mirek Mikuš na levém proudu má výrazně opožděnou vodu. 15,143 s snad na nějaké body stačit bude. Oprechtické ženy vyhrály před týdnem v Košatce. Tentokrát však Hanka Kunátová na základně nedala béčko na rozdělovač, nepodařilo se ho zapnout ani v běhu a byl z toho neplatný pokus. Prchalovské áčko se musí obejít bez Bufyho, takže ho na pravém proudu nahrazuje Filip Pustějovský. Na základně zacvakal, u terče prostříkl, přesto čas 14,550 s posouvá Prchalov A na první místo. Bartovické ženské áčko si připisuje menší prostřik na pravém proudu a čas 18,336 s.
Druhou startovní desítku otevírá domácí mužské áčko. Levý terč je dole pod čtrnáctivteřinovou hranicí. Martin Koběrský bohužel prostříkává na výsledných 16,720 s. Báža si asi nevzal k srdci prchalovskou radu, že v týmu po sobě neřveme. Martin si bezpochyby sám uvědomoval, jak to po*** a proud emocí bezprostředně po útoku k ničemu nepomůže. Mošnov v průběhu uplynulého týdne kosila řada výpadků v sestavě, ale na Svinov jsou nakonec kompletní a můžou si i dovolit půjčit dres Zpupné Lhotě. Samotný útok jim klapl na jedničku a časem 14,446 s se ujímají vedení. Startovní číslo 13 má Košatka a příliš šťastná volba to nebyla. Tomáš Vykydal má ne levém proudu o něco později vodu, k tomu výrazně prostříkl, takže 16,699 s je řadí jen před svinovské áčko. Bartovické ženské béčko v průběhu přípravy řeší poruchu stroje a jeho výměnu stíhá jen několik vteřin před vypršením pětiminutového limitu. V tomto spěchu si ale strojnice položila savici na stroji obráceně a přišla na to až při útoku, když už chtěla narážet. Voda je tak opožděná, k tomu prostřik na pravém proudu – 24,069 s. Prchalov B má útok rozjetý vcelku slušně, ale pravý proudař Tomáš Herman, ač byl na začátku koberce, terč nesrazil. Mistřovické ženy jsou bez své košařky a béčkařky. Problémy na koši a nesouhra v kádi trochu zbrzďují vodu a je z toho 19,367 s. Petřvaldické ženy letos střídají umístění na bedně s pětibodovými výpadky. Nyní to bude spíš první případ. Přestože na pravém proudu je opět o něco později voda, čas 17,440 s je s přehledem posílá na první pozici. Bartovické mužské béčko je o bod před námi. Špatný záklek levého proudaře a prostřik na 20,670 s budou jistě stačit jen na body za účast. Mistřovice mají na pravém proudu malenovického Jindru Skopala. Svalové zranění levého proudaře však útok dokončit neumožňuje.
Třetí desítku zahajují ženy Jistebníku s petřvaldickou Kamilou Kelnerovou na pravém proudu a vyrovnané shozy za 17,956 s znamenají druhou příčku. Bartovickým veteránům to letos šlape a svou kategorii otevírají časem 16,165 s. Kozmické ženy nemají ideální vodu a lehce se to podepisuje i na výsledném času 18,797 s. Dolní Lhota má na pravém proudu prchalovského Tomáše Monsporta. Po čtyřech neplatných pokusech na lize konečně zajíždějí solidních 15,223 s, což by na nějaké body stačit mělo. Malenovicím u terčů zřejmě lehce fouká a Standa Pyško prostříkl na konečných 16,997 s. Šestadvacítku má Vrbice A. Už minimálně druhou sezónu v pravidlech MSL figuruje zmínka o délce savic, která musí být 245-255 cm. Dosud se však nikde savice neměřily, svinovští s tímto přišli jako první. Po pokusu Malenovic dochází k měření vrbických savic a jedna měřením neprojde. Vypadá to, že Vrbice se ve startovní listině posune dál, ale není k tomu přece důvod. Každý odpovídá za své nářadí a ani v případě bartovických žen to nebyl důvod k posunu ve startovce. Vrbice se za pět minut nestihly připravit ani náhodou, tohle nikdo nemůže popřít. Nějakou dobu trvalo, než se sehnala vhodná náhradní savice, k tomu samotná příprava. Vrbici to prošlo jen z důvodu toho, že rozhodčí dal pokyn „na základnu“ až se značným časovým odstupem, přestože Malenovice své nářadí už dávno odklidily. Takže skutečně měřených 5 minut bylo dodrženo a Vrbice A si po svém útoku zapisuje čas 14,411 s. Kdybychom měli být féroví k Mošnovu, Větřkovicím a dalším, kteří si letos nebo vloni připsali N za nedodržení doby přípravy základny, musel by i vrbický pokus být před samotným startem označen jako neplatný. Vrbické body z letošního pátého kola tak nesou jistou pachuť. Chyba rozhodčího? Snad. Chyba vrbických? Jenoznačně, když k pátému ligovému kolu (a čtyřem předcházejícím?) nastupují s nářadím odporujícím pravidlům MSL. A že pár centimentů savice nic neovlivní? 30 centimetrů hadice také nic neovlivní a Proskovice by na Lubně mohly vyprávět… Kozmické áčko i s prostřikem na levém terči zajíždí čas 15,490 s. Větřkovice už vloni vyhrály ligovou soutěž v Písečné. Letos u nich na pravém proudu vídáme převážně Matěje Mynáře z Košatky a stejně tomu bylo i tentokrát. Čas 14,146 s je s odstupem řadí na první místo.
Startovní číslo 29 má naše áčko. Potýkáme se s absencí obou béčkařů a tak si tento post zaběhne běžně strojník Jirka Ryška. Zvládl to vloni v Oprechticích, tréninky byly bez problémů, takže není se čeho bát. Voda byla na nás tak akorát, shozy mají určité rezervy, přesto dokončujeme za 14,703 s, což aktuálně stačí na 5. pozici.
S levým proudařem vrbického béčka při zákleku zametla proudnice, takže je z toho jen neplatný pokus. Čtvrtou desítku otevírají ženy Marklovic se staroveskou Danielou Hamalovou a jistebnickou Vendulou Holušovou na proudech. Páté ligové kolo a deset půjčených proudařek. Velké problémy na koši se odrážejí na čase 26,255 s. Muži Nové Vsi jsou velmi rychlí vzadu, na proudech to občas zaskřípe. Radek Kubala prostříkl a pravý terč srazil za 16,805 s.
Třiatřicáté se na základně připravují naše ženy. Janu na stroji nahrazuje Gabka. Bára místo zákleku spíš dosedla, proudnici neudržela a byl z toho neplatný pokus.
Kozmické béčko z bodů odsouvá chyba košaře a v podstatě jen dokončují za 25,649 s. Muži Marklovic mají levého proudaře ze Staré Vsi a připisují si čas 16,167 s. Proudařky Nové Vsi zaklekávají před koberci a levý terč zůstává nesražen. Proskovice mají velmi nízkou čtrnáctku na levém terči a výrazný postřik na pravém – 17,343 s.
Osmatřicítku má naše béčko. Jirka Židek ještě doléčuje zraněné koleno, takže druhý start absolvuji já a Jirka Ryška. Shozy se nám daří a na časomíře svítí 15,097 s. Jen desetinu zaostáváme za rekordem béčka. Ale když trošku předběhnu sled událostí, tento čas nakonec stačí na devátou pozici, což je historicky nejlepší umístění béčka na ligovém kole. Radost můžeme mít především z výkonu Libora, který si posunul osobák, snad se k němu přidá v Kozmicích i uzdravený Jirka.
Albrechtické ženy vloni ve Svinově trošku překvapivě vyhrály. Letos už s nimi musíme počítat. Bohužel bezmála třívteřinový prostřik na levém proudu stačí jen na 20,498 s.
Startovní číslo 41 mají naši pětatřicátníci. Snad absence více tréninkových pokusů se podepisuje na určité nesouhře, takže voda přijde Radkovi do kotouče, který má ještě v ruce, hadice se zauzlovala, levý terč zůstává nesražen a je z toho neplatný pokus. Kondesův čas 15,751 s by stačil na první místo.
Šestačtyřicítku mají muži Petřvaldíku, ale jejich útok je poměrně krátký. Tomáš Vala na základně cvaká rozdělovač a pokus je poté nehodnocen. Ženy Staré Vsi jak jinak s oprechtickou Verčou Krejčí na levém proudu se časem 17,636 s řadí na druhé místo. Bývalé vicemistryně Extraligy už druhou sezónu marně hledají (hledají??) druhou proudařku. Posledním domácím družstvem jsou pětatřicátníci. Čas 16,263 s je řadí jen těsně za Bartovice a stejně vypadají i první dvě místa v průběžném hodnocení ligy.
Poslední šestou startovní desítku zahajují muži Staré Vsi s petřvaldickým Michalem Svobodou na koši. Čas 14,463 s znamená čtvrté místo, naše áčko je šesté. Veteránskou kategorii při neúčasti Oprechtic uzavírá Stará Ves a jakýkoli dokončený tok jim zajistí minimálně bod. Což se nakonec časem 32,774 s daří. Posledním ligovým družstvem na startu jsou muži Kozlovic. Čas 16,065 s jim přináší 9 ligových bodů a mohlo to být ještě lepší, kdyby šla voda ze stroje o něco dřív.
Nejspíš vedro bylo jednou z příčin nevelkého zájmu o následné finále, kam mělo postoupit pět nejlepších mužských a tři ženská družstva. Ženy se našly jen dvoje, bartovické. Do mužského finále se podívaly z třináctého místa i Kozlovice.
První červencový týden bude stát za to! Ve středu 4.7. se koná noční Staroveský kotel (ten bude bez naší aktivní účasti), ve čtvrtek je odpoledne Ondrášův pohár v nedalekých Janovicích (14:00). V pátek MSL pokračuje šestým kolem v Kozmicích (13:00). V sobotu 7.7. od 13:00 pořádáme 46. ročník naší pohárové soutěže, která je zároveň sedmým kolem MSL 2012. A na závěr v neděli 8.7. máme v plánu od 10:00 pohárovou soutěž v Trojanovicích. Takže bude toho dost, jen to všechno stíhat…

Komentáře:
Libor Rusina
– Ve Svinově sis vytvořil osobní rekord. Jak jsi se svým výkonem spokojený?
Jsem velice spokojený, ale ta 14ka tam padnout mohla 😀
– Přijde mi, že ses i dost zrychlil. Makal jsi přes zimu nějak na fyzičce?
Přes zimu, jako už posledních pár let, jsem chodil na fotbalové tréninky, nic víc, nic míň.
– Už přicházejí očekávání, že budeš tyhle časy předvádět pravidelně, abys dokázal, že to nebyl jen úlet. Jsi na tohle připravený?
Přiznám se, že toho jsem se trochu bál, ale přece jen se nějaký ten lepší čas už podařit musel 🙂

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: **** (z 5, vloni ***)
WC: *** (z 5, vloni ***)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Větřkovice (OP) – 14,146 – 13,777 – 14,146 – 25
2. Vrbice A (KI) – 13,934 – 14,411 – 14,411 – 22
3. Mošnov (NJ) – 14,446 – 14,157 – 14,446 – 20
4. Stará Ves (OV) – 14,463 – 13,927 – 14,463 – 18
5. Prchalov A (NJ) – 13,950 – 14,550 – 14,550 – 16
6. Metylovice A – 14,703 – 14,661 – 14,703 – 15
7. Bartovice A (OV) – 14,942 – 14,544 – 14,942 – 14
8. Oprechtice – 14,963 – 14,926 – 14,963 – 13
9. Metylovice B – 14,916 – 15,097 – 15,097 – —
10. Lubno – 15,146 – 14,073 – 15,146 – 12
11. Dolní Lhota (OV) – 15,223 – 14,770 – 15,223 – 11
12. Kozmice A (OP) – 15,490 – 14,775 – 15,490 – 10
13. Kozlovice – 16,065 – 15,617 – 16,065 – 9
14. Marklovice (KI) – 15,599 – 16,167 – 16,167 – 8
15. Košatka (OV) – 16,699 – 14,329 – 16,699 – 7
16. Svinov A (OV) – 13,895 – 16,720 – 16,720 – 6
17. Nová Ves – 15,046 – 16,805 – 16,805 – 5
18. Malenovice – 16,997 – 15,098 – 16,997 – 5
19. Výškovice (NJ) – 16,538 – 17,009 – 17,009 – —
20. Proskovice (OV) – 14,052 – 17,343 – 17,343 – —
21. Svinov B (OV) – 17,481 – 17,289 – 17,481 – 5
22. Vřesina (OV) – 17,694 – 15,736 – 17,694 – —
23. Závada (OP) – 18,054 – 14,831 – 18,054 – —
24. Tísek (NJ) – 19,248 – 18,786 – 19,248 – —
25. Děhylov (OP) – 19,282 – 16,091 – 19,282 – —
26. Zábřeh (OV) – 17,561 – 19,531 – 19,531 – —
27. Plesná C (OV) – 19,521 – 19,604 – 19,604 – —
28. Bartovice B (OV) – 20,670 – 14,075 – 20,670 – 5
29. Zpupná Lhota (KI) – 23,991 – 15,676 – 23,991 – —
30. Třebovice B (OV) – 25,160 – 23,595 – 25,160 – —
31. Kozmice B (OP) – 25,649 – 25,426 – 25,649 – 5
32. Třebovice A (OV) – 16,991 – 17,322 – neplatný pokus – —
33. Vrbice B (KI) – N – 14,845 – neplatný pokus – 5
34. Prchalov B (NJ) – 14,891 – N – neplatný pokus – 5
35. Horní Suchá (KI) – N – N – neplatný pokus – 5
36. Karviná-Louky (KI) – N – N – neplatný pokus – 5
37. Mistřovice (KI) – N – N – neplatný pokus – 5
38. Petřvaldík (NJ) – N – N – neplatný pokus – 5
39. Plesná B (OV) – N – N – neplatný pokus – —
40. Pustkovec A (OV) – N – N – neplatný pokus – —
41. Pustkovec B (OV) – N – N – neplatný pokus – —

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Petřvaldík (NJ) – 16,460 – 17,440 – 17,440 – 17
2. Stará Ves (OV) – 17,423 – 17,636 – 17,636 – 14
3. Jistebník (NJ) – 17,941 – 17,956 – 17,956 – 12
4. Bartovice A (OV) – 17,602 – 18,336 – 18,336 – 10
5. Kozmice (OP) – 18,261 – 18,797 – 18,797 – 9
6. Mistřovice (KI) – 19,187 – 19,367 – 19,367 – 8
7. Albrechtice (KI) – 20,498 – 17,687 – 20,498 – —
8. Plesná (OV) – 23,539 – 22,637 – 23,539 – —
9. Bartovice B (OV) – 20,939 – 24,069 – 24,069 – 7
10. Marklovice (KI) – 24,768 – 26,255 – 26,255 – 6
11. Třebovice (OV) – 35,910 – 34,073 – 35,910 – —
12. Metylovice – N – N – neplatný pokus – 5
13. Nová Ves – N – 19,471 – neplatný pokus – 5
14. Oprechtice – N – N – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Bartovice (OV) – 15,455 – 16,165 – 16,165 – 3
2. Svinov (OV) – 16,263 – 15,562 – 16,263 – 2
3. Stará Ves (OV) – 32,774 – 15,696 – 32,774 – 1
4. Metylovice – N – 15,751 – neplatný pokus – 0

Soupiska:
post – áčko – béčko – ženy – nad 35

koš – Vladimír Konvička – Pavel Koval – Markéta Wolfová – Pavel Koval
savice – Vladimír Bílek – Jan Izvorský – Denisa Izvorská – Vladimír Bílek
stroj – Radomír Rusina – Aleš Velička – Gabriela Ryšková – Aleš Velička
béčka – Jiří Ryška – Jiří Ryška – Kristýna Ryšková – Jiří Ryška
rozdělovač – Luděk Juřica – Jan Šigut – Denisa Ryšková – Luděk Juřica
levý proud – Michal Bílek – Michal Bílek – Barbora Šigutová – Radomír Rusina
pravý proud – Rudolf Mališ – Libor Rusina – Zuzana Bílková – Vladimír Konvička

Finále, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas

1. Větřkovice – 14,962 – 13,914 – 14,962
2. Vrbice A – 15,309 – 13,886 – 15,309
3. Stará Ves – 15,849 – 15,003 – 15,849
4. Kozlovice – 21,014 – 20,907 – 21,014
5. Bartovice A – N – N – neplatný pokus

Finále, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas

1. Bartovice B – 18,094 – 17,676 – 18,094
2. Bartovice A – N – N – neplatný pokus

Průběžné pořadí MSL po 5. kole, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Bartovice A – 108
2. Vrbice A – 89
3. Petřvaldík – 79
4. Metylovice – 69
5. Prchalov A – 65
6. Větřkovice – 61
7. Karviná-Louky – 61
8. Bartovice B – 60
9. Mošnov – 57
10. Malenovice – 55
11. Stará Ves – 51
12. Svinov A – 48
13. Košatka – 48
14. Oprechtice – 43
15. Prchalov B – 40
16. Kozmice A – 40
17. Nová Ves – 39
18. Mistřovice – 37
19. Marklovice – 36
20. Svinov B – 35
21. Lubno – 35
22. Vrbice B – 33
23. Dolní Lhota – 31
24. Kozlovice – 29
25. Kozmice B – 29
26. Horní Suchá – 27

Průběžné pořadí MSL po 5. kole, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Oprechtice – 58
2. Petřvaldík – 56
3. Stará Ves – 56
4. Bartovice A – 52
5. Bartovice B – 52
6. Jistebník – 46
7. Metylovice – 42
8. Kozmice – 37
9. Nová Ves – 32
10. Mistřovice – 30
11. Marklovice – 28

Průběžné pořadí MSL po 3. kole, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – body

1. Bartovice – 8
2. Svinov – 5
3. Metylovice – 3
4. Stará Ves – 1
5. Oprechtice – 0

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Odpovědi k “30. 6. Svinov”

 1. Michal Sud řekl:

  Máš docela pěkně zpracované články ,ale myslím že spekulace by do nich neměla patřit- tím jim ubíráš na kvalitě. Jo a pokud by nám přeměřili savici po útoku byla by to jasně naše chyba i s danými důsledky . soudek

 2. Martin Konečný řekl:

  Družstvo Vrbice A skončilo ve Svinově na druhém místě i za situace, kdy museli jet s cízí savicí – košem a kolem běhal tipek vykříčující diskvalifikace, diskvalifikace. Spekulace jsou tedy bezpředmětné a případná diskvalifikace v daném kole MSL v každém případě…družstvo totiž nebylo vyzváno k přpravě a mohlo jet klidně nakonec startovního pořadí. A co se týče pravidel….co není zakázáno je povoleno.

 3. Michal řekl:

  V této chvíli už bezpochyby nikdo svinovský článek nečte, přesto zde hodím reakci jak na Martina Rajského, tak Martina Konečného. Bylo to původně určeno pro vrbické stránky, ale nejde mi na ně dát komentář. Martin Rajski to publikovat nechtěl (posláno mejlem), jeho důvody, které ho k tomu vedly, se zabývat nebudu:

  Jistě bylo chybou, že se savice neměřily dřív a že vás rozhodčí nevyzval na základnu hned po jejím uvolnění předcházejícím družstvem.
  Nicméně jsem rád, že se letos objevili rozhodčí, kteří svou práci berou vážně a myslím tím právě Romana Stavinohu ve Svinově a Lukáše Vojkovského v Oprechticích.
  Určitě jsem neříkal nic o diskvalifikaci, protože je to hloupost. Za nedodržení času přípravy je jen neplatný pokus. Pokud se orientuješ v pravidlech MSL rozdíl mezi D a N jistě znáš.
  Na všechny tvé argumenty reagovat nemusím, protože si myslím, že jsem je napsal v článku (dík za reklamu :)). Nechce se mi věřit, že se vám srazila savice o nějakých 6-10 cm. O podobném případu jsem zatím neslyšel. Asi ji moc vyvařujete 🙂
  A závěrem – vlastní hloupost či lenost neomlouvá, každý si za své nářadí odpovídá sám. Body vám nikdo nevezme, to nezpochybňuju, ale řekni sám, jestli jste první čtyři letošní kola absolvovali s regulérním nářadím dle ligových pravidel. Připomíná to fotbalové klišé „penalta nebyla, rozhodčí ji neviděl“. Každý si o tom, ale může myslet svoje.

  Takže ještě jednou popírám, že by Vrbice měla být před svým startem diskvalifikována, protože je to samo o sobě hloupost. Prosím ujasněte si pravidla – D/N.
  Co není zakázáno je povoleno – právě že krátká savice zakázána je.

 4. Martin Konečný řekl:

  Měl jsem na mysli průběh naši přípravy na základně – nezazněl povel „Družstvo na základnu“, nebyl tam ani náš hadr a jelikož nás k přípravě nikdo nevyzval, nemohl být odstatrtován limit 5 min, jak si zmiňoval. No nic neřešme to…..dneska to šlo i s delší savicí než určují pravidla. Pro mě uzavřena věc, ahoj