peut on prendre du cialis todos los días €5.55

Bartovice, 1.9.2012 – Desátý ročník Moravskoslezské ligy skončil v sobotu v Bartovicích.

Od Lubna 2003 se jednalo o již 154. ligové kolo v celé historii MSL. Žádný z letošních vítězů ještě nebyl jistý. V mužské kategorii měly Bartovice A na vrbické áčko náskok osmi bodů a už jen mezi nimi se rozhodovalo o titulu. Bronzové medaile připadnou Petřvaldíku nebo Prchalovu A, přičemž Petřvaldík má tříbodový náskok. My už máme při předpokladu minimálně 5 bodů za účast jistou první desítku, takže cíl je splněn. Posun na šesté místo je v podstatě teoretický, náskok na Svinov A, Větřkovice a Prchalov B je 14-18 bodů.
Dílčí posuny mohou nastat i v ženské kategorii, ale rozestupy 9-7-6 bodů jsou zřejmě až příliš velké. Naše ženy mají jistou šestou příčku, což je jejich druhý nejlepší výsledek na lize, takže i s vývojem v této kategorii můžeme být spokojeni.
Nejvyrovnanější je tak bezesporu kategorie nad 35 let. Jednobodový rozdíl mezi Bartovicemi a Svinovem znamená, že ten kdo bude lepší na posledním kole, stane se i celkovým vítězem Ligy. Na třetím místě mají naši pětatřicátníci náskok dvou bodů na Starou Ves.

Od roku 2003, kdy do Bartovic jezdíme, zde třikrát vyhráli domácí muži a oprechtické ženy. Loňská vítězství obhajují muži Petřvaldíku, ženy a veteráni Oprechtic. A konečně traťové rekordy drží muži Bartovice B (13,750 s), ženy Bartovice (16,516 s) a veteráni Oprechtice (15,989 s).
Jako první jde na start domácí ženské áčko a časem 16,496 s posouvají stávající traťový rekord.
Dvojku pak mají naše ženy. Na nálivce máme petřvaldickou Kamilu Klučikovou a na pravém proudu Gabku Kubalovou z Nové Vsi. Na této soutěži vyhrály v roce 2006, vloni byly páté. Bára před kobercem na nějaké nerovnosti zakopla, ale oba terče jsou dole za 17,692 s, pravý dokonce 17,052 s.
Následuje Prchalov A. Po šesti ligových titulech je každoroční prchalovský cíl asi daný, ale vloni byli až čtvrtí. Letos mají reálnou šanci na bronz, byť se v rozhodujícím okamžiku musejí obejít bez Tomáše Monsporta, kterého nahrazuje Filip Pustějovský. Proudnici sice cvaká až před čárou, ale levý terč sráží za 13,717 s a výsledný čas prchalovského áčka je 14,202 s. Bartovickému mužskému áčku, by i v případě vítězství Vrbice A k titulu stačilo 18 bodů za čtvrté místo. S drobným prostřikem na levém proudu jsou časem 14,349 s druzí.
Startovní číslo pět má naše béčko. Na proudu Libora místo Jirky Židka doplňuje Martin Koliba a na béčkách je při větším počtu zranění Jirka Ryška. Vzadu to klaplo, ale Libor si při zákleku zlomil hadici a prášící proud vody terč neshodil, takže béčko si zapisuje neplatný pokus.
Bartovické ženské béčko časem 17,170 s ještě víc vyjasňuje situaci ve své kategorii. Prchalov B už letos nebude nejlepším mužským béčkem, ale k první desítce jsou blízko. Filip Pustějovský si za áčko vystřihl třináctku, za béčko prostříkává na 15,985 s, ale třináctkou čas je na pravém proudu (13,977 s). Oprechtickým mužům se obhajoba ligového titulu proměnila v noční můru zřejmě už před úvodním kolem, kdy jim ze sestavy vypadl Martin Nováček. Z ligových kol se jim v loňském stylu povedla jen Stará Ves, ale špatné to není ani teď na konci v Bartovicích – 14,376 s.
Devítku pak má naše áčko. Na pravém proudu nás doplňuje prchalovský Tomáš Herman a jediným naším dnešním nalívačem je Easy. Útok je rozběhnutý dobře, Tomáš bohužel před kobercem uklouzl a vypadla mu proudnice. Pokus je nehodnocen, ale hlavně že se mu nic nestalo, až na tu image cyklokrosaře po závodě. Naše celkové sedmé místo může ohrozit jen svinovské áčko nebo Větřkovice, museli by být na tomhle posledním kole na bedně.
A Větřkovice jsou na řadě hned po nás. Robin Střilka s rozdělovačem přišlápl Matěji Mynářovi hadici, tomu vypadl kotouč a pak byl od terče příliš daleko na to, aby jej srazil. Takže budeme nejhůř osmí.
Přichází zřejmé prozrazení hádanky s mužskými medailisty v podobě útoku Petřvaldíku. Lukáš Frýdl sráží levý terč za 13,957 s, ale Martin Čibera prostříkává na 14,897 s a je rozhodnuto. Bronz bere Prchalov A. V mošnovském dresu na pravém proudu nastupuje prchalovský Bufy, v našem dresu na levém Martin Koliba a pro Mošnov je z toho 14,583 s. Ke svému druhému pokusu se připravují Matěj Mynář a Lukáš Homola, tentokrát v týmu Košatky. I přes vícenásobné podklouznutí u základny je z toho 14,857 s. A nyní může být jasno i v ženské kategorii, na start jdou Oprechtice. Voda je velmi rychlá a pravý terč padá za 16,112 s, ale Hanka Patorková špatně zaklekla a prostříkla na 17,437 s. O titulu Bartovic B je rozhodnuto, ale o tom, kdo bude mít stříbro a bronz ještě napoví další ženské útoky.
Startovní číslo 16 mají naši pětatřicátníci. S nalívači to máme na posledním kole trochu komplikované, takže nám na tomto postu vypomáhá domácí Jiří Válek. Radek něco prostříkl a s časem 16,830 s budeme čekat, jak si povede Stará Ves.
Lubnu příliš nesedla souhra v kádi, takže voda je opožděná a stačí jen na výsledných 15,244 s. Oprechtičtí pětatřicátníky se stali prvními vítězi MSL v kategorii veteránů. Letos se jim ale příliš nevede a dosud na lize nezískali ani bod. Problémy na koši vedou k tomu, že není nabráno a pro Oprechtice to znamená konečnou pátou příčku. Muži Marklovic letos na lize ještě ani jednou nebyli v první desítce, takže jako jediní zatím nemají podíl z ligového banku. A zacvakání rozdělovače na spojích vede k neplatnému pokusu.
Třetí startovní desítku otevírají bartovičtí pětatřicátníci. Rozdělovač bratry Haly na proudech značně zkrátil, ale zázračné shozy, především v podání Standy na pravém proudu, časomíru zastavují na hodnotě 16,177 s. Čas 15,255 s v první chvíli Horní Suché asi příliš radosti nepřinesl, ale nakonec to stačí na 9 bodů, se kterými se posunou alespoň na čtyřiadvacátou pozici. Muži Mistřovic si zapisují čas 14,740 s a 14 bodů je jejich nejlepším letošním výsledkem. Marklovická levá proudařka zacvakala na základně, od terče zaklekla příliš daleko a posun z 11. místa to nebude. Dolní Lhota překvapila před týdnem v Mošnově. Levý proudař běží bez kotouče, ale prostříkávají oba na 16,385 s. Mistřovické ženy mají problémy s naražením savic, albrechtické proudařce při zákleku vypadla proudnice a byl z toho neplatný pokus. V ženské kategorii pokračuje Jistebník. Vidíme dvojí cvakání na základně a nezapojená céčková koncovka pokus ukončuje. Albrechtické proudařky zůstávají před koberci a pravá prostříkává na 21,213 s. Kozmice mají na levém proudu Danielu Hamalovou ze Staré Vsi a na pravém Miroslavu Otrubovou z Marklovic. S problémy s vodou je z toho čas 19,024 s.
Startovní číslo 31 má Karviná-Louky s vrbickým Adamem Hrbáčem na levém proudu. Letošní sezónu odjezdili v šesti, ale stejně jako u Větřkovic, ani pro ně to nebyl hendikep, aby nevyhráli jedno ligové kolo. Časem 14,163 s jdou i nyní do čela. Malenovický pokus končí nenašroubovaný koš. Prvním vrbickým týmem na startu je jejich béčko. Bartovice A jsou nyní třetí a ani vítězství by zatím vrbickému áčku k titulu nestačilo. Potřebuje posunout Bartovice ještě o jednu příčku níž. Pravý proudař ale svůj terč nesráží a Vrbice už nemá hru o titul ve svých rukou. S nezapojenými céčky na rozdělovač si neplatné pokusy zapisují Kozmice B a ženy Písečné. Startovní číslo 36 má Vrbice A. Karel Ryl je stále na mistrovství republiky, ale Adam hrbáč si nechává ujít předávání medailí z výstupu na věž a do Bartovic dorazil. Smyčka na hadici při zákleku způsobila zcela nekompaktní proud, se kterým se levý terč srazit nedal a Bartovice A jsou desátým vítězem mužské kategorie Moravskoslezské ligy. Ženy Staré Vsi s oprechtickou Verčou Krejčí dokončují svůj útok za 17,636 s, takže Stará Ves je celkově čtvrtá, na Petřvaldík zbylo páté místo. Ale Bartovice A se v této chvíli bodově dotáhly na Oprechtice, pro oprechtické ženy hraje větší počet prvních míst. Svůj pokus však stále neabsolvovaly ženy Nové Vsi. Kozmice A mají na levém proudu vrbického Jana Kudlu, ale při zákleku s ním zametla proudnice a kozmičtí jsou neklasifikováni. Písečná byla ještě vloni pořadatelem MSL, letos už jsou mimo ligu, byť občas je na jednotlivých kolech vídáme. S novým týmem je z toho v Bartovicích čas 14,860 s. Mužům Staré Vsi čas 15,009 s a 11 ligových bodů nakonec stačí na 12. místo v celkovém hodnocení ligy.
Svinov nás napíná a tak prvním jejich družstvem na startu je béčko. Velké problémy na koši však dávají čas 19,281 s. Bartovické mužské béčko si zapisuje 14,468 s. Kozlovickému levému proudaři vypadl kotouč a bez něj prostříkává na 16,193 s. Pětačtyřicátý jde na řadu Svinov A. Svinovské sestavy lehce zdecimovala svatba jejich nalívače Michala Stržínka, ale 14,349 s je jistě v jejich silách. Rozdělovač zacvakal na základně, zkrátil proudaře a neplatný pokus nám přináší jistotu sedmého místa. Následují svinovští pětatřicátníci a rozhodnutí o veteránském titulu. Koš je šroubován až nad kádí, ale terče padají v čase 15,925 s a Svinov je druhým vítězem Moravskoslezské ligy v kategorii nad 35 let! Sedmačtyřicítku mají pětatřicátníci Staré Vsi a nám k bronzu stačí, aby dnes nevyhráli. Ale přesně to se děje. Stará Ves v Bartovicích vítězí časem 15,832 s a na nás zbylo jen celkové čtvrté místo…
Posledním družstvem na startu jsou Proskovice, ale svůj pokus zdárně nedokončují. Muži i ženy Nové Vsi uvízli na D1 při návratu z dovolené, takže jen platí startovné a zapisují si po pěti bodech- Formálně by si měli nechat změřit hadici, ale půjčená by jistě byla v pořádku, takže od měření se upouští. Ženy Oprechtic zůstávají stříbrné. Bartovické áčko má bronz, ale ještě je čeká závěr dobře rozjetého Moravskoslezského poháru, kdy budou 15. září v Neplachovicích hájit svůj čtyřbodový náskok na čele MSP.
Desátý ročník Moravskoslezské ligy máme za sebou. Družstev, která letos absolvovala ligu ve stálé šestičlenné sestavě, snad ještě přibylo a vůle na tom něco změnit zřejmě není. Liga se vyrovnává, někdy však za cenu solidarity s těmi, kteří své problémy řešit nechtějí. MSL mladých hasičů přetrhne cílovou pásku v sobotu 8. září v Brušperku, 3. listopadu nás čeká slavností zakončení ligy v Pustkovci.

Komentáře:
Rozhovor oprechtických žen s Michalem Bílkem (otázky kladla Míša Žáčková)
– Cítíš se být osobností Moravskoslezské ligy?
Rozhodně se necítím být osobností MSL. Osobnost by měla lidi spojovat, já je spíš rozděluju.
– A kdo je podle tebe osobností ligy?
Ten, kdo pro ligu něco dělá, třeba Honya. Ten teď dělá pro Moravskoslezskou ligu víc, než kdokoli jiný. Anebo někdo, kdo se nebojí říct svůj názor jako Stiby, případně je tahounem svého týmu jako Radim Pustějovský nebo Michal Sud.
– Kdo je tvůj proudařský vzor?
Tak v mém současném věku Stiby, protože až budu jednou tak „starý“ jako on, chci taky tak dobře běhat. A dřív? Asi proudaři Prchalova jsou vzor pro každého.
– Komu by si přál, nebo kdo by si zasloužil vítězství v mužské a ženské ligové kategorii?
Nepochybně vyhráli ti, kteří vyhrát měli. Kdybych si měl vybrat, komu bych to ještě přál, tak v mužské kategorii asi Prchalovu a v ženské jednoznačně Oprechticím 🙂
– Jsi spokojený s umístěním metylovských družstev v lize?
Ženy udělaly svůj druhý nejlepší výsledek na lize a na lepší, než současné šesté místo asi letos neměly. Takže tohle je super. Sedmé místo mužů je taky paráda, to je náš čtvrtý nejlepší výkon. A čtvrté místo u veteránů – jsem teď ovlivněný, že o 3. místo přišli posledním ligovým útokem, ale rozhodně nezklamali.
– Jak si myslíš, že se vyvíjí úroveň ligy?
Ligové kolo už může vyhrát kdokoliv. Dneska zvítězila Karviná, jinak asi třináctý mužský tým. Letos v mužské kategorii vyhrálo osm různých družstev, takže v tomhle je liga neuvěřitelně vyrovnaná. Ale jinak celková úroveň – jak liga rychle vystartovala nahoru, tak si myslím, že teď kulminuje a je otázka, jestli nepůjde dolů. Jde o to, kdo se jí bude nadále ochoten věnovat a jestli to s družstvy bude dál vypadat, jak to nyní vypadá.
– Jestli se ji budeš věnovat ty, Honza a další, tak to půjde.
Mojí prioritou číslo jedna v požárním sportu je šest metylovských týmů, takže na práci pro ligu mi už nezbude prostor…

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: **** (z 5, vloni ***)
WC: **** (z 5, vloni ****)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – výsledný čas – body MSL

1. Karviná-Louky (KI) – 14,141 – 14,163 – 14,163 – 25
2. Prchalov A (NJ) – 13,717 – 14,202 – 14,202 – 22
3. Bartovice A (OV) – 14,349 – 13,803 – 14,349 – 20
4. Oprechtice – 14,376 – 14,021 – 14,376 – 18
5. Bartovice B (OV) – 14,059 – 14,468 – 14,468 – 16
6. Mošnov (NJ) – 14,375 – 14,583 – 14,583 – 15
7. Mistřovice (KI) – 14,300 – 14,740 – 14,740 – 14
8. Košatka (OV) – 14,857 – 14,736 – 14,857 – 13
9. Písečná – 14,540 – 14,860 – 14,860 – —
10. Petřvaldík (NJ) – 13,957 – 14,897 – 14,897 – 12
11. Stará Ves (OV) – 14,898 – 15,009 – 15,009 – 11
12. Lubno – 15,244 – 15,160 – 15,244 – 10
13. Horní Suchá (KI) – 15,255 – 15,077 – 15,255 – 9
14. Prchalov B (NJ) – 15,985 – 13,977 – 15,986 – 8
15. Kozlovice – 16,193 – 14,237 – 16,193 – 7
16. Dolní Lhota (OV) – 16,385 – 16,061 – 16,385 – 6
17. Český Těšín-Mosty (KI) – 16,430 – 14,630 – 16,430 – —
18. Svinov B (OV) – 19,281 – 19,183 – 19,281 – 5
19. Metylovice B – neplatný pokus – —
20. Metylovice A – neplatný pokus – 5

21. Větřkovice (OP) – neplatný pokus – 5
22. Bobrovček (SK) – neplatný pokus – —
23. Marklovice (KI) – neplatný pokus – 5
24. Horní Žukov (KI) – neplatný pokus – —
25. Malenovice – neplatný pokus – 5
26. Vrbice B (KI) – neplatný pokus – 5
27. Kozmice B (OP) – neplatný pokus – 5
28. Vrbice A (KI) – neplatný pokus – 5
29. Kozmice A (OP) – neplatný pokus – 5
30. Svinov A (OV) – neplatný pokus – 5
31. Proskovice (OV) – neplatný pokus – —
32. Nová Ves – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Bartovice A (OV) – 16,496 – 16,064 – 16,496 – 17
2. Bartovice B (OV) – 16,367 – 17,170 – 17,170 – 14
3. Stará Ves (OV) – 17,363 – 17,323 – 17,363 – 12
4. Oprechtice – 17,437 – 16,112 – 17,437 – 10
5. Metylovice – 17,692 – 17,052 – 17,692 – 9
6. Petřvaldík (NJ) – 18,216 – 17,528 – 18,216 – 8
7. Kozmice (OP) – 18,697 – 19,024 – 19,024 – 7
8. Albrechtice (KI) – 17,697 – 21,213 – 21,213 – —
9. Marklovice (KI) – neplatný pokus – 5
10. Mistřovice (KI) – neplatný pokus – 5
11. Jistebník (NJ) – neplatný pokus – 5
12. Písečná – neplatný pokus – —
13. Nová Ves – neplatný pokus – 5

Celkové pořadí, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas

1. Stará Ves (OV) – 15,691 – 15,832 – 15,832 – 3
2. Svinov (OV) – 15,723 – 15,925 – 15,925 – 2
3. Bartovice (OV) – 16,067 – 16,177 – 16,177 – 1
4. Metylovice – 16,830 – 16,012 – 16,830 – 0
5. Oprechtice – neplatný pokus – 0

Soupiska:
post – áčko – béčko – ženy – nad 35 let

koš – Vladimír Konvička – Pavel Koval – Markéta Wolfová – Pavel Koval
savice – Jan Izvorský – Jan Izvorský – Kamila Klučiková – Jiří Válek
stroj – Aleš Velička – Radomír Rusina – Jana Biskupová – Aleš Velička
béčka – Martin Březina – Jiří Ryška – Kristýna Ryšková – Jiří Ryška
rozdělovač – Luděk Juřica – Jan Šigut – Denisa Izvorská – Luděk Juřica
levý proud – Michal Bílek – Martin Koliba – Barbora Šigutová – Radomír Rusina
pravý proud – Tomáš Herman – Libor Rusina – Gabriela Kubalová – Vladimír Konvička

Soutěž o nejrychlejší zadek, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – výsledný čas

1. Bartovice (Kulišák) – 8,499
2. Kozmice A – 8,689
3. Horní Suchá – 8,792
4. Karviná-Louky – 8,865
5. Svinov A – 8,903
6. Kozlovice – 8,935
7. Mosty – 9,074
8. Kozmice B – 9,279
9. Petřvaldík A – 9,342
10. Bartovice A – 10,502
11. Mošnov – 10,819
12. Bartovice B – neplatný pokus
13. Písečná – neplatný pokus
14. Malenovice – neplatný pokus
15. Petřvaldík (Fidel) – neplatný pokus
16. Vrbice B – neplatný pokus
17. Svinov B – neplatný pokus
–. Vrbice A – 9,045

Soutěž o nejrychlejší zadek, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – výsledný čas

1. Bartovice A – 10,095
2. Bartovice B – 10,151
3. Kozmice – 11,489
4. Bartovice (mrzáci) – neplatný pokus (9,703)

Konečné pořadí MSL, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Bartovice A – 276
2. Vrbice A – 253
3. Prchalov A – 240
4. Petřvaldík – 233
5. Košatka – 205
6. Bartovice B – 199
7. Metylovice – 170
8. Svinov A – 156
9. Prchalov B – 155
10. Větřkovice – 154
11. Oprechtice – 150
12. Stará Ves – 146
13. Karviná-Louky – 145
14. Mošnov – 144
15. Vrbice B – 133
16. Malenovice – 127
17. Kozmice A – 123
18. Svinov B – 114
19. Mistřovice – 114
20. Lubno – 110
21. Dolní Lhota – 106
22. Kozlovice – 105
23. Nová Ves – 93
24. Horní Suchá – 89
25. Kozmice B – 88
26. Marklovice – 88

Konečné pořadí MSL, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Bartovice B – 184
2. Oprechtice – 171
3. Bartovice A – 171
4. Stará Ves – 158
5. Petřvaldík – 156
6. Metylovice – 131
7. Jistebník – 110
8. Kozmice – 105
9. Mistřovice – 98
10. Nová Ves – 95
11. Marklovice – 89

Konečné pořadí MSL, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – body

1. Svinov – 13
2. Bartovice – 13
3. Stará Ves – 5
4. Metylovice – 4
5. Oprechtice – 0

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Odpovědi k “1. 9. Bartovice”

 1. Deny řekl:

  Moc hezký rozhovor… 🙂

 2. stiby řekl:

  … nevím jestli to mám vzít jako poctu mým výkonům, nebo narážku na můj věk :-))))

 3. Michal Sud řekl:

  stiby asi oboji,ale určitě v dobrém

 4. Michal řekl:

  Letošní nejlepší shozy na standardních ligových tratích (tedy mimo Petřvaldík):
  Lukáš Frýdl v Prchalově – 13,305
  Adam Hrbáč v Prchalově – 13,490
  Martin Čibera ve Větřkovicích – 13,495
  Michal Stibor v Oprechticích – 13,541
  … ostatní