Vaříme s SDH Metylovice – díl 65. (Martin Nováček)

12 Pro

Po delší době zde máme VIP kuchaře! Je jim Martin Nováček z SDH Oprechtice. (čti jeden z nejrychlejších hasičů MSL)
Dnešním receptem jsme se dostali do půlky mého cíle v počtu receptů. Takže děkuji všem osloveným za solidárnost a za Vaše recepty.
Zároveň bych zde chtěl přivítat čtenáře Deníku, viz. článek kousek níže. 🙂 Přejeme všem DOBROU CHUŤ.

ČÍNSKÉ NUDLE S KUŘECÍM MASEM

Tento recept je velice jednoduchý a rychlý na přípravu. Z nádobí budeme potřebovat jen hrnec, wok pánev, nějakou tu mističku a sítko.

Suroviny:
Kuřecí nudličky (množství podle libosti)
Čínské nudle
Koření
Sojová omáčka nebo jiná, co najdeme v lednici
Olej
Mražená zelenina

Postup:
Nejdříve vložíme nudle do vroucí vody a počkáme, dokud nezměknou. Mezitím si na pánvičce osmažíme kuřecí nudličky, které si naložíme dle libosti a po osmažení odložíme do misky, abychom mohli na pánvi smažit nudle. Po uvaření nudlí dáme nudle na wok pánev. Nejdříve je trošku přismahneme na oleji. Nudle okořeníme, polejeme sojovou omáčkou, popřípadě nějakou čili omáčkou. (prostě tím, co najdeme v lednici) Nudle mícháme a smažíme na pánvi, pokračujeme v tom až do doby, až jsou tak akorát přismahnuté a ochucené. Dále přidáme už usmažené kuřecí nudličky a mraženou zeleninu. Počkáme, až se nám zelenina rozmrazí a můžeme dobrotu servírovat. Nudle podáváme na velkém talíři, jelikož nikdy neodhadneme správné množství nudlí. Většinou se nám na talíř ani nevejdou. Jako příbor používáme čínské hůlky.

Sleduješ naše hasičské stránky?
Sleduji je během sezony.

Jaké je Tvé nejoblíbenější jídlo a pití?
Jídlo nemám žádné vyloženě oblíbené. Pití minerálky a kofola.

Jaké jídlo vaříš nejraději?
Moc nevařím.

Tvá nejoblíbenější restaurace?
Nemám favorita.

Ochutnala jsi už nějaký recept z našich stránek?
Ne.

Je pravda, že láska prochází žaludkem?
Myslím si, že láska nemá s žaludkem nic společného.

Jaký názor máš na vegetariánství?
Ať si každý jí, na co má chuť a co mu chutná.

Sleduješ v televizi pořady o vaření?
Ne.

Kdo je v Oprechticích největší jedlík?
Myslím, že nikdo výrazně nevyčnívá.

Jakou novinku chystáte na Vaši soutěž?
Novinku asi žádnou, spíše chceme udržet úroveň, která si myslím, je dost vysoká.