Vaříme s SDH Metylovice – díl 68. (Kamila Kelnerová)

14 Led

Při dnešním vaření s SDH Metylovice pokračujeme v nově nastaveném trendu 🙂 , a to místo jednoho receptu recepty rovnou dva! Dobrou chuť Vám přeje Kamila Kelnerová.

Takže první recept je na pórkovou pomazánku, sice máme po Silvestru, ale i tak se výborně hodí k jiné příležitosti.

PÓRKOVÁ POMAZÁNKA

Suroviny:
3 pórky (já dávám jeden velký)
3 velké kostky taveného sýra (Apetito, Smetanito)
1 pomazánkové máslo
Sůl
Pepř

Postup:
Pórky nakrájíme na kolečka nebo najemno a na velké pánvi podusíme na másle. Přidáme tavený sýr a necháme ho rozpustit. Do vychladlé směsi přidáme pomazánkové máslo a podle chuti dáme sůl a pepř. Podáváme na bagetce nebo rohlíku. Dobrou chuť.

Druhý recept je na punč. Tento sice nemám odzkoušený, ale je vynikající. Nikde jsem neslyšela, ani na internetu nenašla, punč s karamelem. Takže tento bude určitě jedinečný, proto se chci s Váma o tento recept podělit. Napoprvé můžete zkusit z poloviční dávky.

PUNČ

Suroviny:
Voda
8 sáčků jakéhokoliv čaje
10 polévkových lžic cukru
1 litr červeného vína
Badyán
Skořice
Hřebíček
1 citron
1 pomeranč
2 vanilkové cukry
2 dcl rumu

Postup:
Dáme vařit 3 litry čaje (může být ovocný nebo i černý), cca. 8 sáčků. Než se uvaří čaj, uděláme si karamel – 10 polévkových lžic cukru dáme do hrnce, stále ho mícháme, aby se nepřipálil, a vznikne nám polotekutá hnědá hmota. Jakmile je karamel hotový nalijeme do něj uvařený čaj (bez sáčků). Nahoře se vytvoří povlak a ten musíme rozmíchat. Pak už jen vaříme na mírném plameni. V hrnci svaříme 1 litr červeného vína s badyánem, celou skořicí a hřebíčkem, těsně před varem přelijeme do hrnce s čajem. Do toho přidáme vymačkanou šťávu z jednoho citronu a jednoho pomeranče. Citron i pomeranč do toho na kostky nakrájíme (bez slupek). Přisypeme dva vanilkové cukry a rum – asi dvě deci, dle chuti a podáváme!

Sleduješ naše hasičské stránky?
Sleduji teď stránky jen sporadicky, přiznám se, jen když je na Fb nějaká upoutávka. Více je sleduji v létě, když jsou hasičské soutěže, ať jsem v obraze.

Jaké je Tvé nejoblíbenější jídlo a pití?
Radost mi nejvíc udělá losos a řízek s bramborem, pití – portské víno a pivo.

Jaké jídlo vaříš nejraději?
Žádné, ale když už musím uvařit mamce, tak halušky ze sáčku, ale jsou fakt výborné, snadné a rychlé. 🙂

Tvá nejoblíbenější restaurace?
Nej není už asi žádná, ale ráda chodím na Rolu a do Lodi.

Ochutnala jsi už nějaký recept z našich stránek?
Néé neochutnala, ale vynasnažím se, některé recepty jsou fakt lákavé.

Je pravda, že láska prochází žaludkem?
Já si to nemyslím, jen o jídle to není!

Jaký názor máš na vegetariánství?
Nechápu „vegoše“ …

Sleduješ v televizi pořady o vaření?
Někdy ano, hlavně Ano šéfe – líbí se mi i Pohlreichové hlášky.

Kdybys měla neomezené možnosti, kam, koho a na co bys pozvala na večeři?
Celou rodinu do nóbl restaurace, kde by jsme se fakt dobře, ale DOBŘE napapali, teď mě nenapadá kde. Třeba tam, kde chodí Miloš Zeman, když tu přijede návštěva z jiné země. Na nějakou specialitu, která se dá jíst.

Uhodneš, kdo je ve sboru největší jedlík?
Nechci nikoho urazit, ale největší jedlík asi … nikdo mě nenapadá.