Vaříme s SDH Metylovice – díl 70. (Zdeňka Blažková)

28 Led

Jubilejní SEDMDESÁTÝ recept připravila našeho sboru velká fanynka, naše maminka. 🙂 Takže až tento recept bude u nás doma opět realizován, ne že mi to Juro zase sežereš !!!

NĚCO JAKO HALUŠKY

Suroviny:
2-3 kyselé zelí
Párky nebo točený salám
Cibule
500 g hladké mouky
1 vejce
Sůl
Voda

Postup:
Ani nevím, jak se toto jídlo jmenuje, snad něco jako halušky. Dodnes je to oblíbené jídlo „pánů Izvorských“. Jednoduché, rychlé, a i kdyby byl plný lavor, tak nezůstane nic. Potřebujeme jen 2 – 3 kyselé zelí, jakýkoliv točený salám nebo párky na opečení, cibuli, půl kila hladké mouky a jedno vejce. Dáme vařit zelí. Mouku, vejce a trošku soli zředíme trochou vody na řidší těsto, které přes děrovaný cedník přepasírujeme do vařící vody. Hotové nočky vyplavou na hladinu. Scedíme a dáme do mísy. Osmažíme cibuli, salám nakrájíme na malinké kousky a přidáme na cibuli. Pak vše smícháme dohromady a už se jen cpeme. A kdo si to chce zjednodušit s nočkama, tak si může koupit hotové gnochi a uvařit je. Zkoušela jsem je a taky to je dobré. Tak dobrou chuť!

Sleduješ naše hasičské stránky?
Sleduji a docela se pobavím.

Jaké je Tvé nejoblíbenější jídlo a pití?
Budeš se asi divit, ale nejraději mám vařené brambory s pažitkou nebo cibulkou a s mlékem. Tím ale nechci říct, že bych si nepochutnala na řízku nebo masu v jakékoliv úpravě. S pitím to je jednodušší, mám ráda čepovanou červenou limonádu, ale na tu se už teď narazí jen málo kde. Takže mám ráda dobrý ovocný čaj nebo slabší kafčo. S alkoholem se nekamarádím, takže nic.

Jaké jídlo vaříš nejraději?
Nedá se říct které, na co je doma chuť, to uvařím, ale musí to být rychlé, dobré a hlavně levné.

V které restauraci ses nejlépe najedla?
Moc mi chutnalo ražniči na Hradě ve Frýdku.

Ochutnala jsi už nějaký recept z našich stránek?
Ano, pár receptů mě zaujalo a zkusila jsem je. A … chutnalo nám. 🙂

Sleduješ v televizi pořady o vaření?
Na pořady o vaření se dívám většinou když je škaredě nebo se mi nic nechce dělat, ale pravidelně je nesleduji.

Uhodneš, kdo je ve sboru největší jedlík?
Podle toho, jak čtu tuto rubriku, tak asi Pavel Kovalík ???

Co absolutně nemusíš, co nesníš?
Nemusím kyšku, podmáslí, asi všechny takové ty zdravé věci.

Jak se Ti líbí na hasičských soutěžích?
Soutěže mám ráda, líbí se mi. Někdy je to pro diváka nervák.

Myslíš si, že by šla uspořádat opět soutěž u myslivecké chaty?
Proč by nešla, ale v případě nepříznivého počasí by to bylo možná nezvládnutelné. A pro diváky taky.