12. 9. Pstruží

14 Zář

Pstruží, 12.9.2015 – Poslední letošní soutěží našich veteránů bylo Pstruží.

Veteránská soutěž na Pstruží byla v minulosti soutěží družstev civilní obrany, v současnosti už nese název O putovní pohár starosty obce Pstruží. Letos se odehrál již 37. ročník.
Od roku 1988 Metylovice tuto soutěž vyhrály 14x (88, 92, 94-96, 98-00, 04, 07, 09-11, 13). Až na jednu výjimku (2007) zde byla pokaždé kategorie nad 40 let. Letos se pořadatelé rozhodli věkovou hranici snížit na 35 let. Pro nás to znamenalo, že můžeme z ligového týmu na soupisku doplnit i Radima a Kovalíka (pro Kovalíka se jedná dokonce o 200. soutěž za Metylovice).
Provedení útoku je vcelku netradiční – ze stroje vede jedna hadice B s rozdělovačem, ze kterého jdou dva proudy po jednom C a další hadice B, druhý rozdělovač a opět dva proudy po jednom C. Družstvo je osmičlenné. Traťový rekord má hodnotu 16,811 s.
Startovní listina je stejně jako vloni jen pětičlenná a jako první se představí Pstruží. Útok je to solidní za 18,943 s a vzhledem k tomu, že se domácí dosud nedostali pod dvacetivteřinovou hranici, také si vydatně vylepšují osobní rekord. Dvojku mají Malenovice, které poslední tři ročníky chyběly, ale vyhrály v roce 2005. První levý proudař se zdržel na základně, takže se ubíralo s vodou a čas 18,953 s je řadí o jednu setinu za Pstruží.
Trojku pak mají naši pětatřicátníci. Letos se daří složit nepochybně nejsilnější možnou sestavu a v pátek absolvovali dva slibné tréninkové pokusy. je jen potřeba vyvarovat se chyb, které nás o vítězství připravily vloni. Tentokrát vše klaplo na jedničku a výsledkem je výrazný posun traťového rekordu na 15,155 s.
Nová Ves obhajuje loňské vítězství. Oproti ostatním mají nepatrně jiné herní rozestavení – dva závodníky na prvním rozdělovači, tři na druhém. Druhý pravý proudař při stříkání na terč vestoje upadl a 29,616 s letos nebude stačit ani na bednu. Posledním družstvem ve startovní listině je Ostravice. Cvakání na rozdělovači však znamená, že jim čas 51,562 s zajišťuje páté místo.
Naši veteráni se letos zúčastnili devíti soutěží, z nichž tři vyhráli, dvakrát byli druzí, jednou třetí, třikrát nedokončili. V týmu se objevili Radim Tomášek, Vladimír Bílek, Aleš Velička, Luděk Juřica, Radomír Rusina, Vladimír Konvička, Pavel Koval, Jiří Ryška, Roman Viej, Tomáš Pělucha, Michal Stibor a Radomír Zátopek.