24. 10. TFA Guntramovice

26 Říj

Guntramovice, 24.10.2015 – V sobotu 24. října se nám uzavřela TFA sezóna v Guntramovicích na Opavsku.

Na start se postavilo 34 mužů a 13 žen, náš sbor reprezentovaly Deny Izvorská a Adél Štandlová.
Ženy oproti mužům nenesly dýchací přístroj a nemusely mít zásahovou obuv. Po startu závodníci roztahovali dva hadicové proudy B, překonávali dvoumetrovou bariéru (ženy 1 metr vysokou překážku), prováděli 60 úderů v hammerboxu (ženy 30), Přenášeli dva dvacetikilové kanystry (ženy desetikilové), smotali hadici C, transportovali osmdesátikilovou figurínu a vybíhali zhruba 160 metrů do sjezdovky s třicetimetrovým převýšením.
V ženské kategorii byla poměrně silná konkurence – Nikola Štefková letos absolvovala běžecký závod Totman na Velký Javorník, Radka Malchárková vyhrála v Ludgeřovicích a jako jediná žena absolvovala TFA v Horní Suché, Jana Beinhauerová skončila pátá u nás a především Kateřina Zubíková letos zvítězila v Petřvaldě a vyhrála Vsackou (vsetínskou) ligu TFA. Ale Adél si od počátku běžela svůj vlastní závod a dostatek sil měla i při závěrečném běhu, takže v cíli byl její náskok více než 12 vteřin. Deny na ní ztratila 28 vteřin a celkově obsadila 6. příčku. Adél tak z pěti letošních TFA čtyři vyhrála a na Akademickém mistrovství přidala 5. místo, Deny byla letos třikrát třetí a třikrát čtvrtá.
V mužské kategorii se žádné překvapení nekonalo a umístění na bedně si rozdělili tři hlavní favorité. Po startu se vedení ujal pořadatel tohoto závodu David Řehulka, za ním se držel Zdeněk Janoš, Josef Palát mírně ztrácel. Po transportu figuríny měl David Řehulka náskok na Zdeňka Janoše 9 vteřin, na Pepu Paláta bezmála 16 vteřin. Výběh sjezdovky však pořadím značně zamíchal. Vyběhnout sjezdovku trvalo Pepovi 1:16 min., Zdeňku Janošovi 1:34 min. a Davidu Řehulkovi dokonce 1:43 min. David Řehulka alespoň těsně o 0,28 s uhájil druhé místo, ale z vítězství se s přehledem radoval Josef Palát.
Letos se 15 závodů v disciplíně TFA zúčastnilo 16 metylovských závodníků a odnesli si z nich 7 vítězství, 8 druhých míst, 10 třetích a dalších 20 umístění v první desítce. Martin Koliba navíc přidal třetí místo v celkovém hodnocení Poháru ředitele HZS Moravskoslezského kraje.
Dalším naším TFA bude v dubnu domácí závod.

3 odpovědi na “24. 10. TFA Guntramovice

1. Děkuji Michalovi za shovívavá slova. Pravda je taková, že jsem oproti předešlým sezonám docela marná. 🙂

Jen bych upřesnila, že naše figurína byla srovnatelně těžká jako mužská, jen jsme ji mohli tahat za popruhy. A výběh do sjezdovky byl asi o třetinu kratší než u mužů…

2. Našel jsem video Jany Beinhauerové a zajímavé je také její srovnání s Adél (první dvě ženy):
    Po hammerboxu vede Adél o bezmála o pět vteřin, ale na barelech se náskok zmenší na tři vteřiny a po motání hadice je v čele Jana Beinhauerová o 3 vteřiny. Taháním figuríny se opět o tři vteřiny dostane na první místo Adél a dalších 9 vteřin přidá v běžecké části. V cíli je tedy rozdíl 12,21 s.

3. Předně děkuji za váš pěkný nestraný článek k našemu TFA . A hlavně za videa a časové rozestupy favoritů…tušil jsem ,že to tak dopadne dle závodníků co nakonec dorazili ,jen ten rozdíl (náskok na Pepu byl docela velký po spodní části) ,jen škoda ,že např.váš závodník M.Koliba či další moji kamarádi R.Viej,M.Januš ,P.Tešnar nebo P.Boček nedorazili. Tak snad příští ročník,který bude koncem srpna a chceme ho zatraktivnit paralelním startováním bude jednoduše kvalitnější. Ještě si neodpustím poznámku ke komentáři Deny: klidně ty figuríny prohodím…ne to určitě ne,ta mužská je opravdu náročnější,ale pravděpodobně u žen příští rok budou jen těžší kanystry ,protože 2 lehčí stejné figuríny těžko seženeme, a prohodí se pořadí s motáním + asi i ženy budou mít DT a Cíl jako letos pod zlomem svahu. Tak se mějte a pokud mi to vyjde určitě k vám na TFA dorazím.