14. 5. TFA Stonava

18 Kvě

Stonava, 14.5.2016 – Vedle soutěží mladých hasičů a oslav svátku svatého Floriána se nám o uplynulém víkendu dařilo na jednom závodu TFA.

Uskutečnil se Stonavský železný hasič, na kterém byl v posledních šesti letech na bedně pokaždé metylovský závodník a většinou to bylo i na stupínku nejvyšším. Letos byla naše účast zajištěna jen Honzou Šigutem, který ale tento závod vyhrál v roce 2014 a vloni skončil čtvrtý.
Úkolem závodníků bylo roztažení pneumatiky, smotání jedné hadice B, vytažení závaží do druhého podlaží, dvoumetrová bariéra, hammerbox, transport figuríny, napojení svou savic a sacího koše a přesunutí pneumatiky údery kladivem.
Honza dal tentokrát zapomenout na slabší chvilku v Hnojníku a o necelou vteřinu tento závod vyhrál před Miroslavem Hanelem z Darkovic a Miroslawem Malyszem z Marklovic.

Fotogalerii najdete ZDE.

Co se TFA týče, 4.6. se uskuteční další díl Beskydského železného hasiče v Mostech u Jablunkova (14:00), 25.5. pokračuje Český pohár TFA v Harrachově, 4.4. vyvrcholí Beskydský železný hasič v Jablunkově a 11.6. se koná závod Českého poháru TFA v Ostravě.
Nás ale především čeká v sobotu 21.5. od 13 hodin první kolo letošního ročníku Moravskoslezské ligy v požárním útoku.