Frenštát p.R., 14.10.2016 – Se značným zpožděním, za které se omlouvám, dodávám krátké ohlédnutí za letošním TOTMANem, který se konal téměř před dvěma týdny…

TOTMAN = TOTálně Mrtvý A Nepoužitelný hasič. Jak věští dešifrování zkratky, jedná se o velmi „výživný“ běžecký závod určený pro profesionální a dobrovolné hasiče. (Běží se zpod skokanských můstků ve Frenu na Velký Javorník, v propozicích stálo: 4,5 km a převýšení 503 m.) Takový, u kterého jsem letos nechtěla chybět. :)

Při přihlašování jsem byla ovlivněna vidinou, že loni to běžely tři zástupkyně něžného pohlaví (mezi nimi naše Jana), tak jsem v podobnou, ba hojnější účast doufala i tentokrát. Přece jen nejsem Denisa Krejčiříková, abych soupeřila s chlapy. :) Bohužel zůstalo jen u chtění. Při prezenci zjišťujeme, že žena jsem jediná a i chlapů je podstatně míň než loni. Moc nad tím nedumáme, jdeme se lehce rozběhat a jak říkal Roman Viej, kterému jsem se „přivtěřila“ do auta, někteří i „nasypat.“ :)

V 10.30 vybíháme. Nevstupuju do závodu s žádnými ambicemi, možná se podvědomě šetřím na víkend, na který toho mám v plánu víc než dost. A tak mi chlapci zdrhají už na schodech. Snažím se je vypochodovat co nejsvižněji, pak se ale těžko rozbíhám. Prudší kopce jdu, rovinatější pasáže běžím, ale velmi rozvážně. :) Před přeběhnutím asfaltky „dobíhám“ jednoho borce, který buď zabloudil nebo si odskočil, a držím se „pokorně“ 30-50 metrů za ním až nahoru. V serpentinách potkávám bývalou spolužačku z VŠ, která pravděpodobně přijela fandit kolegům. Jak mě tak s rodinkou povzbuzuje, na chvilku zrychlím, ale jakmile ji zmizím z dohledu, jdu si zas to svoje. Rozbíhám se až těsně před cílem, ať nevypadám jak úplná lemra a pásku protínám „pouze“ dvacet vteřin za posledním mužem, v čase 41:20.

Jdu se pokochat na rozhlednu a pak už za klukama do hospody, kde na nás čeká čaj, polívka a pro neřidiče i pivo. Vyhlášení následuje hned po posledním soustu chleba a pak už hurá dolů, žádné zdržování.

Stručně k výkonům: Koník zaběhl o čtyřicet vteřin lepší čas než loni a skončil ve své věkové kategorii šestý, Roman se skoro o minutu zhoršil, ale umístění je o pět míst lepší než loni. Celkově vyhrál a vítězství obhájil Milan Smatana z Jeseníku, který to dal za 27 minut a 20 vteřin. Mimozemšťan! :)

Děkuji pořadatelům za příjemný zážitek a Romanovi za to, že mě svezl. :)

Jelikož miluju hory a mezi tolika krásnými chlapy mi bylo krásně, ráda si tento závod příští rok zopakuju. Doufám, že se nějaká děvucha přidá! :)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI DO 40 LET:
pořadí – závodník (jednotka) – výsledný čas

1. Martin Tuharský (HZS Český Těšín) – 28:57
2. Michal Kříž (ŠVZ Brno) – 29:24
3. Pavel Bernhauer (HZS Přerov) – 29:42
4. Martin Plšek (HZS Přerov) – 30:00
5. Tomáš Zoobaník (HZS Přerov) – 31:18
6. Martin Koliba (SDH Metylovice) – 31:22
7. Lukáš Krpec (HZS Frýdek-Místek) – 31:38
8. Roman Viej (HZS Ostrava-Zábřeh) – 33:31
9. Pavel Šimáček (HZS Jihlava) – 33:45
10. Tomáš Kulčák (ŠVZ Frýdek-Místek) – 34:39
11. Václav Tyleček (HZS Ostrava-Fifejdy) – 35:50
12. Michal Hoffmann (JSDH Tichá) – 39:12
13. Josef Dorčák (HZS Nový jičín) – 40:27

Celkové pořadí, kategorie MUŽI NAD 40 LET:
pořadí – závodník (jednotka) – výsledný čas

1. Milan Smatana (HZS Jeseník) – 27:20
2. Tomáš Melčák (HZS Nový Jičín) – 32:10
3. Mirek Pazdera (HZS Olomouc) – 32:31
4. Martin Surových (HZS Jeseník) – 34:07
5. Rudolf Šelepa (HZS Nový Jičín) – 38:36
6. Přemysl Švajda (HZS Bohumín) – 41:01

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – závodnice (jednotka) – výsledný čas

1. Denisa Izvorská (SDH Metylovice) – 41:20

Pro sdh-metylovice.info Denisa Izvorská.

Zanechej komentář