Taktické cvičení Frýdlantského okrsku

15 Bře

Janovice, 10.3.2017 – V pátek 10. března se v Janovicích uskutečnilo taktické cvičení jednotek sborů Frýdlantského okrsku.

Účastnilo se jej 76 zasahujících hasičů s 12 vozidly jednotek Janovic, Bašky, Frýdlantu nad Ostravicí, Nové Vsi, Lubna, Pstruží, Malenovic, Metylovic a Hodoňovic. Cílem bylo procvičit vzájemnou spolupráci při požáru dvou nízkých budov.
Poplach byl naší jednotce vyhlášen 17:40, výjezd 17:48. Po příjezdu na místo události se dva členové s dýchací technikou účastnili vyhledávání osob v zakouřeném prostoru a vynášení propanbutanových lahví. Další tři členové s vozidlem MAN prováděli kyvadlovou dopravu vody. Po zhruba dvou hodinách byl zásah ukončen a v 19:54 se naše jednotka vrátila na základnu.

Fotogalerii najdete ZDE na webu obce Janovice.

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.