6. 8. Turzovka

9 Srp

Turzovka, 6.8.2017 – Poslední soutěží uplynulého víkendu pro nás byl 45. ročník Beskydského poháru v Turzovce.

Z Větřkovic nás čekala cesta dlouhá zhruba hodinu a půl. V Metylovicích jsme vysadili Aldu a Marťu, naopak vzali Janu. Do Turzovky jsme dorazili v době, kdy do konce aktuální startovní listiny zbývalo zhruba 5-7 družstev, takže jsme se rovnou začali připravovat ke svým pokusům.
Nejdříve jsme doplnili Vlčovice, které tentokrát startovaly mužské kategorii. Po delší době jsem musel na levém proudu jít na dvě spojky, zcela bez tréninku a navíc se současnou formou. Ale stávám se osmým metylovským závodníkem se zkušeností s vlčovickým hostováním. Vlčovicím evidentně s tímto tahem odvaha nechybí, ale kupodivu žádný problém nenastal a výsledkem je čas 16,81 s, což znamená průběžné 5. místo.
Naše ženy zvítězily v Turzovce v předcházejících třech letech a celkově již desetkrát. V jejich kategorii vede Oščadnica časem 19,76 s a na druhém místě je domácí Turzovka za čas 43,42 s. Není potřeba tedy jet na rekordy, ale takticky. Adél má pravý terč dole za 17,44 s, ale Bářin levý se stále nerozsvěcuje a časomíra běží dál. Po ukončení útoku je jasné, že terč je sražený a došlo tedy k chybě časomíry. Naše ženy budou tedy svůj pokus opakovat.
V mužské kategorii vedou časem 15,45 s obhájci loňského vítězství z Vyšních Lhot, ale ke svému pokusu se připravuje Lubno a po nich Podvysoká. Lubenský pravý proudař Marián Satinský uklouzl u základny, takže s vodou se jde pak opatrněji, k tomu Mirek Mikuš nalevo prostříkl na 18,11 s. Útok Podvysoké velmi brzy ukončila chyba na koši a byl z toho jen neplatný pokus.
Poté jsou ke svém opakovanému pokusu naše ženy. Napodruhé je útok možná trochu opatrnější, ale také trať je už místy podmáčená a hadice mokré. Čas 18,55 s ale stačí na vítězství a Adél si k tomu odnáší cenu za nejlepší shoz soutěže.
V Turzovce je také kategorie se stroji Tohatsu – japonskými dvoutakty se zvukem východoněmeckého Trabantu. Radim domácí tým doplňuje na rozdělovači a rozšiřuje si své obzory. Čas 24,66 s jim stačí na 5. místo.
Celou soutěž pak uzavírají naši muži. Vloni jsme skončili druzí a poslední vítězství v Turzovce jsme vybojovali v roce 2012. Útok je rozběhnutý dobře, ale Radimovi vytrhla voda rozdělovač z rukou, odpojuje se jedna koncovka a je z toho neplatný pokus. Muži tak zakončují svůj víkend hrůzy a příště už může být jen líp.