Hať, 9.9.2017 – V sobotu se za naší účasti konal 8. ročník haťského železného hasiče.

Na závodníky čekalo na trati sedm technických disciplín:
- rozvinutí dvou hadicových vedení B na vzdálenost 35 letrů
- transport dvou závaží na vzdálenost cca 20 metrů
- 60 úderů v hammerboxu
- transport osmdesátikilové figuríny na vzdálenost 10 metrů
- vytažení pětadvacetikilového závaží do výšky pěti metrů na lešení
- smotání hadice B
- překonání dvoumetrové bariéry
Poté ještě výběh do druhého patra základní školy a návrat zpět. To vše v zásahovém obleku s dýchacím přístrojem jako zátěž.

Z předcházejících mužských vítězů byl na startu pouze polský reprezentant Marcin Zdziebło, který potvrdil své ambice a s přehledem vyhrál. Na pátém místě s půlminutovým odstupem skončil náš Martin Koliba.
V ženské kategorii se na druhém místě jen dvě a půl vteřiny za vítěznou Michaelou Hanelovou umístila Jana Kolibová a zkompletovala tak sobotní medailová umístění metylovských družstev a jednotlivců.

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – závodník – družstvo – výsledný čas

1. Marcin Zdziebło (KM PSP Żory) – 3:14,325
2. David Pašek (SDH Bohuslavice) – 3:22,369
3. Miroslav Hanel (SDH Darkovice) – 3:30,785
4. Tomáš Goldenstein (SDH Bobrovníky) – 3:47,348
5. Martin Koliba (HZSP Letiště Ostrava / SDH Metylovice) – 3:48,651
6. Petr Boček (HZS MSK Ostrava) – 3:57,953
7. Martin Malíšek (SDH Mladějov na Moravě) – 3:58,204
8. Václav Koterec (SDH Darkovice) – 4:01,451
9. Lukáš Mučka (SDH Šilheřovice) – 4:02,487
10. Jan Kubiš (SDH Kunčice) – 4:03,895
11. Pavel Boček (SDH Strahovice) – 4:14,393
12. Miroslav Balada (SDH Bobrovníky) – 4:14,704
13. Jan Koterec (SDH Darkovice) – 4:23,132
14. Martin Pyszko (HZSP Třinecké železárny) – 4:26,958
15. Martin Doležálek (JSDH Hrabová) – 4:40,273
16. Jakub Myslivec (SDH Darkovice) – 4:47,912
17. Kryštof Theuer (Frýdek-Místek) – 4:49,515
18. Ondřej Fabián (SDH Petřvald) – 4:51,126
19. Michal Hakve (SDH Hať) – 4:52,554
20. Ladislav Rozehnal (JSDH Vyšní Lhoty) – 4:55,208
21. Radek Šmigura (SDH Lubina-Drnholec) – 4:57,232
22. Lukáš Moravec (SDH Strahovice) – 5:06,448
23. Michal Plandor (SDH Lubina-Drnholec) – 5:09,723
24. René Černík (SDH Bobrovníky) – 5:14,419
25. Dalibor Cihelka (JSDH Ostrava-Stará Bělá) – 5:14,688
26. Adam Ryš (SDH Bohuslavice) – 5:15,965
27. Patrik Dollich (SDH Strahovice) – 5:39,266
28. Pavel Doležálek (JSDH Hrabová) – 6:07,040
29. Miroslav Svoboda (SDH Hať) – 6:48,598

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – závodnice – družstvo – výsledný čas

1. Michaela Hanelová (SDH Darkovice) – 3:42,760
2. Jana Kolibová (SDH Metylovice) – 3:45,157
3. Nikola Šteffek (SDH Bohuslavice) – 4:04,939
4. Lucie Šofrová (SDH Bobrovníky) – 4:40,570
5. Kateřina Břežná (SDH Petřvald) – 4:57,836

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Zanechej komentář