Ostrava, 31.12.2017 – Na závěr uplynulého roku jsem si zaběhl poslední závod sezony v Ostravě-Hrabové.

Nešlo o žádný trail, trať vedla celá po asfaltu a měřila 9550m. Již u registrace mě překvapil nekonečný zástup lidí, kteří se scházeli z okolních ulic. A už se blížila desátá hodina a s ní start závodu. Ještě rychlý strečink, rozběhání a vyrážíme.
Skupina chrtů se hnala dopředu, i díky ní mi možná přišlo moje počáteční tempo pomalé. Po prvním kilometru mi hodinky ukázaly čas 4:06 a já si řekl, že bych měl zvolnit, ať mi neztuhnou nohy hned na začátku. Chytl jsem si lepší rytmus a zavěsil se za jednu z účastnic. Byl jsem opravdu překvapen, jak skvěle se mi dnes běží. I s ohledem na zjištění v cíli, že čas jednotlivých kilometrů je rozložen v rozmezí 4:24 - 4:30. V cíli mi byl odměnou nejen čas 41:26, ale i účastnická medaile a pivo.
Na závěr přeju všem běžcům, a nejen těm, aby je v příští sezóně nohy nesly a jejich výkony je těšily.

Pro sdh-metylovice.info Martin Březina.

Celkové pořadí, kategorie MUŽI DO 39 LET:
pořadí – závodník (klub/město) – čas (pořadí muži)

1. Vojtěch Bárta (SSK Vítkovice) – 32:18 (1.)
2. Jan Fousek (Ostrava) – 32:33 (2.)
3. Patrik Pastor (SSK Vítkovice) – 33:24 (3.)
4. Michal Poledník (Canicross Beskydy) – 34:14 (6.)
5. Lukáš Ožana (Slavie Havířov) – 34:45 (8.)
6. Rostislav Rožnovský (SSK Vítkovice) – 34:56 (9.)
7. Martin Ručka (Ostrava) – 35:11 (10.)
8. Michal Buba (MK Seitl Ostrava) – 35:16 (11.)
9. Daniel Raška (TJ Slezan F-M) – 35:28 (13.)
10. Filip Vraga (AK Asics Kroměříž) – 37:08 (14.)
11. Jakub Stanny (Polsko) – 37:36 (19.)
12. Michal Nevřela (SK Oceláci) – 38:16 (20.)
13. Patrik Servánek (Kouťáci) – 39:24 (24.)
14. Petr Čížek (Ostrava) – 41:18 (34.)
15. Martin Březina (SDH Metylovice) – 41:26 (35.)
16. Tomáš Klimek (Krmelín) – 42:07 (39.)
17. Michal Kosina (Ostrava) – 42:24 (40.)
18. Tomáš Vavřík (SZL Ostrava) – 42:49 (42.)
19. Martin Lindovský (Ostrava) – 43:09 (43.)
20. Marek Holuša (Hrabová) – 43:38 (49.)
21. Petr Hurt (Ostrava) – 43:39 (50.)
22. Radomír Orkač (Hrabová) – 45:04 (56.)
23. Ivan Karas (Klub Bláznů) – 45:44 (60.)
24. Petr Celuch (Havířov) – 45:54 (61.)
25. Jordán Lovčev (Starobělské Lurdy) – 46:42 (63.)
26. Daniel Nováček (Hrabová) – 48:36 (73.)
27. Daniel Drha (Vídeň) – 53:31 (84.)
28. Martin Sedlář (Hrabová) – 54:13 (86.)
29. Robin Daníček (Plzeň) – 56:03 (94.)
30. Martin Langer (lepus.cz) – 59:12 (99.)
31. Jaroslav Hrubý (Hlučín) – DNF (101.)
32. Martin Glosser (Hlučín) – DNF (102.)
33. Radim Bača (Ostrava) – DNF (103.)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI 40-49 LET:
pořadí – závodník (klub/město) – čas (pořadí muži)

1. Ondřej Dominik (MK Seitl Ostrava) – 33:27 (4.)
2. Marek Škapa (SK Seitl Ostrava) – 33:38 (5.)
3. Libor Pavelka (SK Oceláci) – 34:25 (7.)
4. Petr Hvolka (Jump Sport) – 35:19 (12.)
5. Dalibor Krejčí (AKZ Zátopek Kopřivnice) – 37:09 (15.)
6. Piotr Marszalek (Markowice) – 39:02 (21.)
7. Pavel Repáň (X-Air Ostrava) – 39:09 (22.)
8. Martin Tomai (Ostrava) – 39:12 (23.)
9. Petr Wala (SAK Karolína) – 39:56 (26.)
10. Tomáš Mrajca (MK Seitl Ostrava) – 40:02 (27.)
11. Martin Urbančík (SK Oceláci) – 40:18 (29.)
12. Aleš Janásek (Výškovice) – 40:55 (31.)
13. Valdemar Schubert (BK Ludgeřovice) – 41:12 (32.)
14. Petr Skulina (Ostrava) – 41:14 (33.)
15. David Surovec (Hrabová) – 41:27 (36.)
16. Tomáš Míča (Ostrava) – 41:32 (37.)
17. Tomáš Berger (SKOP Ostrava) – 42:34 (41.)
18. Radek Artim (BK Ludgeřovice) – 43:30 (47.)
19. Petr Zajíček (Poruba) – 44:17 (51.)
20. Milan Svěchota (SZL Ostrava) – 44:21 (52.)
21. Lukáš Koziolek (Ostrava) – 45:14 (57.)
22. Martin Pištěk (Paskov) – 45:16 (58.)
23. Aleš Paseka (Nová Běla) – 45:34 (59.)
24. Roman Žídek (PBK Kravaře) – 47:05 (66.)
25. Josef Zajíc (lepus.cz) – 47:10 (68.)
26. Petr Sládek (Ostrava) – 47:16 (69.)
27. Roman Král (Ostrava) – 49:14 (76.)
28. Matěj Veselý (Hrabová) – 49:20 (77.)
29. Radim Václavík (Sokol) – 49:45 (78.)
30. Petr Strouhal (FM) – 51:11 (81.)
31. Michal Janíček (Svinov) – 54:52 (90.)
32. René Rýc-Bedenár (SZL Ostrava) – 57:51 (97.)
33. Pavel Krnath (SZL Ostrava) – 79:00 (100.)
34. Radim Bárta (SSK Vítkovice) – DNF (104.)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI 50-59 LET:
pořadí – závodník (klub/město) – čas (pořadí muži)

1. Petr Jorníček (MK Seitl Ostrava) – 37:13 (16.)
2. Jiří Porwisz (Run 99) – 37:18 (17.)
3. Jaroslav Míčka (AK Zátopek Kopřivnice) – 39:42 (25.)
4. Ivo Nedoma (Příbor) – 40:15 (28.)
5. Miroslav Bernát (HSF Ostrava) – 40:22 (30.)
6. Ladislav Dvorský (MK Seitl Ostrava) – 41:55 (38.)
7. Ladislav Lužný (SZL Ostrava) – 43:09 (44.)
8. Petr Konečný (Tichá) – 43:26 (45.)
9. Libor Richter (Pomalé šípy) – 44:40 (54.)
10. Milan Celuch (Slavie Havířov) – 44:59 (55.)
11. Pavel Pivko (MK Seitl Ostrava) – 46:08 (62.)
12. Pavel Koláček (SKOB Havířov) – 47:03 (65.)
13. Luděk Vavrečka (Vratimov) – 47:06 (67.)
14. Jiří Ryšavý (Ostroj Opava) – 48:19 (72.)
15. Vít Tittler (Petřkovice) – 49:01 (74.)
16. Tomáš Šamánek (Vídeň) – 49:49 (79.)
17. Otakar Maceček (SZL Ostrava) – 50:45 (80.)
18. Martin Svoboda (Slezan F-M) – 51:12 (82.)
19. Miroslav Fikar (Shelby Vikýř) – 53:11 (83.)
20. Luděk Tichopád (Nový Jičín) – 54:20 (87.)
21. Jan Fux (Ostrava) – 54:40 (88.)
22. Vít Obdržálek (Hrabová) – 55:29 (93.)
23. Radouš Holuša (Triatlet Hrabová) – 56:20 (95.)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI NAD 60 LET:
pořadí – závodník (klub/město) – čas (pořadí muži)

1. Alexander Neuwirth (AK Zátopek Kopřivnice) – 37:22 (18.)
2. Josej Kvita (AK Zátopek Kopřivnice) – 43:27 (46.)
3. Bohumír Najdek (Racing Olešná) – 43:34 (48.)
4. Jaroslav Hrabuška (MK Seitl Ostrava) – 44:26 (53.)
5. Jiří Bučánek (Ostrava) – 46:49 (64.)
6. Zdeněk Juračka (SZL Havířov) – 47:32 (70.)
7. Jiří Neradil (Frenštát) – 48:15 (71.)
8. Jan Janda (SSK Vítkovice) – 49:07 (75.)
9. Zdeněk Jakobi (SZL Havířov) – 53:50 (85.)
10. Jiří Švrček (Ostrava) – 54:51 (89.)
11. Václav Pavelka (MK Seitl Ostrava) – 55:18 (91.)
12. Václav Procházka (MK Seitl Ostrava) – 55:18 (92.)
13. Jiří Korch (Ostrava) – 57:17 (96.)
14. Pavel Mika (Výškovice) – 58:35 (98.)

Celkové pořadí, kategorie ŽENY DO 35 LET:
pořadí – závodnice (klub/město) – čas (pořadí ženy)

1. Iveta Rašková (Slezan F-M) – 35:48 (1.)
2. Sylvie Stiglerová (SSK Vítkovice) – 37:39 (3.)
3. Veronika Siebertová (Slezan F-M) – 37:48 (4.)
4. Kristýna Frýzová (Musching Team Ostrava) – 38:20 (5.)
5. Hana Legerská (Vítkovice) – 38:46 (6.)
6. Adela Pěchová (SOŠ Waldorf) – 41:18 (7.)
7. Magdalena Drastichová (MK Seitl Ostrava) – 41:36 (8.)
8. Kateřina Krtková (Slezan F-M) – 42:57 (10.)
9. Zuzana Loudová (SK Černé plíce) – 43:28 (11.)
10. Petra Javůrková (Musching Team Ostrava) – 49:09 (18.)
11. Zuzana Fuxová (Praha) – 49:39 (22.)
12. Adela Ulmanová (Musching Team Ostrava) – 52:07 (25.)
13. Lucie Kasinová (Ostrava) – 54:22 (28.)
14. Natálie Cihlářová (Musching Team Ostrava) – 54:49 (29.)
15. Alena Holušová s kočárkem (Hrabová) – DNF (35.)
16. Julie Drhová (Vídeň) – DNF (36.)
17. Martina Špiňáková (SK Černé plíce) – DNF (37.)
18. Vlasta Litnerová (Hrabová) – DNF (38.)

Celkové pořadí, kategorie ŽENY NAD 35 LET:
pořadí – závodnice (klub/město) – čas (pořadí ženy)

1. Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava) – 36:07 (2.)
2. Jana Dominiková (MK Seitl Ostrava) – 42:50 (9.)
3. Lenka Hájková (VZS Ostrava) – 43:44 (12.)
4. Ludmila Trávníčková (PEPA Team) – 44:28 (13.)
5. Věra Richterová (Pomalé Šípy) – 44:41 (14.)
6. Kateřina Pavlíková (Ostrava) – 45:54 (15.)
7. Jana Kilarová (MK Seitl Ostrava) – 48:08 (16.)
8. Hana Marszalek (Markowice) – 48:29 (17.)
9. Jarmila Gavlíková (Ostrava) – 49:13 (19.)
10. Patra Kuchařová (Ludgeřovice) – 49:23 (20.)
11. Šarka Perutková (Studénka) – 49:29 (21.)
12. Radomíra Niklová (Praha) – 50:05 (23.)
13. Olga Pavelková (SK Oceláci Ostrava) – 50:20 (24.)
14. Vladimíra Dorňáková (Kunín) – 52:15 (26.)
15. Martina Metzová (MK Seitl Ostrava) – 54:14 (27.)
16. Jana Picmausová (Ostrava) – 55:47 (30.)
17. Radmila Holmanová (Nítěnky) – 56:01 (31.)
18. Karolina Čiklová (Lhotka) – 58:35 (32.)
19. Pavlína Drhová (Vídeň) – 59:58 (33.)
20. Pavlína Artimová (Ludgeřovice) – 63:13 (34.)
21. Jitka Červenková (Ostrava) – DNF (39.)

Zanechej komentář