Hnojník, 21.4.2018 – V sobotu se v Hnojníku uskutečnil další závod rozbíhající se sezóny – 10. ročník TFA Žezezný hasič-ka.

Po startu na ženy čekala 60 centimetrová překážka, na muže dvoumetrová bariéra, poté se převracela pneumatika (dříve muži vylézali na plošinu a tahali nahoru závaží), následoval hammerbox, zapojování koncovek na rozdělovač, transport osmdesátikilové figuríny, přenášení hadicových košů, výběh a seběh schodů, prolezení tunelem a na závěr před cílem motání hadice.
Startovní listina byla dimenzovaná na 120 závodníků a naplněná byla zhruba až ke startovnímu číslu 112. Jenže po četných odhláškách se na start postavilo 88 mužů a žen. Náš sbor reprezentovala Jana Kolibová, která si v sedmnáctičlenné ženské kategorii nevedla vůbec špatně a obsadila 4. místo.
Ve středu a ve čtvrtek 25.-26.4. se v Ostravě uskuteční Akademické mistrovství ČR v požárním sportu, na kterém v družstvu Ostravské univerzity opět nastoupí Adéla Štandlová. V sobotu 28.4. se od 13:00 uskuteční tradiční jarní soutěž O pohár starosty města v Bílovci.

Celkové pořadí, kategorie MUŽI DO 30 LET:
pořadí – závodník – družstvo – výsledný čas

1. Petr Tešnar (HZS Ostrava-Jih) – 4:05,69
2. David Pašek (Bohuslavice) – 4:13,33
3. Vaclav Koterec (Darkovice) – 4:36,11
4. Ondřej Brat (Ostrava-Hrabová) – 4:53,30
5. Michal Juššík (DHZ Žilina) – 4:54,02
6. Martin Žídek (Brušperk) – 4:56,48
7. Pavel Andráško (Stanislavice) – 4:56,50
8. Tomáš Svoboda (Kobeřice) – 5:08,17
9. Lukáš Mrňka (Újezd) – 5:08,99
10. Michal Blažek (Staré Hamry) – 5:09,91
11. Marek Puška (HZSP Třinecké železárny) – 5:12,03
12. Juraj Gavala (DHZ Žilina) – 5:15,18
13. Patrik Matúš (DHZ Žilina) – 5:16,62
14. Martin Doležálek (Ostrava-Hrabová) – 5:18,85
15. Libor Drastík (Kobeřice) – 5:20,22
16. Přemysl Pařenica (Trnávka) – 5:21,82
17. Jan Koterec (Darkovice) – 5:26,57
18. Martin Pyszko (HZSP Třinecké železárny) – 5:26,72
19. Lukaš Blažek (Staré Hamry) – 5:30,27
20. Pavel Boček (Strahovice) – 5:31,52
21. Ondřej Karpecki (Mosty u Jablunkova) – 5:32,62
22. Dušan Čajka (Bartovice) – 5:38,55
23. Luboš Konderla (Nýdek) – 5:40,02
24. Jiří Guziur (Krásná-Mohelnice) – 5:43,75
25. Dalibor Cihelka (Stará Bělá) – 5:44,20
26. Michal Morav (HZS SŽDC Ostrava) – 5:49,00
27. Filip Láznička (Český Těšín-Mosty) – 5:55,92
28. Ondřej Římanek (Stanislavice) – 5:58,58
29. Ondřej Chvojka (Havířov) – 5:59,80
30. Tomáš Světlík (Horní Tošanovice) – 6:00,20
31. Štěpán Troup (HZS SŽDC Ostrava) – 6:06,27
32. Jiří Lanča (Místek Bahno) – 6:07,45
33. Jakub Gas (Stanislavice) – 6:09,50
34. Tomáš Marek (Opava-Kylešovice) – 6:15,32
35. David Kawulok (Mosty u Jablunkova) – 6:27,31
36. Pavel Stenchlý (Český Těšín-Mosty) – 6:32,97
37. Radek Březovjak (Jarcová) – 6:39,41
38. Jan Lariš (Horní Suchá) – 6:52,04
39. David Wawracz (Jablunkov) – 6:55,15
40. Šimon Kupka (Ostrava-Zábřeh) – 6:59,57
41. Marek Grzegorz (Komorní Lhotka) – 7:07,82
42. Dalibor Rojíček (Hukvaldy) – 7:20,49
43. Jakub Rojíček (Hukvaldy) – 7:25,51
44. Jakub Kontrik (Havířov) – 7:48,93
45. Pavel Pavlíček (Chuchelná) – 8:21,75
46. Lukáš Otisk (Ostrava-Zábřeh) – 9:02,66
47. Ondřej Krzyžowski (Dolní Lištná) – 9:16,87
48. Miroslav Kohut (Mosty u Jablunkova) – 9:20,58
49. Lukáš Seyfried (Paskov) – 9:54,31
50. Jan Hurník (Ostrava-Heřmanice) – 10:22,01
51. Michael Frey (Ostrava-Zábřeh) – 10:29,76
52. Sebastián Stec (Ropice) – 10:45,89

Celkové pořadí, kategorie MUŽI 30-40 LET:
pořadí – závodník – družstvo – výsledný čas

1. Miroslav Hanel (Darkovice) – 4:28,81
2. Jaroslav Hanzel (Písečná) – 4:33,78
3. Petr Bonacina (HZSP Třinecké železárny) – 5:03,82
4. Dušan Pokorný (Vigantice) – 5:14,27
5. David Krátký (Ostrava-Hrabová) – 5:18,21
6. Martin Šimečka (Trnávka) – 6:11,24
7. Josef Krpec (Frýdek) – 6:20,41
8. Lukáš Kot (Komorní Lhotka) – 6:24,98
9. Jan Lafek (Komorní Lhotka) – 7:07,25
10. Lukáš Lačík (Ropice) – 7:10,21

Celkové pořadí, kategorie MUŽI NAD 40 LET:
pořadí – závodník – družstvo – výsledný čas

1. Tomáš Goldenstein (Bobrovníky) – 4:33,02
2. Miroslav Balada (Bobrovníky) – 5:03,84
3. Petr Mrňka (Újezd) – 5:07,57
4. Václav Fischer (Řeka) – 5:31,62
5. Jiri Guziur (Krásná-Mohelnice) – 6:09,16
6. René Černik (Bobrovníky) – 7:25,23
7. Pavel Doležálek (Ostrava-Hrabová) – 7:49,05
8. Pavel Čolig (Komorní Lhotka) – 10:36,67
9. Tomáš Vitásek (Nýdek) – 11:02,25

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – závodnice – družstvo – výsledný čas

1. Denisa Vápeníková (Ostrava-Hrabová) – 5:09,12
2. Nikola Stolařová (Krmelín) – 5:16,00
3. Nikola Škultetyová (Staré Město) – 5:18,50
4. Jana Kolibová (Metylovice) – 5:29,28
5. Marie Zezulková (Stará Bělá) – 5:42,00
6. Andrea Škultetyová (Skalice) – 5:54,00
7. Veronika Vojarová (Hnojník) – 6:05,03
8. Magdaléna Vyplelová (Brušperk) – 6:50,16
9. Monika Kubíčková (Stonava) – 7:00,54
10. Tereza Lípová (Jarcová) – 7:07,57
11. Zdeňka Mrňková (Újezd) – 7:22,44
12. Renáta Černeková (Písečná) – 7:31,66
13. Magdaléna Raszková (Písečná) – 7:34,87
14. Jarka Martynková (Bystřice) – 7:50,32
15. Eva Polášková (Trnávka) – 7:53,86
16. Daniela Pindejová (Písečná) – 7:56,43
17. Jana Šturcová (Ropice) – 9:58,67

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Zanechej komentář