Ostrava, 25.-26.4.2018 – Ve středu a ve čtvrtek se v Ostravě uskutečnilo Akademické mistrovství České republiky v požárním sportu.

I pro nás byl tento šampionát zajímavý tím, že v ženském týmu Ostravské univerzity se objevila naše proudařka Adéla Štandlová. Spolu s ní družstvo tvořily Magda Drobná z Albrechtic, Karolína Witoszová z Karviné-Hranic, Nikola Škultetyová ze Starého Města, Dominika Ručková z Krmelína, Hana Sedláková z Těškovic a Veronika Machalová z Českého Těšína-Mostů.
Při výstupu do 2. podlaží cvičné věže (ženy mají žebřík již zavěšený na věži) obsadila Adél časem 12,73 s 53. místo, v disciplíně 100 m překážek brala za čas 21,76 s 54. pozici. Čtveřice Ostravské univerzity obsadila časem 69,46 s čtvrté místo ve štafetě. Ve čtvrtek pak čas 33,50 s přinesl ostravskému týmu (Adél na rozdělovači) bronzové medaile v disciplíně požární útok. V celkovém hodnocení ženská sestava Ostravské univerzity obsadila druhé místo za běloruským týmem University of civil protection Minsk a obhájila tak titul Akademických mistryň ČR. V mužské kategorii se z vítězství radoval rovněž běloruský tým a titul Akademických mistrů náleží Západočeské univerzitě v Pzni.

Podrobný článek na webu Požáry.cz najdete ZDE.

(foto: Požáry.cz a FireTV)

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – věž + 100m př. + štafeta + pož. útok – body

1. University of civil protection Minsk – 51,21 (1.) – 113,16 (1.) – 68,54 (1.) – 36,87 (4.) – 7
2. Ostravská univerzita v Ostravě – 61,95 (3.) – 114,53 (2.) – 69,46 (4.) – 33,50 (3.) – 12
3. Univerzita Palackého v Olomouci – 64,22 (4.) – 115,58 (4.) – 68,61 (2.) – 51,33 (7.) – 17
4. SPŠ chemická Pardubice – 69,52 (6.) – 119,29 (6.) – 71,38 (5.) – 27,29 (1.) – 18
5. Univerzita Pardubice – 65,14 (5.) – 115,71 (5.) – 68,67 (3.) – 49,71 (6.) – 19
6. VŠB-TU Ostrava – 58,86 (2.) – 115,27 (3.) – 76,19 (7.) – 57,26 (9.) – 21
7. Západočeská univerzita v Plzni – 74,94 (7.) – 125,25 (7.) – 71,60 (6.) – 56,22 (8.) – 28
8. Žilinská univerzita v Žiline – DNS (15.) – 140,31 (8.) – 98,80 (10.) – 30,66 (2.) – 35
9. Jihočeská uni. v Čes. Budějovicích – DNS (15.) – 151,80 (9.) – 83,42 (8.) – 44,95 (5.) – 37
10. Technická univerzita vo Zvolene – DNS (15.) – DNS (15.) – 84,67 (9.) – N (10.) – 49
11. VŠ polytechnická Jihlava – DNS (15.) – DNS (15.) – DNS (15.) – DNS (15.) – 60
12. Univerzita Karlova – DNS (15.) – DNS (15.) – DNS (15.) – DNS (15.) – 60
13. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně – DNS (15.) – DNS (15.) – DNS (15.) – DNS (15.) – 60
14. Vysoké učení technické v Brně – DNS (15.) – DNS (15.) – DNS (15.) – DNS (15.) – 60
15. VŠ ekonomická v Praze – DNS (15.) – DNS (15.) – DNS (15.) – DNS (15.) – 60

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – věž + 100m př. + štafeta + pož. útok – body

1. University of civil protection Minsk – 89,83 (1.) – 103,10 (1.) – 57,34 (1.) – 41,53 (5.) – 8
2. Západočeská univerzita v Plzni – 132,17 (3.) – 108,75 (4.) – 60,39 (2.) – 28,93 (1.) – 10
3. VŠB-TU Ostrava – 121,04 (2.) – 106,38 (2.) – 63,97 (4.) – 30,76 (2.) – 10
4. SPŠ chemická Pardubice – 180,18 (5.) – 108,11 (3.) – 62,90 (3.) – 36,92 (4.) – 15
5. Střední průmyslová škola Třebíč – 212,55 (6.) – 115,97 (5.) – 70,26 (8.) – 34,13 (3.) – 22
6. Fire academy Sofia – 142,87 (4.) – 132,71 (8.) – 73,18 (9.) – 41,77 (6.) – 27
7. Univerzita Pardubice – 257,15 (7.) – 130,56 (7.) – 67,56 (5.) – N (10.) – 29
8. Žilinská univerzita v Žiline – DNS (16.) – 130,55 (6.) – N (10.) – 42,78 (7.) – 39
9. SOŠ a SOU Dubno – DNS (16.) – DNS (16.) – 67,56 (5.) – 45,57 (8.) – 45
10. Technická univerzita vo Zvolene – DNS (16.) – DNS (16.) – 69,95 (7.) – 50,18 (9.) – 48
11. Ostravská univerzita v Ostravě – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – 64
12. Prešovská univerzita v Prešově – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – 64
13. Slovenská tech. uni. v Bratislave – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – 64
14. Univerzita Karlova – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – 64
15. Uni. Komenského v Bratislave – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – 64
16. VŠ ekonomická v Praze – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – DNS (16.) – 64

Výstup do 2. podlaží cvičné věže, kategorie ŽENY:
pořadí – závodnice – družstvo – čas

1. Baranouskaya Maryia (University of civil protection Minsk) – 7,93
2. Zinovich Irina (University of civil protection Minsk) – 7,95
3. Bartošková Kamila (Univerzita Karlova) – 7,97
4. Marková Markéta (Univerzita Pardubice) – 8,09
5. Chovancová Petra (Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně) – 8,14
53. Štandlová Adéla (Ostravská univerzita v Ostravě) – 12,73
67 závodnic

Výstup do 4. podlaží cvičné věže, kategorie MUŽI:
pořadí – závodník – družstvo – čas

1. Dubitski Dzmitry (University of civil protection) – 13,70
2. Karneichyk Mikita (University of civil protection) – 14,47
3. Vyvial Jan (Ostravská univerzita v Ostravě) – 14,59
4. Rerko Marián (Prešovská univerzita v Prešově) – 15,10
5. Samasiuk Yauheni (University of civil protection) – 15,23
62 závodníků

100 m překážek, kategorie ŽENY:
pořadí – závodnice – družstvo – čas

1. Chovancová Petra (Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně) – 16,75
2. Marková Markéta (Univerzita Pardubice) – 16,94
3. Bartošková Kamila (Univerzita Karlova) – 17,24
4. Witoszová Karolina (Ostravská univerzita v Ostravě) – 17,32
5. Zinovich Irina (University of civil protection Minsk) – 17,70
54. Štandlová Adéla (Ostravská univerzita v Ostravě) – 21,76
76 závodnic

100 m překážek, kategorie MUŽI:
pořadí – závodník – družstvo – čas

1. Soukup Dominik (Západočeská univerzita v Plzni) – 15,85
2. Rerko Marián (Prešovská univerzita v Prešově) – 16,03
3. Kunovský František (Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava) – 16,51
4. Samasiuk Yauheni (University of civil protection Minsk) – 16,62
5. Vyvial Jan (Ostravská univerzita v Ostravě) – 16,64

Štafeta 4×100 m př., kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – čas

1. University of civil protection Minsk – 68,54
2. Univerzita Palackého v Olomouci – 68,61
3. Univerzita Pardubice – 68,67
4. Ostravská univerzita v Ostravě – 69,46
5. Střední průmyslová škola chemická Pardubice – 71,38
6. Západočeská univerzita v Plzni – 71,60
7. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava – 76,19
8. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích – 83,42
9. Technická univerzita vo Zvolene – 84,67
10. Žilinská univerzita v Žiline – 98,80

Štafeta 4×100 m př., kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – čas

1. University of civil protection Minsk – 57,34
2. Západočeská univerzita v Plzni – 60,39
3. Střední průmyslová škola chemická Pardubice – 62,90
4. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava – 63,97
5. Univerzita Pardubice – 67,56
6. Střední odborná škola a střední odborné učiliště Dubno – 67,56
7. Technická univerzita vo Zvolene – 69,95
8. Střední průmyslová škola Třebíč – 70,26
9. Fire academy Sofia – 73,18
10. Žilinská univerzita v Žiline – N

Požární útok, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – čas

1. Střední průmyslová škola chemická Pardubice – 27,29
2. Žilinská univerzita v Žiline – 30,66
3. Ostravská univerzita v Ostravě – 33,50
4. University of civil protection Minsk – 36,87
5. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích – 44,95
6. Univerzita Pardubice – 49,71
7. Univerzita Palackého v Olomouci – 51,33
8. Západočeská univerzita v Plzni – 56,22
9. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava – 57,26
10. Vysoká škola polytechnická Jihlava – 67,01
11. Technická univerzita vo Zvolene – N

Požární útok, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – čas

1. Západočeská univerzita v Plzni – 28,93
2. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava – 30,76
3. Střední průmyslová škola Třebíč – 34,13
4. Střední průmyslová škola chemická Pardubice – 36,92
5. University of civil protection Minsk – 41,53
6. Fire academy Sofia – 41,77
7. Žilinská univerzita v Žiline – 42,78
8. Střední odborná škola a střední odborné učiliště Dubno – 45,57
9. Technická univerzita vo Zvolene – 50,18
10. Univerzita Pardubice – N

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Zanechej komentář