8. 5. Okrsková soutěž

9 Kvě

Pržno, 8.5.2018 – Opět po roce jsme se 8. května sešli na pržeňském fotbalovém hřišti, abychom zahájili novou sezónu naší okrskovou soutěží.

Přihlášených družstev bylo devět, což je nejmíň od roku 2000. Hadice jsme si dohodli sportovní, terče sklopné a spojky na papír, jinak jsme se už drželi Směrnic hasičských soutěží.
V devět hodin proběhl úvodní nástup, na kterém jsme si rozlosovali startovní pořadí a metylovská družstva uzavírala mužskou i ženskou kategorii.
Muži Lubna vyhráli okrskovou soutěž v posledních čtyřech letech a hlavními favority byli i letos. Navzdory drobné chybě na koši dokončili v čase 18,43 s. Naopak se nedařilo Malenovicícm, které s napoprvé nezapojenou proudnicí dosáhli času 36,00 s, a Nové Vsi, která za nesešroubované savice měla neplatný pokus. Hodoňovice předvedly svůj standard 30,45 s. Baška si i s výrazným prostřikem zapsala čas 26,63 s. Naopak solidní pokus předvedlo Pstruží a časem 21,27 s se usadilo na druhé příčce.
Naši muži neměli ambici atakovat čas Lubna, ale věděli jsme, že pojedeme koncentrovaným výkonem pro druhé místo. Bohužel Radimovi se na hadici udělal nečekaný uzel a než se jej podařilo rozplést, byl z toho čas 33,25 s. Páté místo je tak zklamáním.
Po zkrácení trati o 20 metrů následovala dvoučlenná kategorie žen. Pstruží mělo problémy s nalívkou a dokončily tak v čase 31,22 s.
Naše ženy měly lehce improvizovanou sestavu, přesto čas Pstruží pro ně nemůže být překážkou. Ale po výkonu mužů o nějakých předpokladech raději nemluvit. Voda byla docela rychlá a Marťa pak něco prostříkla, přesto čas 20,00 s stačí na první vítězství žen v nové sezóně.

Příští týden nás čeká hasičský zájezd, takže bude soutěžní volno, další víkend je pouze závěrečná část hry Plamen mladých hasičů. Takže na další soutěži se uvidíme pravděpodobně 25.5. v Bartovicích a 26.5. v Malenovicích.