30. 6. Palkovice

3 Čvc

Palkovice, 30.6.2018 – Cestou ze Svinova jsme se ještě zastavili v sousedních Palkovicích, kde se konal 16. ročník soutěže O pohár palkovické sjezdovky.

V letech 2003-2016 se tato soutěž konala jako noční, od loňska se už posunula do odpoledních hodin. Od startu k rozdělovači vede trať po ne zcela zpevněném asfaltovém povrchu, poté proudaři vybíhají do sjezdovky. Přesto zde vloni muži Trojanovic zaběhli čas 15,340 s. Nyní jsou ve vedení muži Lubna (16,123 s), kteří v sobotu dopoledne vyhráli na Pstruží a odpoledne ve Svinově. V poměrně vyrovnané ženské kategorii jsou průběžně první Fryčovice (22,473 s) a mezi veterány zatím nejlepšího času dosáhli domácí (18,127 s).
Nejprve se s osmnáctkou představí naši veteráni. Podle pravidel Beskydské ligy může být v družstvu jeden mladší závodník, takže máme na béčkách Páju Šiguta a na stroji nadále Vladana. Hlavní soupeři, Malenovice, startují až po nás, takže nebudeme příliš taktizovat. Voda je poměrně rychlá, jenže Radimovi přichází bezprostředně po odhozu, je tak dál od terče a bohužel prostřikává na 17,870 s. I tak jsme průběžně první. Ale malenovický pokus s Radimem na pravém proudu byl zajištěnější a čas 17,703 s nás odsouvá na druhé místo. Ještě v závěru soutěže mě na levý proud angažovaly Vlčovice. Tentokrát jen na jednu spojku, ale opět se nám příliš nedařilo. Po výběhu ze základny Martin s rozdělovačem přišlápl hadici a vypadl mi kotouč. Voda byla přibrzděná a čas 18,950 s stačil těsně na 4. místo.
Dvaadvacítku mají naše ženy. Na levý proud jsme angažovali hájovskou Ivetu Kocurkovou a čas 22,473 s stačí těsně na první místo. Jenže brilantní výkon pak předvedl Hájov (20,599 s) a v závěru byly těsně lepší ještě Trojanovice (22,424 s). Naše ženy si tak odvážejí 3. místo.
Startovní číslo 26 mají naši muži. Na bednu by to chtělo zajet solidní šestnáctku, ale po našem veteránském pokusu chceme jít s vodou trochu opatrněji. Jenže je to asi opatrné až moc a čas 17,645 s nám stačí na 6. místo.