5. 7. Stará Ves – noční

6 Čvc

Stará Ves, 5.7.2018 – Ve čtvrtek večer jsme se vypravili na noční soutěž Staroveský kotel.

Jednalo se již o 21. ročník této tradiční noční soutěže. A musím uznat, že jde o jednu z mála hasičských soutěží, která je hojně navštěvována místními diváky. Přestože samotné dění na trati mají možná lehce „na párku“ a přednost dostává běžná sousedská pospolitost u stánků s občerstvení, je fajn, že vůbec přijdou. A když se zadaří domácím týmům (letos splnili veteráni), nejspíš odcházejí i spokojení.
My jsme opět přihlásili všechny tři týmy a jako první se představili se startovním číslem 21 veteráni. V této chvíli jsme uzavírali svou kategorii a situace byla taková, že Vlčovice, Hájov a Svinov své pokusy nedokončili, jediný platný čas 15,497 s měli zapsaný domácí. Takže taktika byla jednoduchá – pojedeme naplno s útokem na první místo, a když se něco nepovede, alespoň dokončíme. Útok byl rozběhnutý solidně, ale byli jsme s Radimem trochu dál od terčů a prostříkli jsme na 15,703 s. Zkrácení bylo dáno Luďovým svalovým zraněním, který s vypětím všech sil doběhl alespoň tak daleko, abychom měli šanci srazit terče.
Pětadvacítku měly naše ženy s Liborem na levém proudu (výjimka z pravidel MSL). V té chvíli vedly ženy Markvartovic, kterým Adél vypomáhala na pravém proudu, a dosáhly času 17,282 s. Na nalívce ke své první soutěži v ženském týmu nastoupila Katka Michalíková. Jestli do teď absolvovala čtyři tréninky, tak to tak zhruba odpovídá. Sice se netrefila úplně bezchybně, což může být dáno okolnostmi noční soutěže, ale i tak je z toho pěkných 17,398 s a naše ženy počtvrté v historii Staroveského kotle obsazují 2. místo.
Jako osmadvacátí šli na start naši muži. Na pravém proudu je to soutěžní premiéra pro Péťu Opělu. Časy v mužské kategorii nejsou žádná extratřída, takže patnáctka by měla stačit na první pětku. Péťa si počínal dobře na spojce i běžecky, ale přeběhl odhozovou značku a při zákleku se mu u proudnice udělal přehyb, který způsobil, že proud vody byl značně nekompaktní, pravý terč se shodit nepodařilo a připisujeme si neplatný pokus. Začátky někdy bývají těžké, ale výkon to byl nadějný.