23. 3. TFA Drnholecký železný hasič

27 Bře

Lubina-Drnholec, 23.3.2019 – V sobotu se v nedaleké Lubině konal 4. ročník TFA Drnholecký železný hasič.

Zatímco vloni se teploty v Lubině pohybovaly kolem nuly, letos atakovaly dvacítku.
Celý závod byl rozdělený na dvě části. V té první, technické, čekalo na závodníky po startu přeskakování osmi pneumatik, poté smotání dvou hadic B a uložení do přepravky, tradiční bouchání kladivem v hammerboxu (muži 30+30, ženy 15+15), překlápění velké pneumatiky (muži 4x, ženy 2x), překonání dvoumetrové bariéry (ženy s pomocí žebříku) a transport figuríny. Po krátké přestávce závodníci pokračovali k druhé části, ve které je čekal stopadesátimetrový běh a vynesení hadice B svázané v harmonice na hráz Větřkovické přehrady.
Své první TFA po osmnáctiměsíční pauze zaviněné zraněním absolvoval náš Martin Koliba. V kategorii mužů nad 35 let obsadil trochu smolné 4. místo, jen o 27 setin za darkovickým Miroslavem Hanelem. Pro Martina to byl ale dobrý test formy před domácím závodem. Když si srovnáme pokusy Martina Koliby a Miroslava Hanela, vychází nám, že úvod měli v podstatě stejný. Po motání první hadice Martin ztrácel půlvteřinu a po druhém motání už vteřinu a půl. Na hammerboxu ztrátu stáhl na jednu vteřinu, ale drobná chyba na bariéře znamenala nárůst ztráty na 4,5 vteřiny, po transportu figuríny 5,5 vteřiny a v cíli první části to bylo 4,77 s. V následném běhu měl Martin převahu – hadici bral už jen s třívteřinovou ztrátou, nahoře na schodech to bylo už jen něco málo přes vteřinu, ale v cíli byl Miroslav Hanel přesto o 0,27 s dříve.
V kategorii nad 35 let zvítězil Josef Černíček, v mužské kategorii vítězství obhájil David Pašek a mezi ženami se z vítězství radovala Lucie Bůbelová. Všichni tři a dalších 21 účastníků větřkovického TFA by se mělo představit 6. dubna i u nás.
Pokud rovnou nejste přihlášeni, přijďte se aspoň podívat na věřím mimořádné závodní výkony a zároveň si můžete vyzkoušet diváckou soutěž v hammerboxu, pro nejmenší je připraveno nesoutěžní TFA o ceny.