28. 9. TFA Stará Bělá

2 Říj

Stará Bělá, 28.9.2019 – V sobotu 28. září se Martin a Jana Kolibovi vypravili na TFA do Staré Bělé.

S TFÁčky máme letos výrazný útlum, takže po březnové Lubině a dubnovém domácím závodě, je to teprve třetí letošní TFA s metylovskou účastí. Oproti loňskému prvnímu ročníku došlo ve Staré Bělé k úbytku závodníků – z devětatřiceti na sedmadvacet. Nicméně jednotlivé úkoly na trati zůstaly stejné – přenášení dvou hadicových košů, hammerbox (muži 60 úderů, ženy 30), překonání dvoumetrové bariéry (ženy s pomocí žebříku), transport figuríny Raitekovým úchopem, překlápění pneumatiky (muži 8x, ženy 4x), zapojení dvou koncovek na rozdělovač a zhruba 300 metrů dlouhý běh do prostoru startu a cíle.
V mužské kategorii do 35 let byl nejlépe připravený Petr Tešnar z Horní Lhoty. Jeho čas ovšem o dvě vteřiny překonal vítěz kategorie nad 35 let Marcin Zdziebło z polských Żor. Náš Martin Koliba o půlvteřinu uhájil druhé místo před Miroslavem Hanelem z Darkovic. V ženské kategorii domácí obhájkyně Marie Zezulková našla přemožitelku v proskovické Tereze Growkové, třetí pak skončila Petra Čaganová z Nižních Lhot. Jana Kolibová obsadila 9. příčku.