Zakončení Moravskoslezské ligy 2019

14 Lis

9.11.2019, Jistebník – Po letech 2004 a 2009 se potřetí konalo slavnostní zakončení Moravskoslezské ligy v Jistebníku.

Nám se zakončení MSL termínově krylo s metylovským krmášem, který jsme pořádali, takže naše účast v Jistebníku byla letos skromnější. Ale ženy si nenechaly ujít předávání svých bronzových medailí. Poprvé si pro medaile (stříbrné) šly ženy Albrechtic, poprvé si putovní poháry MSL převzali muži Stachovic, ženy Svinova a od jejich posledního titulu v roce 2011 proměněná sestava veteránů Oprechtic. Večerem moderátorsky prováděl lukavecký Filip Sokol.
V anketách All Stars ve třech kategoriích uspěla svinovská Petra Skýpalová (levá proudařka, hasička roku, miss), svinovské ženy zvítězily na všech sedmi postech, oprechtičtí veteráni ovládli pět postů, stachovičtí muži čtyři. Domácí jistebničtí muži byli zvoleni nejsympatičtějším mužským týmem, smolaři roku a černými koni pro sezónu 2020. Oprechtická soutěž byla podvanácté v řadě od roku 2008 zvolena nejlepším ligovým kolem. Několik ocenění se dostalo i nám. Radim Tomášek byl zvolen nejlepším veteránským pravým proudařem, Michal Bílek osobností ligy, ženy černým koněm pro následující rok. Druhá místa si odnesli Denisa Ryšková (stroj), Denisa Izvorská (rozdělovač), Adéla Štandlová (pravá proudařka a miss), Luděk Juřica (veteránský rozdělovač), třetí místa Markéta Bílková (koš), Martin Uhrová (béčka), Pavel Kahánek (veteránský koš) a Denisa Ryšková (miss).

Publikaci shrnující výsledky celého ročníku Moravskoslezské ligy a příslušné statistiky, kterou jednotlivá družstva obdržela na slavnostním zakončení, najdete ZDE.

Výsledky All Stars MSL 2019 najdete ZDE.

Klipy našich družstev připravil Petr Andráško, najdete je zde:
Ženy
Nad 35 let

Videa dalších družstev budeme postupně doplňovat. Odkazy můžete dávat do komentářů:
Znělka MSL 2019
Vrbice, muži B
Vrbice, ženy
Závada, ženy

Během sobotního večera jsme také uskutečnili dva rozhovory – s Michaelou Gryčovou a Matějem Mynářem, které publikujeme samostatně již brzy.

Pro sdh-metylovice info Michal Bílek.