Guntramovice, 24.7.2021 – Po bezmála dvou letech se metylovský závodník zúčastnil závodu v disciplíně TFA.

Martin Koliba se uplynulou sobotu vypravil do Guntramovic na úvodní kolo Poháru Krajského sdružení hasičů Moravskoslezského kraje. Dalšími závody poháru budou 4.9. TFA Hať a 11.9. TFA Bohuslavice.
Naše poslední účast v Guntramovicích v roce 2016 byla trojnásobně medailová – Ruda Mališ skončil třetí, Adél Štandlová druhá a Deny Izvorská třetí.
Mužská trať obsahovala na úvod překonání dvoumetrové bariéry, poté 60 úderů kladivem v hammerboxu, transport osmdesátikilové figuríny, roztažení hadice se závažím, smotání hadice C na jednoducho ve vzduchu, přenášení barelů, překlápění pneumatiky, překonání 120cm vysokého balíku slámy a 112 metrů dlouhý výběh do sjezdovky s šestadvacetimetrovým převýšením.
Ženská trať neobsahovala bariéru, měla lehčí figurínu (50 kg), poloviční počet úderů kladivem a překlápění pneumatiky, lehčí závaží a výběh sjezdovky bez zátěže dýchacího přístroje.
Martin si nevedl vůbec šatně a v kategorii nad 35 let obsadil 6. místo, když od bedny jej dělilo 5 vteřin.

Celkové pořadí, kategorie MUŽI DO 35 LET:
pořadí – závodník (jednotka) – výsledný čas

1. Ondřej Rybnikář (Blatnice pod Svatým Antonínkem) – 2:51,3
2. Petr Tešnar (Horní Lhota) – 2:53,1
3. Adam Lukáš (Šilheřovice) – 2:57,5
4. Martin Januš (Halenkov) – 3:07,0
5. Zdeněk Černoušek (Bělkovice-Laštany) – 3:09,6
6. Václav Nesporý (Břevenec) – 3:12,0
7. Dominik Matouš (Železný Brod) – 3:12,5
8. Michal Janováč (Salaš) – 3:14,0
9. Pavel Boček (HZSP Letiště Mošnov) – 3:20,2
10. Bruno Šimek (Michálkovice) – 3:25,4
11. Lukáš Blažek (Staré Hamry) – 3:42,4
12. Michal Fabián (Těpeře) – 3:46,9
13. Vladimír Židlický (Chrastava) – 3:47,7
14. Jakub Kodeš (Záchranný útvar Hlučín) – 3:57,7
15. Filip Bělík (Ústí) – 4:06,3
16. Pavel Šiška (Dlouhá Loučka) – 4:34,5
17. Jiří Sventek (Budišov nad Budišovkou) – 5:20,1

Celkové pořadí, kategorie MUŽI NAD 35 LET:
pořadí – závodník (jednotka) – výsledný čas

1. Zdeněk Janoš (Hať) – 2:58,3
2. Miroslav Hanel (Darkovice) – 3:06,5
3. Marcin Zdzieblo (KM PSP Zory) – 3:11,4
4. David Řehulka (Březová u Vítkova) – 3:11,4
5. Alois Mališka (Provodov) – 3:12,0
6. Martin Koliba (Metylovice) – 3:16,8
7. Jan Sláma (Příbor) – 3:16,9
8. Miroslav Balada (Bobrovníky) – 3:17,6
9. Tomáš Goldenstein (Bobrovníky) – 3:35,4
10. Petr Mrňka (Újezd) – 3:52,9
11. Dušan Pokorný (Vigantice) – 4:07,9
12. Lukáš Čani (Petřvald) – 4:30,6
13. Filip Krajčíř (Držovice) – 4:41,7
14. René Černík (Bobrovníky) – 4:54,3
15. Ondřej Fabián (Petřvald) – 5:18,0
16. Petr Inspektor (HZSP Mošnov) – 6:38,4
17. Adam Ryš (Bohuslavice) – 7:34,9

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – závodnice (jednotka) – výsledný čas

1. Vladislava Kalná (Jarcová) – 3:04,6
2. Gabriela Martynková (Stanislavice) – 3:13,5
3. Aneta Stratilová (Bělkovice-Laštany) – 3:25,3
4. Petra Čaganová (Nižní Lhoty) – 3:43,8
5. Irena Čani (Petřvald) – 3:45,4
6. Eva Vojvodíková (Velké Karlovice) – 3:49,1
7. Eliška Vráželová (Janovice) – 4:23,9
8. Anna Šnajdrová (Vysoká) – 4:38,5
9. Zdeňka Mrňková (Újezd) – 4:43,9
10. Klára Vodičková (Červenka) – 4:45,8
11. Beáta Nezdařilová (Slatina) – 4:50,8
12. Hana Řehulková (Březová u Vítkova) – 5:08,9
13. Barbora Hrabinová (Budišov nad Budišovkou) – 6:36,3

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Zanechej komentář

K zanechání komentáře ke článku musíte být přihlášen. Přihlásit »