8. 8. Větřkovice

10 Srp

Větřkovice, 8.8.2021 – Není nic staršího než včerejší noviny a já bych to opravil, že není nic staršího, než včerejší úspěchy.

V neděli jsme se vypravili na 9. kolo Moravskoslezské ligy do Větřkovic, a tak nějak máme v hlavách, že
se nám zde dlouhodobě nedaří. Muži sbírají méně bodů než ve Větřkovicích (8,64) kupodivu už jen ve Staré Vsi (7,13 ročně). I ženy mají v tomto ohledu Větřkovice (6,92) na druhém místě za kolem v Kozmicích (6,18).
Startovní čísla jsme tentokrát měli až ve druhé polovině soutěže a opět jsme obsadili i neligovou veteránskou kategorii. Tempo bylo trochu rychlejší než očekávaných 12 družstev za hodinu, takže na nějaké rozkoukávání jsme moc nestíhali. V ženské kategorii se časem 16,85 s předvedl Svinov. Muži zaznamenali jen tři čtrnáctky a prchalovské áčko bylo „až“ třetí za jejich béčkem a Lubnem.
A tak devětadvacáté se na základně připravovaly naše ženy. Verča byla s Michálkovicemi na Mistrovství republiky v požárním útoku, takže jsme si ze Svinova půjčili na levý proud jejich béčkařku Markétu Strakošovou. V Pustkovci i Tísku z toho byla třetí místa. Teď se časomíra zastavuje na hodnotě 16,86 s, což naše ženy řadí o setinu na druhé místo. Čas na vítězství na jednom terči měla i Stará Ves, ale výsledkem bylo 17,61 s. Ženy Tísku startovaly na Mistrovství republiky, a tak za sebe na ligu vyslaly tým Ratiboře. Jenže útok nebyl dokončen a 5 bodů za účast znamená minimální náskok na čtvrtou Starou Ves. Naše ztráta na Svinov je tři kola před koncem sedmibodová, ale na druhou stranu osmnáctibodová propast za námi.
Muži měli startovní číslo 33. Tomáš Žurovec byl na Mistrovství republiky s Hájovem, takže jsme využili toho, že Lubno má hned tři vyrovnané proudaře. Do našeho dresu se tak oblékl Kuba Adámek. Vzhledem k vývoji soutěže bychom potřebovali čas kolem 15,0, Easy řekl, že bude čtrnáctka a s tímhle sebevědomím byl výsledný čas 14,91 s! Průběžně jsme byli třetí, byť se pak ještě do čela dostaly neligové Stachovice. Dvacet bodů jsme získali naposled před šesti lety v Košatce. Průběžně jsme se až trochu nečekaně dostali na 8. místo.
Veteráni měli na stroji Vladana Wieje, který za Old Blacks startoval již potřinácté a je nepochybně nejčastějším nositelem černého dresu s jmenovkou HOST. Chyběl nám rozdělovač, takže jsme na něj stáhli Radima a na pravý proud si půjčili mošnovského Karla Charváta. Navzdory menšímu prostřiku je to patnáctka – 15,87 s, takže spokojenost. Na první místo se pak dostal časem 15,25 s Svinov a třetí příčku obsadil Mošnov. Rozdíl mezi proudaři Mošnova a Jak-Luku byly tři desetiny vteřiny a 70 kilogramů.
Následující víkend je opět ligová pauza, kterou ženy využijí k odpočinku, muži a veteráni vyrazí na pohárovku do Staré Vsi.