4. 6. Prchalov

6 Čvn

Prchalov, 4.6.2022 – Druhým kolem pokračovala Moravskoslezská liga v sobotu v Prchalově.

Prchalov pořádal ligové kolo i v roce 2020 v Mošnově, ale přímo v prchalovském areálu se soutěž uskutečnila po pěti letech. Veteráni toto kolo nemají bodováno a veteránská kategorie nebyla ani vypsána. Na to, kolik toho Prchalov po blízkém i dalekém okolí objede, dorazilo k nim poměrně málo družstev. Startovní listina jich čítala jen 33, z čehož byly pouze tři ženské neligové týmy. Třiatřicet účastníků bylo na ligovém kole v Oprechticích v roce 2003 (do ligy bodovali jen muži) a Vlčovicích 2004 (do ligy bodovaly jen ženy). A jednatřicet družstev bylo v Horní Suché 2003 a 2004 (na 3B) a Fryčovicích 2003 (na těchto soutěžích do ligy bodovali jen muži).
Na překonání traťových rekordů byla v obou kategoriích vypsána odměna 5000 Kč. Prchalovské mužské béčko v roce 2015 předvedlo čas 13,536 s, ženy Oprechtic v roce 2011 dokonce 15,960 s (v roce 2011 prchalovská soutěž nebyla zařazena do MSL).
Jako první se představilo domácí mužské béčko a byl to jediný prchalovský tým v soutěži. Napravo se otřásal traťový rekord, výsledný čas byl navzdory menšímu prostřiku 13,982 s. Následoval Jistebník s Filipem Pustějovským na pravém proudu a vidíme další povedený útok – 14,127 s. Ženskou kategorii otevřel Svinov a svinovské ženy potvrzují, že prchalovská trať je za sucha velmi rychlá. První třetina po asfaltu, pak docela výrazně z kopce dolů a oba terče jsou sraženy za 16,437 s. Brušperský pravý proudař na základně cvakal, nestihl pak zapojit proudnici a poletující koncovka mu uštědřila několik nepříjemných úderů. Soutěž pak byla na chvíli přerušena a pokračovalo se pokusem staroveských žen. Pravá proudařka nevzala dobře hadici, odhodila ji poměrně brzo, takže z dálky prostříkla na 20,428 s. Vcelku kuriozní útok předvedli muži Tošoder. Strojník se při přebíhání základny zamotal do kutálející se hadice, vytrhl kotouč pravému proudaři a hadice se ještě k tomu zachytila o kryt chladiče.
Poté začala zhruba půlhodinová přeháňka, která postupně výrazně snížila kvalitu travnaté plochy. Mužům Svinova stačilo 15,170 s na průběžnou třetí příčku. Ženám Brušperku už docela výrazně lilo. Béčkařka zacvakala céčkovou spojku a útok se dokončoval za 26,474 s. Mošnovský levý porudař byl od terče docela daleko a vypadá to, že ani nezasáhl desku, takže pět bodů za neplatný pokus. Muži Petřvaldíku si s téměř vteřinovým prostřikem nalevo zapsali čas 15,459 s. Stejné chyby, horší známky pro Lubno. Místo útoku na bednu z toho byl čas 16,838 s. Ženám Děrného se odpojila pravá koncovka z rozdělovače a útok nebyl dokončen.
Startovní číslo 14 pak měli naši muži. Déšť už v podstatě ustal, ale trať nebyla zcela ideální. Honza pravé céčko na rozdělovač zapojoval až v běhu, takže před značkou trochu brzdil proudaře. Shozy měly drobné rezervy, ale čas 15,392 s nás řadí aktuálně na 4. místo.
Ženy Skalice se poměrně divoce skládaly se savicí do kádě, ale především prostřik napravo znamenal čas 18,823 s. Hukovickému pravému proudaři vypadla před kobercem proudnice a k vidění byl neplatný pokus. Větřkovický strojník zacvakal, takže voda byla pozdě, pravý proudař běžel bez kotouče. I s těmito problémy byl útok dokončen za 15,858 s.
Startovní číslo 18 pak měly naše ženy. Z loňské zlaté sestavy v podstatě nezůstal kámen na kameni – pouze Deny na rozdělovači. Nicméně až na svinovský pokus časy v ženské kategorii nebyly nijak úchvatné. Elišce sice nesedl koš, ale stroj leccos dožene. Kája má pravý terč dole za slušných 18,234 s, bohužel Markét se po průchodu vody odpojila proudnice a je z toho neplatný pokus.
Muži Dolní Líštné neměli dobře nabráno a projevilo se na to na čau 16,226 s. Košatce zakopl a podklouzl strojník, a i přes prvotní snahu pokus nebyl dokončen. Ženy Hukovic měly béčko na rozdělovač zapojené přes zub, takže jsme viděli další neplatný pokus. Naopak po delší době povedený útok, kterým se Děhylov dostává na průběžné 3. místo časem 14,587 s. Ženy Hostašovic se neúčastní MSL, ale z Malenovic si odnesly 2. místo a čas 18,305 s je na druhou příčku zařadil i nyní. Muži Stachovic časem 14,138 s zaostali jen o 11 tisícin za Jistebníkem a znamená to pro ně 3. pozici. Malenovice si na koš půjčily našeho Kahyho. Čas 15,617 je umístil do středu výsledkové listiny. Nováčkové z Těrlicka-Hradiště se zasekli na koši, takže to nebylo lepší než 17,547 s a 6 ligových bodů. Kozlovice se časem 15,421 s zařadily těsně za nás. V závěru soutěže už bylo ve startovní listině téměř víc čtyřminutových mezer než týmů. Ženy Těrlicka-Hradiště špatně nabraly a útok byl dokončen za 22,598 s. Vrbickým týmům se prchalovské soutěž vcelku povedla. Muži se navzdory prostřiku umístili časem 15,368 s hned před námi na 7. příčce. Výrazný prostřik nalevo ovlivnil pokus jejich žen, ale 19,784 s vyneslo 12 bodů a průběžné 3. místo v lize. Tísecká béčkařka podklouzla na startu a nestihla zapojit céčkovou koncovku, ale každý dokončený útok už znamenal minimálně 7 bodů, takže z toho byl čas 24,830 s. Mužům Oprechtic čas 15,154 s vynesl páté místo a průběžně pátí jsou také v průběžném hodnocení ligy (takhle dobře na tom oprechtičtí byli naposled v úvodu ročníku 2018).
Následující víkend nás čeká ligová pauza – s mladšími a staršími žáky vyrazíme na Lubno. A pak už je na řadě 18.-19.6. Oprechtický hasičský víkend.