25. 6. Svinov

29 Čvn

Svinov, 25.6.2022 – Svým čtvrtým kolem pokračovala Moravskoslezská ligy uplynulou sobotu ve Svinově.

Letošní nižší účasti na soutěžích dospělých se podepsaly i na svinovském Memoriálu Radomíra Kotaly – 41 družstev je nejméně za posledních 18 let (maximem bylo 66 družstev v roce 2013). Traťové rekordy zde drží v mužské kategorii Prchalov B (2020 – 13,65 s), domácí ženy (2020 – 16,08 s) a domácí veteráni (2018 – 14,025 s). Vloni zde zvítězili muži Ratiboře, ženy Tísku a svinovští veteráni.
Startovní číslo 14 měly naše ženy. Šestnáctkové časy jsou letos v ženské kategorii výjimkou, a ne jinak tomu bylo i ve Svinově. S vodou jedeme bomby, takže výstřiky z proudnic jsou podle videa 14,64-14,52. Verči se z toho povedl nejlepší shoz soutěže za 16,02 s. Markét byla na hraně koberce a časomíra se zastavila až na hodnotě 18,58 s. Těsně před nás se dostala Vrbice s oběma proudařkami z Děrného (18,45 s). Skalici to tentokrát kvůli prostřiku na levém proudu na bednu nestačilo, ale průběžně jsou ve vedení své ligové kategorie. Domácí áčko na tom bylo podobně jako my – šestnáctka na jednom terči a osmnáctka na druhém. Přesto jim čas 18,03 s zajistil 3. příčku. Stará Ves se svými výsledky pozvolna stoupá a 17,66 s tentokrát stačilo na 2. místo. Časem 17,45 s svůj loňský svinovský triumf obhájily ženy Tísku a jsou tak čtvrtými vítězkami na čtvrtém letošním kole.
Mužská kategorie je do počtu vítězů podstatně jednodušší. Ze všech ligových kol si zatím plných 25 bodů odvezl Prchalov B. Časem 13,97 s jako jediní překonali čtrnáctivteřinovou hranici a zvítězili i počtvrté. Stachovice se na všech dosavadních kolech umístily na bedně a časem 14,12 s jsou opět druhé. Stejná příčka jim patří i v průběžném hodnocení. Děhylov byl tentokrát časem 14,31 s třetí, Jistebník za 14,41 s čtvrtý. Jejich průběžné pořadí je přesně obrácené. Vrbice se zatím každým kolem o jednu pozici zlepšuje a časem 14,63 s skončili ve Svinově pátí.
Naši muži měli startovní číslo 18. Zažili jsme trochu stres se sháněním proudaře na poslední chvíli, kdy nám vlivem zranění neklapla původní domluva. Volba padla na oprechtického Martina Staňka, který má s našimi útoky trochu smůlu. Voda je na proudnicích za 13,2 s. Tomášovi to na trénincích poslední dobou moc nepadá, ale 14,20 s je jeho třetí nejlepší kariérní shoz. A smůlu prolomil i Martin, takže výsledný čas 14,66 s nám nakonec zajišťuje 6. místo.
Ve veteránské kategorii mají Petřvaldík a Svinov svůj vlastní ligový ročník a ostatní se přetahují o každý bod ke konečnému bronzu. Opět se to potvrdilo, když domácí předvedli útok za 14,88 s, ale Petřvaldík byl ještě o desetinu rychlejší a zvítězil časem 14,79 s. Mošnov si vylepšil svůj ligový rekord na 15,20 s a stačilo mu to na 3. místo. Bartovice po neplatném pokusu na předcházejícím kole předvedly solidní výkon za 16,29 s. Oprechticím vytržená pravá proudnice způsobila neplatný pokus.
Naši veteráni šli na start jako pětadvacátí a uzavírali svou kategorii. S vodou se neotálelo, takže výstřiky za 13,9 s a prostřiky na 15,93 s. Nicméně stačí nám to na 4. pozici a čtvrtí jsme i průběžně v lize.
11 víkendových startů nám vyneslo umístění 1+2+3+3+4+5+6+6+6+20+N. Pokud se na to díváme jako na sklenici z poloviny plnou, tak čtyři umístění na bedně jsou skvělá. Pokud vidíme sklenici z poloviny prázdnou, tak zjišťujeme, že ta vítězství měla být tři. Ale teď už se plně soustředíme na 56. ročník naší soutěže – 5. kolo Moravskoslezské ligy, které se uskuteční tuto sobotu 2. července od 13 hodin na hřišti v Metylovicích. A poprvé s asfaltovým náběhem!