TC Ostrava Nová Ves – TJ TO Sokol Stará Bělá 0:9

3 Kvě

Tenis je velmi elegantní míčová hra, kterou mohou hrát dva nebo čtyři hráči.

Ke hře je zapotřebí tenisová raketa, míček, tenisový dvorec a síť. Hráči tenisu mohou být jakéhokoliv věku, výšky, váhy či pohlaví. Avšak na profesionální úrovni hrají muži a ženy zvlášť, výjimku však tvoří turnaje, kde proti sobě ve čtyřhře nastoupí muž i žena na každé straně. Této čtyřhře se říká „mix“.
Proč to ale píši zde, na hasičských stránkách, ptáte se? Důvod je prostý. Včera jsem shlédl tenisový souboj mezi celky TC Ostrava Nová Ves a TJ TO Sokol Stará Bělá. A právě za hostující tým hraje mladá naděje světového tenisu, dcera metylovského rozdělovače Ludě Juřici, Markéta Juřicová. (ta vpravo na fotce, kdo by nevěděl)
Musím ještě trochu vysvětlit, jak se takovýto souboj odehrává. Za jeden tým hrají dvě holky a čtyři kluci. Každý z těchto sportovců odehraje svou dvouhru, poté holky hrají jednu čtyřhru a kluci čtyřhry dvě. Celkem se tedy hraje o devět bodů. Já jsem byl zvědavý hlavně na dvouhru a čtyřhru, v kterých se objevila Markéta. Ta svůj zápas začala aktivně, vyvarovala se chyb a rázem to bylo 6:1. V druhém setu přestali soupeřku podporovat rodiče, kupodivu ji to zvedlo. Možná to bylo i tím, že Markéta polevila, zajímala se i o jiné zápasy, které se odehrávaly na vedlejších kurtech. Ovšem vítězství si vzít nenechala a zvítězila i v druhém setu a to poměrem 6:3. Ostatní zápasy týmu Staré Bělé se taktéž odehrávaly ve vítězném duchu.
Markétka si dala 20 minut pauzu a už se rozehrávala na závěrečnou čtyřhru. Opět vítezství, opět v poměru 6:1 a 6:3. Takže Stará Bělá jednoznačně deklasovala Novou Ves na jejich kurtech 0:9 !!!
Musím ještě přidat zajímavost, která možná není všem známa. Starší žáci, za které Markétka hraje, si sami počítají stav, neexistuje žádný rozhodčí na „empajru“, jak jsem si myslel. Taktéž na hřiště nesmí nikdo jiný než kapitán týmu. A kapitánem týmu Staré Bělé je již zmiňovaný Luděk Juřica. Doufám, že najdu ještě čas na tento velmi zajímavý tenis zajít, zafandit, zatleskat výbornému výkonu všech z tenisového oddílu Stará Bělá. A doporučuji všem, neváhejte a taktéž zajděte povzbudit.

3 odpovědi na “TC Ostrava Nová Ves – TJ TO Sokol Stará Bělá 0:9

  1. Z rozhovoru s Lojzou: Jak to vypadá s Markem Pincem? Angažmá nemá a nechci se o něm bavit. Bohužel ti, co říkali, že s Pincem nic nevyhraju, měli pravdu. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.