15. 10. TFA Guntramovice

17 Říj

Guntramovice, 15.10.2016 – V sobotu jsme vyrazili na TFA do Guntramovic.

Jedná se o část města Budišov nad Budišovkou, takže výlet to byl pro nás zhruba stokilometrový. Vloni zde startovaly Adél, která obhajovala vítězství, a Deny. Letos se k nim ještě přidal Ruda. Startovní listina byla původně početnější, ale nakonec v ní zbylo 23 mužů a 7 žen. Na trati se potkávali paralelně dva závodníci, na které čekalo roztažení dvou hadic B, překonání dvoumetrové bariéry (ženy 80cm překážka), hammerbox, transport figuríny (ženy přenášení barelů), smotání jedné hadice B a výběh do sjezdovky, které si muži ještě v polovině vylepšili přenášením barelů.
Ruda startoval v sedmém rozběhu a v tu chvíli vedl Miroslav Hanel z Darkovic. Rudovi úvodní disciplíny sedly nadmíru dobře, paradoxně zas tolik nezískal motáním hadice (obvykle bývá místo hadice C spíš hadice B). Při výběhu se projevilo, že Rudu už delší domu limituje zranění kolena, které mu neumožňuje příliš trénovat fyzickou kondici. I s tímto hendikepem se Ruda dostal časem 3:36,68 min. na první místo.
Devátý rozběh spolu svedl dva očekávané favority Davida Paška a Marcina Zdziebła. Polský závodník začal volněji, ale do čela se dostal motáním hadice a na sjezdovce svůj náskok zvyšoval. Ruda pak už vydržel až do konce na pěkném třetím místě.
V ženské kategorii se do vedení dostala hned v prvním rozběhu Deny. Pro ni to byla jen jedna z epizod prodlouženého víkendu, během kterého zvládla v pátek běžecký závod Totman na Velký Javorník, v sobotu TFA v Guntramovicích a poté pětikilometrový Night Run v Olomouci a v neděli vše završila běžeckým závodem Kateřinický Trail.
Ve druhém rozběhu s Adél nastoupila Lucie Bůbelová z Veselé. Adél byla po hammerboxu mírně v čele, ale stejně jako v mužské kategorii se jako klíčové jevilo motání hadice, po kterém se Lucie Bůbelová dostala asi o 5 vteřin na první místo a náskok si držela po celý výběh sjezdovky. Adél tak skončila druhá a Deny třetí.
Vzhledem k tomu, že jsme během neděle dostali e-mail o zrušení TFA v Karviné, které se mělo konat 23.10., tak byly Guntarmovice nejspíš našim zakončením TFA sezóny. Jedině, že by…
19. listopadu se na VŠB ještě koná Studentský železný hasič.