Štramberk, 16.9.2017 – V sobotu se ve Štramberku zakončil Pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v disciplíně TFA.

Na startu byli i naši Martin Koliba a Ruda Mališ, pro které spíš než umístění v Poháru šlo o trénink před blížícím se Mistrovstvím ČR v TFA, které uskuteční 27.9. v Ústí nad Labem.
Ze čtyř závodů (8.7. Slezská Harta, 5.8. Horní Lhota, 2.9. Ostrava, 16.9. Štramberk) se počítaly tři nejlepší bodové výsledky.
Ruda v Poháru zúčastnil pouze dvou závodů – v Horní Lhotě a Štramberku, takže mu v celkovém pořadí kategorie do 34 let patří 8. místo (15. celkově). Martin startoval jen ve Štramberku, proto je ve své kategorii 22. (32. celkově).

Umístění našich závodníků v kategorii do 34 let v předcházejících letech:
2016 – Martin 19. (29.), Ruda nestartoval – vítěz David Pašek
2015 – Martin 3. (4. celkově), Ruda nestartoval – vítěz Martin Januš
2014 – Martin nestartoval, Ruda 38. (56. celkově) – vítěz Vít Malenovský (celkově Roman Viej)
2013 – Martin 2. (4.), Ruda 3. (5.) – vítěz Jan Haderka (celkově Marcin Zdziebło)
2012 – Martin 9., Ruda 27. – vítěz Marcin Zdziebło
2011 – Martin 8., Ruda 3. – vítěz Jiří Mikulecký
2010 – Martin 5., Ruda 6. – vítěz Jiří Mikulecký
2009 – Martin 27., Ruda 8. – vítěz Dušan Plodr
2008 – vítěz Michal Mour
2007 – vítěz Petr Teslík

Ale zpět ke Štramberku – po startu závodník rozvinul dvě nezavodněné hadice B s proudnicemi na vzdálenost 40 metrů, provedl 60 úderů kladivem v hammerboxu, překonal dvoumetrovou bariéru, transportoval figurínu na vzdálenost 40 metrů, vystoupil po žebříku na lešení a lanem vytáhl dvacetikilové závaží, slezl z lešení a běžel po schodech k Trúbě, ve které vystoupal po dalších zhruba tři sta schodech do cíle na vrcholu věže.
Oba naši závodníci ve své kategorii nestačili pouze na Davida Paška (mimo jiné vítěze našeho jarního TFA) a obsadili Martin 2. místo a Ruda 3. místo (pátý a šestý v absolutním pořadí).

Foto: Požáry.cz

Jak jsem již v úvodu zmiňoval, Rudu teď čeká s týmem podnikových hasičů Mistrovství České republiky, ale dál je náš kalendář zatím mlhavý. Tradiční Závod v Závišicích byl letos zrušen, stejně tak závod v Guntramovicích. TFA v Karviné se pak koná ve stejný termín jako náš závod hasičské všestrannosti (21.10.)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI DO 34 LET:
pořadí – závodník – družstvo – výsledný čas – body

1. David Pašek (SDH Bohuslavice) – 5:15,23
2. Martin Koliba (SDH Metylovice) – 5:36,49
3. Rudolf Mališ (SDH Metylovice) – 5:51,45
4. Petr Boček (HZS MSK) – 5:55,38
5. Luboš Ptáček (HZS OLK - Olomouc) – 6:09,98
6. Petr Velička (HZS MSK - Ostrava-Jih) – 6:12,83
7. Jan Koterec (SDH Darkovice) – 6:36,71
8. Václav Koterec (SDH Darkovice) – 6:41,18
9. Marek Hanel (SDH Darkovice) – 6:42,75
10. David Pospěch (SDH Strahovice) – 6:43,13
11. Michal Janováč (SDH Salaš) – 7:25,25
12. Vít Kopřiva (Ostrava) – 8:15,16
13. Pavel Pavlíček (SDH Chuchelná) – 11:18,60
14. Josef Žlebek (SDH Ostrava-Muglinov) – 12:53,36
15. Ondřej Halfar (SDH Kobeřice) – N
16. Jindřich Wojcik (SDH Petrovice-Závada) – N

Celkové pořadí, kategorie MUŽI NAD 35 LET:
pořadí – závodník – družstvo – výsledný čas – body

1. Marcin Zdziebło (KM PSP Žory) – 4:39,29
2. Michal Přecechtěl (HZS OLK - Olomouc) – 5:17,58
3. Roman Viej (HZS MSK - Ostrava-Zábřeh) – 5:23,49
4. Miroslav Balada (JSDH Bobrovníky) – 5:58,88
5. Tomáš Goldenstein (JSDH Bobrovníky) – 6:12,37
6. Miroslav Hanel (SDH Darkovice) – 6:16,69
7. Leopold Hejneš (HZS MSK - Ostrava-Jih) – 6:19,62
8. Adam Ryš (SDH Bohuslavice) – 8:49,26
9. Ondřej Fabián (SDH Petřvald) – 8:53,08
10. René Černík (JSDH Bobrovníky) – 8:59,37

Celkové pořadí Poháru ředitele HZS MSK, kategorie MUŽI DO 34 LET:
pořadí – závodník – družstvo – výsledný čas – body

1. Pašek David (SDH Bohuslavice) – 567
2. Boček Petr (HZS MSK) – 491
3. Koterec Václav (SDH Darkovice) – 458
4. Hanel Marek (SDH Darkovice) – 441
5. Pospěch David (SDH Strahovice) – 431
6. Koterec Jan (SDH Darkovice) – 334
7. Tešnar Petr (HZS MSK) – 258
8. Mališ Rudolf (SDH Metylovice) – 249
9. Velička Petr (SDH Lubno) – 240
10. Boček Pavel (SDH Malé Hoštice) – 228
11. Ptáček Luboš (HZS OLK) – 227
12. Žlebek Josef (SDH Ostrava-Muglinov) – 207
13. Millo Jakub (JSDH Brušperk) – 206
14. Janováč Michal (SDH Salaš) – 205
15. Pavlíček Pavel (SDH Chuchelná) – 202
16. Moleš Petr (HZS JMK) – 150
17. Bereza Rafat (KM PSP Chetm) – 145
17. Kouřík Pavel (HZS PLK) – 145
19. Přecechtěl Michal (HZS OLK Ú0 Olomouc) – 140
20. Haderka Jan (HZS ZLK) – 135
20. Hess Pawet (KM PSP Bielsko - Biata) – 135
22. Koliba Martin (SDH Metylovice) – 132
22. Řehulka David (HZS MSK) – 132
24. Jopek Szymon (KM PSP Myšlenice) – 130
24. Malenovský Vít (HZS JMK) – 130
57 závodníků

Celkové pořadí Poháru ředitele HZS MSK, kategorie MUŽI NAD 35 LET:
pořadí – závodník – družstvo – výsledný čas – body

1. Hanel Miroslav (SDH Darkovice) – 497
2. Balada Miroslav (SDH Bobrovníky) – 467
3. Hejneš Leopold (HZS MSK) – 372
4. Goldenstein Tomáš (SDH Bobrovníky) – 462
5. Ryš Adam (SDH Bohuslavice) – 404
6. Černík René (SDH Bobrovníky) – 318
7. Viej Roman (HZS MSK) – 275
8. Šejbl Zdeněk (SDH Horní Sloupnice) – 246
9. Plášek Ondřej (SDH Provodov) – 208
10. Zdzieblo Marcin (PSP Zory) – 150
31 závodníků

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

Zanechej komentář