15. 8. Svinov

19 Srp

Svinov, 15.8.2020 – Osmým kolem pokračovala v sobotu Moravskoslezská liga ve Svinově.

Svinovská soutěž nám tradičně sedí spíš na konec června, ale letos využili pořadatelé v předprázdninové nejisté době možnost odložit své kolo na polovinu srpna.
Traťové rekordy drží muži Prchalov A (13,960 s – 2014), ženy Oprechtice (16,323 s – 2017) a domácí veteráni (14,025 s – 2018). Vloni zvítězili muži Svinova, ženy Albrechtic a veteráni Oprechtic.
Startovní číslo 14 měli naši muži. Na pravém proudu jsme tentokrát k Tomášovi měli kozlovického Pavla Krpce a věděli jsme, že musíme jet bomby. Před námi totiž prchalovké áčko zajelo čas 14,05 s, prchalovské béčko posunulo traťový rekord na 13,65 s a další solidní čtrnáctky přidaly Oprechtice (14,65 s) a Stachovice (14,42 s). S vodou se opravdu nečekalo a nalevo z toho byl čas 14,44 s. Bohužel napravo prostřik na 15,78 s přinesl jen body za účast.
V mužské kategorii se celkově děly věci. Na body byl potřeba čas 15,32 s, na první desítku zajet pod patnáct. Ratiboř potvrdila, že páté místo z Vrbice nebyla náhoda a časem 14,43 s obsadili opět 5. příčku. Stachovice skončily čtvrté. Třetí místo možná trochu překvapivě vybojovala Dolní Lištná za čas 14,37, dosud průběžně devatenáctá. A z prvních dvou pozic ve Svinově nikdo nesesadil prchalovské týmy. Průběžné vedení si udržel tentokrát šestý Jistebník, před Prchalovem A a Prchalovem B. Za první trojkou je propast 19 bodů a aktuálně čtvrté Lubno, které jako jediný mužský tým bodovalo na všech dosavadních kolech. My si držíme 22. příčku.
Jednadvacítku měly naše ženy. I v jejich kategorii byla laťka nastavena poměrně vysoko. Domácí áčko vylepšilo traťový rekord na 16,08 s a Tísek se nenechal zahanbit výkonem 16,26 s. S tímhle se vyrovnat nebylo jednoduché, ale málem se to podařilo. Adél měla napravo sraženo za 16,18 s. U Barči se na tréninku stává, že má později vod/u, ale tentokrát byly výstřiky v podstatě totožné. Barča dokonce přejela proudem vody přes střed terče, jenže válec se nepřeklopil a podařilo se to až v čase 17,44 s. Průběžně to stačilo na 3. místo, které kupodivu vydrželo až do konce soutěže. Skalice dokončila v čase 19,30 s a dalších šest ligových týmů si zapsalo neplatný pokus. Tíseckých 16,26 s je historicky nejlepší čas na lize, který nestačil na vítězství.
Svinov se dotáhl už na jediný bod za Tísek a s pětibodovým odstupem je třetí Skalice. Naše ženy jsou průběžně čtvrté a od medailí je dělí 9 bodů. Docela hodně, ale do konce zbývají tři kola a rozhodně se o svou šanci popereme.
Veteránskou kategorii a celou soutěž zahajovali domácí pětatřicátníci. Traťový rekord sice nepokořili, ale 14,34 s bylo opravdu hozenou rukavicí soupeřům. Hned po nich se představily Oprechtice a navzdory prostřiku na pravém terči si zapsali solidních 15,40 s. Naši veteráni měli startovní číslo 24. Na rozdělovači jsme tentokrát měli Romana Konečného a mírný stres jsem zažil těsně před přípravnou základnou. My máme rozdělovač se zúženými hrdly, Roman umí svůj post s klasickým, což jsme zjistili právě v tuto chvíli. Takže jsme si náčiní půjčili narychlo od Lukavce, za což jim patří dík. Pak už to byla docela pohoda. Solidní pokus za 15,19 s nás zařadil na druhé místo.
Jak-Luk s prostřikem na levém terči časem 15,73 s obsadil čtvrté místo a Bartovice svůj pokus nedokončily. O veteránských mistrech je fakticky rozhodnuto. Svinov letos odešel poražen pouze na naší soutěži a k jistotě titulu jim stačí body za účast na posledním veteránském kole v Bartovicích. Nám účast v Bartovicích zajistí medaile. Jestli budou stříbrné nebo bronzové ještě rozhodně, jak si povedou Oprechtice.
Následující sobotu pokračuje Moravskoslezská liga letos podruhé v Mošnově s neligovou veteránskou kategorií.