Vyšní Lhoty, 19.6.2026 – Uplynulý víkend byl pro naše družstva jeden z nejnabitějších v letošní sezóně. Čekalo nás 17 soutěžních pokusů na čtyřech soutěžích a započali jsme jej v pátek v podvečer ve Vyšních Lhotách.
Naše videa najdete zde:
Metylovice, mladší žáci A
Metylovice, mladší žáci B
Metylovice, starší žáci
Metylovice, dorost
Konala se tam noční soutěž mladých hasičů o Pohár hory Prašivé zařazená do Moravskoslezské ligy MH. Noční asi není úplně přesný název, protože začátek byl už v 18:00 a první polovina startovního pole se představila v běžných denních podmínkách. Druhá polovina startovala již za umělého osvětlení. Pro naše mladé hasiče jsou noční podmínky vždy o něco atraktivnější, ale vzhledem k tomu, co nás ještě čekalo, jsme se letos rozhodli přihlásit se o něco dřív, zhruba kolem 20. hodiny.
Jako první se tradičně představilo mladší áčko. Kryštof cvakl céčkovou koncovku na rozdělovač přes pojistku, ale vše vyřešil ještě na základně. S vodou jsme museli počkat a zapisujeme si 22,073. Při pokusu mladšího béčka Kristián o něco déle šroubuje koš a výsledek je velmi podobný – 21,845. Přináší nám to jednadvacáté a dvaadvacáté místo.
Při pokusu starších se Šimon lehce pral se šroubováním savice na stroj a voda tak má drobné rezervy. Čas 17,538 nás zařadil na konečnou osmou příčku.
Útok dorostenců se nám vůbec nepovedl vzadu. Mašina si nasála vodu až s velkým zpožděním a ačkoli je pokus dokončen za 26,993, za nenašroubovaný koš je neplatný.
Vyšní Lhoty se nám letos příliš nepovedly, ale nezbývá, než to hodit za hlavu a soustředit se na zbývající červnové soutěže.
![]() |
Celkové pořadí, kategorie MLADŠÍ ŽÁCI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas
1. Rychaltice A – 15,138 – 15,703 – 15,703
2. Krmelín – 14,942 – 15,870 – 15,870
3. Petřvaldík (NJ) – 15,335 – 16,064 – 16,064
4. Jistebník A (NJ) – 15,531 – 16,392 – 16,392
5. Bruzovice A – 16,187 – 16,530 – 16,530
6. Rychaltice B – 16,908 – 17,066 – 17,066
7. Malenovice – 15,663 – 17,264 – 17,264
8. Lubno A – 17,572 – 16,580 – 17,572
9. Proskovice (OV) – 17,498 – 17,594 – 17,594
10. Hnojník A – 17,675 – 16,121 – 17,675
11. Bruzovice B – 17,948 – 17,629 – 17,948
12. Lučina A – 17,760 – 18,008 – 18,008
13. Nová Ves – 17,760 – 18,515 – 18,515
14. Lubno B – 18,218 – 18,536 – 18,536
15. Řepiště – 15,859 – 19,029 – 19,029
16. Vyšní Lhoty – 19,385 – 19,201 – 19,385
17. Brušperk – 16,842 – 19,430 – 19,430
18. Krásná A – 19,841 – 18,153 – 19,841
19. Oprechtice A – 15,532 – 20,080 – 20,080
20. Oprechtice C – 20,292 – 20,053 – 20,292
21. Metylovice B – 21,845 – 21,757 – 21,845
22. Metylovice A – 22,073 – 21,757 – 22,073
23. Lubno C – 18,218 – 22,552 – 22,552
24. Jistebník B (NJ) – 23,313 – 22,544 – 23,313
25. Hnojník B – 22,478 – 24,417 – 24,417
26. Trojanovice (NJ) – 25,202 – 21,364 – 25,202
27. Nýdek – 26,141 – 25,886 – 26,141
28. Dolní Domaslavice – 27,674 – 26,935 – 27,674
29. Lučina B – 28,049 – 28,646 – 28,646
30. Žabeň – 32,308 – 35,436 – 35,436
31. Krásná B – 45,557 – 45,481 – 45,557
32. Morávka – 42,008 – 47,478 – 47,478
33. Raškovice – 49,282 – N – neplatný pokus
34. Skalice – N – N – neplatný pokus
Soupiska:
post – mladší A – mladší B
koš – Amálie Závodná – Kristián Pavlásek
savice – Jiří Halata – Jakub Halata
stroj – Michal Bílek – Michal Bílek
béčka – Valentýna Němcová – Valerie Velecká
rozdělovač – Kryštof Bílek – Kryštof Bílek
levý proud – Magdaléna Bílková – Mikko Doležal
pravý proud – Mikko Doležal – Vanesa Pukovská
spojka PP– Tereza Řeháčková – David Hyšpler
Celkové pořadí, kategorie STARŠÍ ŽÁCI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas
1. Lubno – 13,303 – 13,398 – 13,398
2. Jistebník (NJ) – 14,286 – 14,614 – 14,614
3. Rychaltice – 14,483 – 14,955 – 14,955
4. Malenovice A – 15,214 – 14,352 – 15,214
5. Trojanovice (NJ) – 14,090 – 15,313 – 15,313
6. LuKr – 14,483 – 15,373 – 15,373
7. Malenovice B – 17,495 – 16,252 – 17,495
8. Metylovice – 17,538 – 17,104 – 17,538
9. Tichá (NJ) – 17,301 – 17,964 – 17,964
10. Brušperk A – 18,327 – 15,597 – 18,327
11. Morávka – 18,519 – 18,415 – 18,519
12. Petřvaldík B (NJ) – 17,629 – 19,037 – 19,037
13. Krásná – 18,284 – 19,145 – 19,145
14. Komorní Lhotka – 20,359 – 19,529 – 20,359
15. Nová Ves – 20,512 – 21,429 – 21,429
16. Lučina – 21,442 – 20,578 – 21,442
17. Dolní Domaslavice – 19,988 – 21,844 – 21,844
18. Řepiště – 19,988 – 21,964 – 21,964
19. Petřvaldík A (NJ) – 22,333 – 19,988 – 22,333
20. Žabeň – 24,772 – 26,091 – 26,091
21. Brušperk B – 28,917 – 27,655 – 28,917
22. Loučky u Oder (NJ) – 27,787 – 29,215 – 29,215
23. Skalice – N – N – neplatný pokus
Soupiska:
post – starší žáci
koš – Jan Herot
savice – Samuel Juřica
stroj – Šimon Němec
béčka – Gabriela Farná
rozdělovač – Johana Bílková
levý proud – Emma Izvorská
pravý proud – Ondřej Pavlásek
Celkové pořadí, kategorie DOROST:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas
1. Odry (NJ) – 13,107 – 13,115 – 13,115
2. Lubno – 13,303 – 13,416 – 13,416
3. Podvysoká (CA) – 13,755 – 13,303 – 13,755
4. Oprechtice – 13,172 – 13,981 – 13,981
5. Nová Ves – 14,179 – 12,975 – 14,179
6. Závišice (NJ) – 14,383 – 14,221 – 14,383
7. Tichá (NJ) – 12,320 – 14,472 – 14,472
8. Hnojník – 13,303 – 14,688 – 14,688
9. Nýdek – 14,852 – 14,090 – 14,852
10. Krmelín – 14,976 – 13,828 – 14,976
11. Malenovice – 13,107 – 15,048 – 15,048
12. Komorní Lhotka – 15,466 – 15,757 – 15,757
13. Pražmo – 15,662 – 16,064 – 16,064
14. Lučina – 16,121 – 16,361 – 16,361
15. Morávka – 17,891 – 17,990 – 17,990
16. Loučky u Oder (NJ) – 17,760 – 18,967 – 18,967
17. Brušperk – 16,449 – 19,078 – 19,078
18. Vyšní Lhoty – 19,464 – 23,252 – 23,252
19. Metylovice – 22,806 – 26,993 – neplatný pokus
Soupiska:
post – dorost
koš – Sofie Šigutová
savice – Ondřej Halata
stroj – Václav Kaňok
béčka – Karolína Svobodová
rozdělovač – Stella Izvorská
levý proud – Nikola Placková
pravý proud – Kristýna Oralová
Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.
