22.7. Karviná – Hranice, Korňa

25 Čvc

Karviná – Hranice, Korňa, 22.7.2007 – V neděli nás Moravskoslezská liga zavedla na své deváté kolo do Karviné, kde v místní části Fryštátu, u letního kina, pořádala svou soutěž Karviná – Hranice. To že trať vede mírně do kopce, kompenzuje na výsledných časech její rychlý asfaltový povrch.
Jako první se na start v 9:00 postavilo domácí družstvo a stanovili úvodní čas soutěže 15,087 s. Po nich se již připravoval Prchalov. Přestože letos lize nedominuje stejným způsobem jako loni, pravidelná umístění na čele jim dávají pohodlný náskok v celkové klasifikaci. Také zde čas 14,768 s sliboval další balík ligových bodů.
Jako třetí si základnu připravovalo naše áčko. Obhajovali jsme zde loňské druhé místo, ale jak naše obhajoby letos dopadají, jsme se mohli přesvědčit například v Trojanovicích. Při přehazování savice přes stroj lehce uklouzl Jirka, což se podepsalo na pomalejší vodě. Když se k tomu přidal drobný prostřik na pravém proudu, byl z toho čas pouze 15,212 s. Ženy šly na start hned páté. V poslední době se až přespříliš na ligových soutěžích hromadí chyby proudařek a bohužel ne jinak tomu bylo i v Karviné. Při doběhu k terči Zuzce na pravém proudu vypadla proudnice a bylo po nadějích. Čas 34,061 s nám moc radosti nepřinesl. Náš karvinský „úspěch“ podtrhlo osmé startující béčko. Kovalíkova slabší chvilka na koši přinesla neplatný pokus.
Před odjezdem do Korni jsme ještě mohli vidět Bufyho Jistebník (no comment – www.sdhjistebnik.unas.cz/sestavam.html) a jejich čas 14,715 s odsouvající Prchalov z vedoucí pozice. Pěkně se také předvedla Písečná a jen půlvteřinový prostřik (14,783 s) je připravil o lepší umístění. Lubno se tentokrát představilo již s Romanem Viejem, ale pouze v roli diváka (snad zranění chodidla či kotníku). Jeho pozici na levém proudu opět na jedničku zvládl Libor Mrozowski, ale prostřik na pravém proudu znamenal čas až 15,064 s. Sám jsem zvědav, jestli se Roman v dresu Lubna na Lize ještě letos objeví. Lubenské výkony z posledních soutěží je v průběžném hodnocení katapultovaly až na 3. místo (pořadí na www.msliga.info). Pokud to Lubnu vydrží, zajímalo by mě, kdo si na ukončení Ligy půjde pro medaili. Ruda tentokrát opět hostoval v Mošnově. Chyba na koši však ve výsledku znamenala čas 16,867 s. Mužskou kategorii vyhrály časem 14,552 s Bartovice B, mezi ženami zvítězil Jistebník (17,714 s).

pravý proud – Rudolf Mališ – Aleš Vyvial – Zuzana Bílková

Z Karviné jsme přejížděli, již ochuzení o béčko, do Korni na 6. kolo Severoslovenské hasičské ligy (www.sshl.sk). Korňa už dříve startovala na naší soutěži, tak jsme jim letos chtěli účast vrátit. Soutěž měla začínat v 11:00, po našem příjezdu byla odběhnuta zhruba čtyři družstva. Jelikož jsme měli startovní čísla až 31 a 34, rozložili jsme si křesílka, dali guláš a jen tak lehce jsme si vegetili 🙂 Trať byla docela podobná té v Kojkovicích – krátký náběh na základnu (dle webu SSHL 9m), úzká asfaltová dráha, před levým terčem škvára. V Korni jsme byli letos poprvé, ale v minulosti jsme byli v Podvysoké a pravidelně jezdíme na soutěž našeho družebního sboru do Turzovky. Ze slovenských družstev se také na českých soutěžích potkáváme, kromě již zmíněných, s Klokočovem, Staškovem, Skalitým.
Nejlepší výkony nejspíš podává Rudinka, což dokázala i zde časem 14,852 s. Pod hranici patnácti vteřin se dostali ještě hasiči ze Zbora – 14,953 s. Naopak neúspěšně dopadl útok Dolní Lištné (16,761 s) a po obrovském zaváhání na pravém proudu i Písečné. Levý terč byl sražen v čase 14,329 s, pravý však jen za 15,959 s. V ženské kategorii mě překvapila vzrůstající kvalita místních družstev. Ženy z Ďurďového dokončily svůj útok za 19,810 s (levý terč 19,135 s). Také ženy z Moškovce srazily terče za zhruba 19,3 sekundy, při měření hadic však jejich béčko bylo o 10 centimetrů kratší a následovala diskvalifikace.
Čas Rudinky se nám zdál jako slušně nastavená laťka. Optimismu nám nepřidávaly ani spoje „na papír“, ale útok nám zas konečně sednul na jedničku. Pravý terč byl sražen za 14,115 s, levý za 13,921 s a jen těsně odolal náš rekord z Kojkovic. Poté se na základně připravovaly naše ženy a výsledek byl lepší než na předcházejících víkendových soutěžích. Čas 19,672 s (19,030 s na levém proudu) znamenal také průběžné vedení. Ve startovní listině ale ještě přece jen zbývala družstva mužů a žen z Kojkovic.
Kojkovičtní proudaři tentokrát nedokázali prodat svou formu a připsali si neplatný pokus, ženy zaváhaly na koši a jejich čas 21,883 s stačil jen na 3. místo. Nám tak připadlo vítězství v obou kategoriích!
Příští víkend nás čeká pouze v sobotu 28.7. od 12:00 10. kolo MSL ve Vrbici a pak se již budeme těšit na soutěž Netradičních družstev.