První letošní úspěchy

19 Dub

Fryčovice, 19.4.2008 – Dnes se naši mladí hasiči zúčastnili soutěže „Fryčovický baňák“. Jednalo se o zjednodušenou verzi závodu požární všestrannosti (ZPV), který je součástí Plamenu.
Oproti standardnímu ZPV hlídku tvořili pouze 3 členové. Za plnění jednotlivých úkolů družstvo získávalo body, ze kterých vzešlo konečné pořadí. Čas na trati byl pouze rozhodující v případě rovnosti bodů. Vedle kategorií mladších a starších žáků byl závod vypsán i pro družstva rodičů s dětmi.
Prvním stanovištěm byla střelba ze vzduchovky na 2 špalíky, následovalo určování topografických značek a orientace ke světovým stranám, uzly, praktická zkouška a teoretické otázky z první pomoci, otázky z požární ochrany, hod granátem na cíl a kategorie starších žáků navíc překonávala vodní příkop. Celkově mohlo družstvo starších žáků získat 30 bodů, družstvo mladších žáků 24 bodů.
Jako první z našich vybíhalo na dvaapůlkilometrovou trať se startovním číslem 25 družstvo starších A. I přes horší běžecký čas je pouhé 2 chyby na střelbě řadily poměrně vysoko. S tříminutovým odstupem vyběhli starší B. Běžecky to bylo lepší, vyskytla se jedna chyba při hodu granátem, katastrofální však byla střelba vzduchovkou – ani jeden sražený špalík. Jako poslední z našich vybíhali na dvoukilometrovou trať se startovním číslem 27 mladší žáci. Připsali si jednu chybu u první pomoci, jednu chybu při hodu granátem, průměrné 2 sražené špalíky u vzduchovky a docela solidní běžecký výkon.
Po cílovém odpočinku jsme již čekali na výsledky. Jako první byla zveřejněna kategorie mladších a k našemu překvapení jsme se umístili na druhém místě! Už to opět vypadalo, že si mladší odnesou vavříny a starší „ostrouhají“, o to větší šok byl po uveřejnění starší kategorie. Béčko se umístilo na solidním 7. místě a zvítězilo družstvo Metylovice A! Opravdu úžasný úvod sezóny.

1. Jenom doufám, že se zde neuplatní heslo „První vyhrání z kapsy vyhání…“ 🙂

2. Mě docela překvapuje, že ve vítězném týmu byla Naďa ??? Oni tam byli všichni hluší a nebo vyjímečně „nekecala a nenadávala“ ??? 🙂

3. Jako!!já už nekecám ani nenadávam !!!!!!!!a easy maš tam špatně družstva:D!!!!!:)

4. Já ne, jestli jsi si nevšimla, tak ten článek psal Michal, který Vás bedlivě sledoval 🙂 POČKEJME SI až se tu objeví nová prezentace mladých hasičů – Tvé fotky – to bude teprve nadávek !!! Úplně to slyším: „Hej jako Easy, ty si ….“ 🙂