Kozlovice – Metylovice 2:5

1 Čvn

Před několika minutami skončilo utkání Kozlovice – Metylovice a já se pro Vás pokusím napsat reportáž z tohoto utkání. Čili další novinka na našem webu, fotbalová reportáž. Souběžně bylo sledováno Michalem utkání Mošnov – Bordovice, kde domácí prohráli 0-3.

Utkání v Kozlovicích začalo v 17:00, počasí možná pro hráče nic moc, ostatním lidem schovaným ve stínu určitě vyhovovalo.
Že se na fotbal nemá chodit později dokázal všem přítomným hráč hostů číslo šest, Jarda Němec. Již v druhé minutě, po drobném faulu, napálil míč z dvaceti metrů přímo do brány. Nutno podotknout, že gólman domácích, nepříliš velkého vzrůstu, nejspíše střelu podcenil, protože nebyla ani příliš prudká, pouze umístěna pod horní tyčku. Názor na brankáře domácích se diametrálně lišil, bohužel hlavně u domácích fanoušků. Polovina tvrdila, že chytá poprvé a že se jedná o dorostence z Myslíku, druhá polovina tvrdila, že poprvé nechytá. Smutné je, že domácí obrana mladíčkovi mezi tyčemi vůbec nepomohla.
I v sestavě hostů z Metylovic bylo velké překvapení. S číslem 10 na hřiště vyběhnul v základní sestavě dva měsíce nehrající Jan Rypka. Během zápasu neviditelný, i když z jeho nepovedené střely se nakonec trefil Platoš. 9. minuta – stav utkání 0-2.
Domácí vyslali první střelu na bránu až v 33. minutě, ta mířila do prázdné brány, na poslední chvíli míč vyrazil brankář Rybář. Tak samo si poradil i s dalšimi dvěmi pokusy v minutě 37. O pět minut později šel sám na gólmana Kozlovic Platoš, přelstil ho, ale z brankové čáry byl míč odkopnut na roh. Z toho zvyšoval Radek Biolek hlavou na 0-3.
Ve 45. minutě pobavil tribunu ostrý souboj hráčů s dvojkou na zádech. Po něm se oba zvedli, chtěli si to vyříkat, ale spíše to vypadalo na vášnivý polibek. Jejich rty byly od sebe maximálně centimetr!!! I když byl první poločas často přerušovan ošetřováním, nastavena nebyla žádná minuta.

Druhý poločas přinesl akci až v 53. minutě, domácí dvakrát ohrozili branku hostů, ovšem bezúspěšně. První střídání Metylovic se odehrálo v 53. minutě, z hřiště se poroučel Rypka, nahradil ho Urbančík. Aktivní Pavel Smilovský šel sám na brankáře v 61. minutě, přehodil ho, ovšem bránu netrefil. To Radek Biolek ukázal, že si s touto situaci umí poradit, hlavou o minutu později zavěsil.
Další šance domácích byla spálená v minutě 64., centr do šestnácky již po několikáte přeletěl všechny domácí útočníky. Domácí skórovali po chybě hostujícího brankáře, ten vyrazil centr místo před bránu směrem do brány, stihnul ho ještě tečovat hráč číslo 7.
Kozlovice přidaly i druhý gól, ovšem i tak si myslím, že o výsledku bylo rozhodnuto. Poslední domácí naděje zhatil Pavel Smilovský, který zamířil do prázdné branky, po chybném vyběhnutí domácího brankáře a skvělé nahrávky Platoše. Tradiční derby tak vyznělo lépe pro zachraňující se Metylovice.

7 odpovědí na “Kozlovice – Metylovice 2:5

 1. Párádní fotbal, a ještě lepší článek. Jen tak dál easy…..

 2. Ty vo.e, premiéra, je to fakt těžké, obdivuji ty profíky, co popíšou utkáni docela dobře. Ale včera, fakt chudák mlaďoch v bráně, obrana mu vůbec nepomohla, naši útočníci tam jezdili jak na nádraží … 🙂

 3. Nebylo to spíše tak, že zachraňující se Metylovice nenechaly nic náhodě a nějak si to pojistily?

 4. Nechápu jak tě něco takového mohlo vůbec napadnout. A ony se nezachranujou, byli 11, tak to je vklidu….

 5. Řekněme, že výsledek odpovídá předvedené hře obou týmů !!! 🙂

 6. ruda: ono to bylo v plánu ale mladoši z kozlovic řekli cca tohle: „Ku*va přeci tu nebudeme 2x tydně trenovat jak chu*i abysme to prodavali za par šušni…“ jak to dopadlo vime všichni 😀

  co se týče golmana měla pravdu ta část, která říká že to je golman z Myslika, ano je a dle mého názoru chytal max potřetí (a ani za to bych nedal ruku do ohně…) pravda je, že obrana moc nepomohla…

  jinak Kozly nám to ulehčily samy… jednička týmu má nohu v gypsu, další dva hráči základní sestavy na zápas ani nedorazili, takříkajíc „z nouze cnost“, a stejně když sem se bavil s kapitánem (mj spolužákem z OSU) tak říkal, že někteří kluci se nám to snažili ulehčit z vlastní hlavy… a stejně na víc prostě nebylo…

  takže je jen škoda že jsme/jste s Kozlovicemi takhle na ostří nože, chápu že se nemusí povést jedna soutěž, ale pořád nechápu proč se tady „hádají“ družstva, které by měly držet při sobě a spíše bojovat proti novojičínákům a zbytku světa (takove je třeba kopat do *** ) namísto toho výčítat si chyby a hádat se navzájem 🙁 tohle nepochopim, stejně jako spor, že kozlovice kvůli Halatům raději Metylovice potopi než aby jim pomohli… copak SDH tvoří jen Michal a ve fotbale hrajou jen Halati?

 7. když to jinak sněma ani nejde. Jsou prostě takoví a už se to nikdy asi nespraví. (ne, že by mi to nějak vadilo…), ale je to tak.

Komentáře nejsou povoleny.