Kunčice pod Ondřejníkem, 27.9.2008

29 Zář

V sobotu v brzkých ranních hodinách jsme zamířili do Kunčic na soutěž.

Všichni byli rozespalí, ale za to v dobré náladě. Hned jak jsme dojeli na místo, Terka D. se dozvěděla, že u mladších bude dělat rozdělovač. Byla prý nervózní, ale nešlo to na ní poznat. Abychom si zkrátili čekání, než se dostaneme na řadu, někteří si povídali v autě, jiní zkoušeli jak jim jdou spoje, a zbytek si šel házet s naším milovaným maskotem Fredem. Já neváhala a utíkala fandit prvnímu družstvu z Kunčic-MINI. Malí špunti ukázali všem, jak zvládnou útok za 28 vteřin, a tím také porazili své protivníky z Čeladné. Mladší kategorii odstartoval tým z Nové Vsi. Opětovně se jim zadařilo a výsledný čas 14,357 s stačil na 1.místo. Starší s časem 14,232 s obsadili zatím také 1. místo, dokud nepřišli na řadu Kunčice A. Borci za 13,708 s doslova vyfoukli Nové Vsi 1. příčku pod nosem. Jak jsem uviděla, že padají 14ctky z pusy mi vyletěla věta: „Ach jo, že jich to furt baví vyhrávat. Mě by už to nebavilo.“ Ale v duchu jsme jim to přála, a taky trochu i záviděla 🙂 .
Čas utíkal, a už Metylovice mladší byli na startu. Rychlé poklepání na rameno, poplácání, či bouchnutí po přilbě, doufám všechny povzbudilo. Vše šlo jak po másle, dokud se nestala nehoda na béčkách. Kača špatně zapojila půlspojky a ty bouchly. Voda obchlustla pořadatelé u kádě, a taky Denču B., která povzbuzovala. Z plných plic křičím na Terku D., ať pustí rozdělovač a běží pomoci zapojit béčka. Útok mladší dokončili za 40,088 s. Umístění bylo na 9. místě.
Se startovním číslem 12 už nastupujeme my starší. Přípravy šly rychle. Poslední úpravy a plácnutí ruky před startem. Už jsme čekali jen na výstřel. „PIF“ a bylo odstartováno. Vypadalo to dobře. Kristě sedly na rozdělovači spoje. Koš i přes malinkaté problémy byl ihned nasazen a hozen do kádě. Utíkám a v hlavě mám jediný cíl-shodit terč v dobrém čase. Běžím, co mi nohy stačily, a najednou vidím Páju, jak dělá kotoul. Nemám už čas, zaklekávám. V tom voda vystřikla z proudnice a shodila terč. Naďa hned ubrala plyn. Ohlédnu se za sebe, vidím jak Ela s Kikou na nic nečekají a pomáhají s hadicí. Uvědomila jsem si, že bych mu měla pomoct, ale nemůžu odejít od proudnice a nechat jí bez dozoru. Tak jsem ho aspoň psychicky podpořila a hulákala na něho: „Pájo pojď! Utíkéj! Makéj to dáš!….Kura nemiř na mě tu proudnici!!!“ Sotva jsme to dořekla, Pájovi už tekla voda. Samozřejmě mě opláchl, ale to nevadilo, hlavně že jsme dokončili celý útok, který byl za 25,416 s. Vybojovali jsme si 7. místo. Voda měla takový tlak, že Pája jel ještě metr a půl po zadku dozadu. Po dokončení útoku nám všichni zatleskali. Znovu se nám povedlo pobavit lidi 🙂 . Po úklidu vercajku jsme diskutovali o našem výkonu a dívali se na natočené video. Pak už na nás čekala jen cesta domů.