Metylovice – Fryčovice 1:4

30 Dub

Včera od 16:30 sehráli naši muži odložené utkání ve Fryčovicích.

Souboj celků z konce tabulky naznačoval, že nepůjde o příliš pohledný fotbal. A taky tomu tak bylo. Ale hezky popořadě. Domácí začali tlakem a již v 7. minutě se dostali do vedení po dobře zahraném rohovém kopu. Jen tak pro zajímavost, trefil se Jan Šlachta, bývalý metylovský záložník. Po pětadvaceti minutách byl vystřídán nevýrazný David Halata. Nahradil ho, pro mě velké překvapení, dorostenec Jirka Závodný. Hráči této věkové kategorie se na hřišti v zápase objevili celkem čtyři. (Bražina, Smilovský, Fulnek)
V 31. minutě po „hrubém faulu“ Oty Kulhánka (vlastně se nic nestalo, leda že by rozhodčí pískal, že na domácího hráče Oťa šáhl – údajně ho kopl) v šestnátce kopali domácí penaltu, 2-0. Od 37. sedmé minuty hráli naši borci už jenom v desíti, po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch Lukáš Drastich. Na jeho obranu, oba fauly byly po hrubých chybách krajních obránců – těchto momentů tam do této chvíle bylo nejméně pět. O dvě minuty později chyboval „nový“ stoper Urbančík, místo rázného odkopu z vlastní šestnáctky zvolil kličku, přišel o míč, brankář Přeček vyrazil na roh. Na konci prvního poločasu střílel z dvacetipěti metrů Radek Biolek, bohužel těsně nad.

Druhý poločas začal opět tlakem domácích, v 48. minutě to mohlo být 3-0, tutovku opět chytl brankář hostů. Taktéž hned za dalších 240 vteřin, střelu domácího Šlachty vytěsnil na břevno. Tentýž hráč z blízka nedal o minutu později. Tlak domácích pokračoval, 56. minuta – dvě střely Fryčovic byly opět neúspěšné. Hra se vyjímečně dostala na druhou stranu, z ničeho nic centroval Jarda Němec před bránu, k překvapení všech tento oblouček zapadl od tyče do brány. Od této chvíle Metylovice zabraly, hra se vyrovnala, nebyl znát rozdíl chybějícího muže v sestavě hostů. Sporná situace v šestnáctce domácích, Radek Biolek byl stažen k zemi, poté domácí zahrál rukou, ale bylo jasné, že se penalta kopat nebude. Domácí později přidali další dvě branky a bylo o třech bodech pro domácí rozhodnuto. V 85. minutě byla střídaná hvězda hostů – Radek Biolek, vycházející hvězdou – Tomášem Smilovským. Bohužel gol už Tomík nepřidal.

Ještě zmíním krásný reklamní slogan místního hlasatele. Před poločasem lákal diváky:
„Libová klobáska za lidovou cenu“. Tak jsme šli. Dostali jsme obyčejný moučný párek z Tesca. 🙂 I cena byla zajímavá. Jeden stál 12,- , dva 25,- ! A když Vám ten jeden rozkráli na půl, tak stál tento párek, vlastně klobáska, rovných 10,- A TO SE VYPLATÍ. 🙂

Sestava Metylovic: Přeček, Halata David (Závodný) , Drastich, Urbančík, Němec Jaromír, Fulnek, Kulhánek, Biolek (Smilovský), Bražina (Bialoň), Rypka, Platoš

Další utkání sehrajou naši muži v Metylovicích, v neděli 16:30, soupeřem budou hráči Bílovce.

2 odpovědi na “Metylovice – Fryčovice 1:4

1. Píšu co vidím, žádné servítky si neberu. Když už Vám ty stránky nefungují, ať aspoň něco jde do světa. Rádi Vám zde poskytneme prostor. Jsem hrdý na to, že jsem z Metylovic a budu, i kdybyste sestoupili. Když vidím, že větší polovina hráčů na hřišti dře, jsem spokojen. Jak často od fotbalistů slyším, marné …