Finále hokejového mistrovství světa

16 Kvě

Představte si následující situaci…

… finále mistrovství světa v hokeji. Máte to do haly kousek autem. Za vstup dáte zhruba 1 Euro. A sedíte v norském kotli. Podivný sen? Sledge hokej!
Určitě jste o tomto sportu už slyšeli a pokud ne, zkoukněte třeba oficiální stránky mistrovství www.sledge2009.cz.

Úvodní buly vhodil Patrik Eliáš a pak už vše začalo. Hluk kravského zvonce za hlavou nás strhlo ke skandování NORGE! Vyrovnaný souboj, ve kterém měli nejdřív převahu Američané, pak se karta obrátila. Když už vše směřovalo za stavu 0:0 k prodloužení, rozhodčí vhodil puk v norském obranném pásmu a Andy Yohe vstřelil 11,4 s před koncem 3. třetiny jedinou branku zápasu. Na konci byl tedy šťastnější sousední kotel skandující „jůesej“, ale tohle naše první live dojmy ze sledge hokeje už zkazit nemohlo. Bronzové medaile získal tým Kanady.