Hasičská olympiáda – stovky

26 Čvc

Druhou disciplínou hasičské olympiády byl v pátek běh na 100 metrů překážek.

První část fotek najdete ZDE, druhou část pak ZDE.

V kategorii profesionálních hasičů naše družstvo A získalo stříbrné medaile, družstvo B bylo čtvrté. Nejlepší z našich byl na 13. místě Petr Mařan časem 16,11 s.
České ženy v individuálním hodnocení obsadily prvních 20 míst. Vyhrála Lenka Tomandlová (18,05 s), před Monikou Sedlatou (18,41 s) a Petrou Čekalovou (18,43 s). Petra Mifkovičová byla časem 18,79 s osmá. V družstvech pak vyhrálo české áčko, druhé bylo béčko a třetí céčko.
V kategorii dobrovolných hasičů česká reprezentace brala zlato. V individuálním hodnocení vyhrál Pavel Krpec (16,27 s), před Pavlem Maňasem (16,40 s) a Martinem Roháčem (16,46 s).

Ve dvojboji (součet časů z věže a na stovkách) byl nejlepší z našich Karel Ryl osmý (30,15 s). Mezi dobrovolnými hasiči vyhrál Pavel Krpec (30,88 s), před Martinem Roháčem (31,29 s) a Pavlem Maňasem (31,97 s).

Odpoledne následovaly štafety na 4×100 m, kde česká profesionální reprezentace A získala časem 56,25 s bronzové medaile (béčko bylo čtvrté za 57,73 s). V ženské kategorii bylo áčko první (66,49 s), béčko druhé (68,34 s) a céčko čtvrté (69,81 s). Dobrovolní hasiči vyhráli časem 57,02 s.

A v sobotu byla na programu poslední disciplína – požární útok. Profesionální áčko v něm vyhrálo za 25,65 s, béčko si bohužel připsalo neplatný pokus. V ženské kategorii vyhrálo české béčko (26,32 s), před áčkem (28,75 s) a céčkem (29,27 s). Čeští dobrovolní hasiči byli za 27,81 s třetí.

V celkovém hodnocení profesionálních hasičů vyhrálo Bělorusko, před Českem A a Ruskem A. Česko B skončilo páté. Mezi ženami vyhrálo česko A, před Českem B a Českem C. A v kategorii dobrovolných hasičů bylo nejlepší Česko, před německým výběrem Thüringenauswahl a slovenskou reprezentací.

Nejlepším individuálním účastníkem byl Pavel Krpec se sedmi zlatými a jednou bronzovou medailí. Nedokážu však úplně přesně říct, kolik dalších profesionálních hasičů startovalo v kategorii dobrovolných. Více najdete na www.ctif2009-ostrava.cz.

4 odpovědi na “Hasičská olympiáda – stovky

  1. Jen takový malý dovětek k té poslední větě tak za 1. Každý reprezentant který je dobrovolné repre je i členem SDH 2. KAŽDÉHO tam brali když ještě u profíku hasičů nebyl !!! 3. Na výkonost to nemá žádný vliv trénuješ z vlastní vůle a né že si u profíku nebo ne!!A 90% profesionálních hasičů tenhle sport nemá rádo a dávají to hodně najevo!!! čest kozy jak pěst

  2. Je každý člen reprezentace (a ostatních výběrů dobrovolných hasičů) zároveň u HZS? Tudíž má možnost tréninku v práci? S tím souvisejí i ostatní body, protože možnosti přípravy profesionálních hasičů jsou asi na jiné úrovni, než u studentů a civilních zaměstanců.
    Nevím, jestli nemají profíci rádi požární sport, nebo systém umísťování závodníků k HZS.

  3. jde vidět že o tom víš pěkné kulové!!!!!! ja nemam možnost trenovat v práci takže to že ja jdu do prace je pro mě ztráta času. Jinak v naši repre ,,dobráku´´ je 7 lidi u HZS!!! a v ostatních týmu taky tomu není jinak!!!a o té přípravě já se z 90% připravuju sám vymýšlim si svoje metody a svoje treninkové plány a nezáleží vubec na tom jestli si u HZS nebo ne když člověk nechce trenovat tak mu k tomu jeho práce nepomůže. a taky si nemyslím že bych za těch 5 měsíců dokázal potrenovat abych běhal tak jak teď kamaráde mě to stálo 4 roky dřiny !!!!!!!!!!!!!!!hau domluvil sem

  4. Ahoj, souhlasím s tebou, že chodit do práce je ztráta času, to máš absolutní pravdu 🙂 Nevím, jak to chodí u vás, ale já doma čas na trénink moc namám, narozdíl od práce, kde máme část směny vyhrazenou na fyzickou přípravu ( podle mě ho vy máte taky) Pravda je i to, že pokud někdo makat nechce, tak nebude práce nepráce. Jinak ti gratuluju k úspěchu. Ať se ti daří i dále.

Komentáře nejsou povoleny.