Schůze MSL – pořadatelé 2010

17 Lis

Moravskoslezská liga měla právě dnes na programu svou každoroční schůzi spojenou s hlasováním o pořadatelích a pravidlech ročníku 2010.

Obvykle toto hlasování probíhá až v lednu, ale tento dřívější termín je jistě výhodnější pro plánování dovolených a slaďování techniky s pravidly. Vedle výběru pořadatelů měly být hlavním tématem jistě motory a čerpadla strojů.
V 11:11 bylo za přítomnosti zástupců 28 sborů a sponzora MSL pana Knězka zasedání zahájeno. Radek Viej prezentoval navrhované změny pravidel, zásadním bodem byl poslední bod – stroje. Byl evidentně připraven, citoval z pravidel požárního sportu, norem ČSN, konzultoval s výrobci, bývalou radou MSL a zástupci Extraligy a Moravskoslezského poháru. Do diskuze se zapojoval také Vladan Wiej, Radim Pustějovský a také Radomír Knězek. S opačnými názory vystoupili zástupci Petřvaldíku, Bartovic a Kojkovic. Rozpory stanovisek se ale nikam nehýbaly, a tak došlo k samotné tajné volbě.
Z ní vyšlo, že vklad do banku, systém rozdělování banku a minimální odměny na soutěžích zůstanou stávající. Stávající zůstane i způsob slavnostního zakončení ligy, nebylo však řečeno, kdo se postará o doprovodný program a kdo bude tuto akci organizovat. Zůstává také 5 bodů za účast. Pořadatelé mají povinnost označit čáru stříkání např. praporky a umístit před ní koberce (min. 3x1m). Dále pořadatelé pro své ligové kolo zajistí hlavního rozhodčího a startéra.
Poměrem hlasů 17:11 byly odmítnuty jednotné značky na trati, zůstávají tedy libovolné. Proběhla dlouhá diskuze o systému přihlašování na soutěže, abychom se v podstatě oklikou dostali k současnému stavu – startovní listina bude zveřejněna na webu MSL. Družstva, která nestihnou svůj start, budou přesunuta na konec startovního pořadí. Bylo zde také apelováno na zodpovědnost jednotlivých družstev.
Zajímavý návrh padl k půjčování členů. Na Slovensko-Moravské hasičské lize družstvo za každý start cizího závodníka platí určitou sumu do ligového banku. Poměrem hlasů 23:5 byl však v MSL ponechán současný stav. Těsnou většinou 15:13 byl ponechán současný stav také u savic – košová savice se nadále může dotýkat země. V následném dodatečném hlasování byl také ponechán současný stav s libovolným umístěním koše na základně (Radek navrhoval, aby mohl být např. maximálně 5cm od hrany). Šestnácti hlasy proti bylo odmítnuto omezení průměru proudnic, zůstává tedy nadále libovolný. Při přípravě na základně smí jakkoli asistovat pouze jedna osoba. Bylo zrušeno délkové omezení hřebů treter 6mm.
A dostáváme se k poslednímu technickému bodu – strojům. Poměrem hlasů 17:11 byly zakázány v diskuzi MSL omílané „osmikanálové hliníkové hlavy z Felicie“. Respektive k současnému pravidlu o strojích byl doplněn následující odstavec:
„Úpravy prováděné na motorech PS12 se mohou provádět pouze na součástech a dílech vycházejících z konceptu motoru TAZ (Škoda 776/776.14)“
Z organizačních záležitostí byl těsnou většinou 15 hlasů odmítnut koncept MSL víkendů a 16 hlasy byla obnovena Rada MSL. Personální složení Rady proběhne dodatečnou volbou e-maily. Družstva odešlou jméno svého kandidáta a zpět dostanou seznam všech kandidátů, ze kterého vyberou svých 7 návrhů.
Posledním, ale snad nejdůležitějším, hlasováním byl výběr pořadatelů příštího ligového ročníku. Naše soutěž se v Anketě All Stars umístila na 4. místě, ale v dnešním výběru skončila „překvapivě“ třináctá. Mezi patnáctku vyvolených jsme se však dostali. Nováčkem mezi pořadateli se staly Malenovice, dostatek hlasů nedostaly Rychaltice, Prchalov, Jistebník a další.
Liga v roce 2010 začne už 29. května v Malenovicích, skončí 4. září v Bartovicích, páté kolo se koná 3. července u nás.

Pořadatelé MSL 2010:
29.5. Malenovice (20 hlasů)
5. nebo 12.6. Lubno (21 hlasů)
19.6. Oprechtice (25 hlasů)
26.6. Svinov (23 hlasů)
3.7. Metylovice (16 hlasů)
5.7. Kozmice 21 hlasů
10.7. Košatka (15 hlasů)
17. 7. Kojkovice (20 hlasů)
18.7. Karviná – Hranice (21 hlasů)
31.7. Vrbice (24 hlasů)
7.8. Petřvaldík (22 hlasů)
14.8. Stará Ves (24 hlasů)
21.8. Větřkovice (16 hlasů)
28.8. Mošnov (17 hlasů)
4.9. Bartovice (20 hlasů)

Nezvolení žadatelé o kolo MSL:
5.6. Rychaltice (14 hlasů)
15.8. Prchalov (13 hlasů)
11.9. Jistebník (13 hlasů)
25.7. Lesní Albrechtice (11 hlasů)
10.7. Mistřovice (8 hlasů)
29.5. Marklovice (6 hlasů)
22.5. Kozlovice-noční (5 hlasů)
8.8. Luboměř (5 hlasů)

9 odpovědí na “Schůze MSL – pořadatelé 2010

 1. Ještě jsem v článku zapoměl dodat, že Kozmice a Svinov zvažují, že by jejich soutěž byla na 3B pro mužskou kategorii. No nevím. Nedokážu si představit, jak by se řešila kategorie žen – nejspíš by byla po zkrácení trati po mužské kategorii. Takže pro týmy, které mají i ženská družstva by to znamenalo startovat až ke konci, nebo celou soutěž čekat na start žen. Ale padá tu častý argument (především od družstev, která aspoň občas na 3B běhají, ostatním to jen naruší tréninky), že by pak Liga byla zajímavější… Nemyslím si ani, že by se tím nalákala družstva z Moravskoslezského poháru. Na MSP nemají povoleny hadice C38, libovolný průměr proudnic a další technické záležitosti. No uvidíme, zda se pro 3B Kozmice nebo Svinov nakonec rozhodnou a jak pak vyjdou z hlasování o pořadatelství 2011.

 2. Na MSP nemají povoleny hadice C38, libovolný průměr proudnic a další technické záležitosti. No uvidíme, zda se pro 3B Kozmice nebo Svinov nakonec rozhodnou a jak pak vyjdou z hlasování o pořadatelství 2011.
  To jako provokuješ že chceme udělat soutěž na 3b a to jako pak soutěž v roce 2011 nedostaneme pokud se nepletu tak se hlasuje nebo se pletu na Ostravici je taky soutěž na 3b nikdo si nestěžuje
  Někde v diskuzi MSL sem četl že by nebylo na škodu nějakou změnu tak se nenavážej do Svinova,Kozmic že chcou udělat soutěž na 3b(neber to osobně proč by nemohli baby taky na 3b)

 3. Jasně, že se o pořadatelství hlasuje, nikoho fakt nechci ovlivňovat. Ale já bych třeba soutěž na 3B nenavrhoval, protože pár hlasů v diskuzi MSL volá po soutěžích na 3B, ale je tady určitě mlčící většina a měl bych obavu z jejich reakcí. Nemyslel jsem to jako „nehlasujte pro pořadatele soutěží na 3B“. O tom, jestli někomu vyhovuje ta či ona soutěž, nebo jestli někomu vyhovují soutěže na 3B si musí každý rozhodnout sám.

  Horní Suchá pořádala ligovku na 3B (byla to ligovka pouze pro muže), ale později v hlasování vypadla. Před volbou, která bude navíc až za rok, rozhodně nikoho neovlivňuju, nejsem nikomu (jen SDH Metylovice) zavázán svým hlasováním a předpokládám, že ani nikdo jiný nehlasuje podle pokynů nějaké cizí „autority“.

  Na Ostravici je soutěž na 3B, ale není to liga a účast je tam docela malá. A týmy, které tam jedou to berou opravdu jen jako zpestření. Myslím, že ligovka je už něco jiného a družstva k ligovým soutěžím mají i jiný přístup. Ostravice je v podstatě po sezóně a je čas „pohrát si“ s tréninky na 3B, uprostřed sezóny si to dost dobře nedovedu představit. Některá družstva musí na 3B docela zásadně změnit rozložení na základně.

  S tím, že by ligovku běžely ženy na 3B, jsem opravdu vůbec nepočítal 😀 Na Ostravici sice běhají na 3B, ale je tam povolen 1 muž a účast ženských družstev tam není nijak zvlášť velká, ženská družstva bez muže v sestavě se tam téměř nevyskytují. Výjimka z pravidel pro jednu soutěž (muž v ženském družstvu) určitě nebude a nevím, jak by se ženská družstva tvářila na trať na 3B 🙂 MSL by byla trochu raritní.

 4. My ženy jsme silné a popereme se s lecčím, co nám MSL přichystá 🙂 To neznamená, že jsem pro soutěž na 3B, notabene pro ženy (upřímně řečeno – je mi to úplně jedno, stejně jako mě nechávají klidnou ostatní pravidla. Štve mě jen jedno – 7+1 u základny – tímto pravidlem je narušen náš několikaletý rituál :)), ale myslím, že jednou bychom to vydržely…

 5. A znamená to, že při pravidlu 7+1 už nebudu moci popřát všem na základně GOOD LUCK ? 🙁

 6. Pokud můžu přidat svůj názor….tak pravidlo 7+1 je myslím fajn. Pokud si člověk nedokáže nachystat svůj vercajk sám, tak si myslím, že tam ani nemá moc co pohledávat. Nedokážu si představit, že by mi někdo sahal na spojky, byla bych ještě nervoznější než jsem:(

  K soutěžím na 3B…..myslím, že by to bylo hodně zajímavé a sama za sebe můžu říct, že já bych si aspoň 2 takovéto soutěže ráda zaběhla….nevím proč by to nemohly běžet i holky….myslím, že na to má každé ženské družstvo….nejsme žádné měkoty 🙂

 7. no tak mi je celkem jedno,zda na dvě nebo na tři,ale myslím,že od nás by taky byly pro. na ostravici jet chtěly,ale jelikož to bývá dost pozdě,kdy už je zima a po roztahaných víkendech na lize navíc i v době,kdy si každý dá rád konečně oddech, tak z toho nakonec sešlo. což si myslím, že jsou důvody na předních místech, proč na ostravici manšafty nejezdí. a aspon svinov s kozmicemi se nabídl,že by byl alespoň ochoten to uspořádat.

 8. O chystání mi u 7+1 nejde. Taky si myslím, že by to měl každý zvládnout sám, i když třeba takové béčka na tři spoje nejsou žádná sranda. Nebo když jde někdo na soutěž po 1 tréninku… (Ale od toho je tam to +1, že :)) My jsme byli zvyklí postávat kolem základny a šířit na sebe navzájem psychickou pohodu, což nám tímto pravidlem skončí. Teď si budem losovat, kdo tam půjde povzbuzovat 🙂 (Hlavně mi prosím nepiště, že brečím nad pi*ovinama, já vím, že oproti osmi hlavám je to prd, ale každému holt záleží na něčem jiném…)

Komentáře nejsou povoleny.