29. 5. Malenovice

30 Kvě

Malenovice, 29.5.2010 – V sobotu jsme se zúčastnili čtyř různých hasičských podniků. Některé další články připraví „kolegové“, já začnu od konce. Osmý ročník Moravskoslezské ligy se rozběhl soutěží pořadatelského ligového nováčka – SDH Malenovice.

Záměrně neuvádím, že se rozběhl v Malenovicích, protože malenovičtí hasiči byli nuceni po vytrvalých deštích a rozmočení vlastního hřiště přesunout své 1. kolo do areálu letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí. Takřka ideální podmínky – mírně snižující se asfaltová trať s koberci, vítr do zad – slibovaly skvělé časy. Naopak ligové terče se zdají oproti loňsku o dost těžší.
Na to, jak byla bouřlivá diskuze okolo a samotný průběh schůze MSL, zahájení malenovické soutěže byl nebývale klidný. Role startéra se ujal Radek Viej a hlavním rozhodčím byl domácí Miroslav Kubalák.

Starovní číslo 1 měli domácí muži nad 50 let a souboj s Novou Vsí ve své kategorii otevřeli časem 31,791 s.
Jako druhé si pak základnu trošku netradičně připravovalo naše béčko. Několik komplikací dané zraněním, pracovními povinnostmi a tak podobně si vyžádalo nestandardní řešení. Easy se zřejmě natrvalo z levého proudu přesouvá na nálivku, takže měl na tomto postu svou premiéru. A další premiéra byla ještě výraznější. Libor Rusina příští týden na Lubnu oslaví své patnácté narozeniny, ale už v Malenovicích si odbyl svou první soutěž v mužské kategorii. Fyzické předpoklady na proud má, techniku vstřebá tréninky a přestože prostříkl dvě vteřiny, jeho výkon je rozhodně příslibem do budoucna. Béčko si zapsalo čas 17,459 s, ale na start už jde Prchalov A.
Prchalovští letos do ligy přihlásili dva mužské týmy, takže konkurence ještě vzrůstá. Libor Mrozowski sráží terč za skvělých 13,833 s, výsledný čas je pak 14,301 s. Je z toho rázem vysoko nastavená laťka pro soupeře. A první z nich je hned obhájce loňského ligového stříbra – Petřvaldík. Je to obdobné jako u Prchalova – Lukáš Frýdl na levém proudu 13,864 s, jen ten prostřik Martina Čibery na pravém terči je o něco větší – 14,834 s. Následují domácí muži se Standou Pyškem v kojkovickém dresu. Pravý proudař Jindra Skopal na základně bojuje se spojkou, Marek Valošek na stroji je nucen ubrat plyn, proto konečný čas je jen 16,719 s a 5 ligových bodů za účast. S označením ligových a neligových týmů je to trochu problematické, protože zatím není úplně přesný seznam platících sborů převodem na účet Ligy, ale věřím, že do druhého kola za týden se tyto nejasnosti odstraní.
Startovní číslo 6 pak mělo naše áčko, letos jediný tým reprezentující SDH Metylovice v Moravskoslezské lize. Na pravém proudu nahradil absentujícího Rudu lubenský Marián Satinský. Rozběhnuto jsme to měli skvěle, když trochu předběhnu události – Mariánův čas 14,085 s by stačil na vítězství. Já jsem však dokonale umyl terč, ta doba mi přišla neskutečně dlouhá. Výsledný čas 14,849 s nás zařadil bezprostředně za Petřvaldík na průběžné 3. místo. Bartovičtí muži letos do ligy přihlásili pouze své áčko a céčko a jako první se představují Bartovice A, obhájce loňského titulu. Čas na pravém proudu je 14,692 s, ale Karel Biela se u levého terče prostříkává až k výsledným 20,797 s. Kozlovice měly před začátkem Ligy po druhých místech na nočních soutěžích v Kunčicích p.O. a Bartovicích jistě velké ambice. Strojník nedává spojku pravému proudaři a pokus je předčasně ukončen. Rychalticím se sestavou na nálivce v jejich dresu vypomáhal bartovický Jiří Válek a na levém proudu petřvaldický Lukáš Frýdl. Rozdělovač Ivan Rožnovský měl neřešitelné problémy na základně se spojkami a byl z toho další neplatný pokus.
První startovní desítku uzavřeli naši pětatřicátníci. Další premiéru v metylovském dresu si připsal tentokrát béčkař Saša Pyšík. Náš tým otevíral svou kategorii a to nad míru slušně. Kondes na pravém proudu 16,110 s, výsledný Radkův čas pak byl 16,893 s.
Druhou desítku a ženskou kategorii zahájil Petřvaldík a velmi vyrovnané shozy daly čas 17,851 s. Kategorie nad 35 let pokračovala útokem domácích Malenovic. Napoprvé jim praskla hadice, v opakovaném pokusu pak levý proudař i přes shoz okolo 16,4 vteřiny (výsledný čas přes 17 s) přešlápl čáru stříkání a červený praporek rozhodčího signalizoval neplatný pokus. Následovaly ženy Rychaltic s vlčovickou Lenkou Matúšovou na béčkách. Téměř jedenapůlvteřinový prostřik na pravém terči nakonec dal výsledný čas 18,753 s. Oprechtičtí muži měli zřejmě o něco pomalejší vodu ze stroje a když se k tomu přidaly prostřiky, vpravo výraznější, nemohlo z toho být nic lepšího než 15,896 s. Bartovické ženy nastoupily na levém proudu zřejmě už s exjistebnickou Alenou Vaškovou a na stroji s petřvaldickou Zdenkou Sojkovou. Voda byla trochu opožděná, k tomu prostřiky na obou proudech, výsledný čas 18,922 s. Startovní číslo 16 pak mělo Lubno. Výstřik zastihl proudaře lehce nepřipravené a výsledkem z toho bylo jen 15,410 s.
Jako poslední z našich družstev se na základně připravovaly ženy. Letos se rozhodly částečně i většími změnami v sestavě zůstat mimo Ligu, přesto se většiny kol pravděpodobně zúčastní. Jana zaváhala na spojce, trochu pozdržela Zuzku na pravém proudu. Voda tak byla opožděná a když se k tomu přidaly obrovské prostřiky, byl z toho čas 27,457 s…
Prchalov B měl s áčkem společného rozdělovače Radka Zátopka a levého proudaře Libora Mrozowského a předvedl solidní výkon za 14,701 s. Naopak pokus Písečné skončil už v kádi nenašroubovaným košem.
Vrbice měly na koši kojkovického Lukáše Potůčka a na proudech Adama Hrbáče a Jana Kudlu. Čas 14,476 s je na chvíli zařadil na průběžnou druhou pozici. Kojkovická sestava se mi zdá doznala přes zimu několika změn. Na pravém proudu nastoupil v kojkovickém dresu malenovický Standa Pyško a na béčkách bartovický Pavel Bartoš. Čas 14,442 je řadí na druhé místo těsně před Vrbici. Startovní číslo 34 má Mošnov, dle anket All Stars černý kůň letošního ligového ročníku. A potvrzují to časem 14,455 s, znamenající třetí příčku. Pro slušné ligové body si pak krátce po sobě dojíždějí Svinov A – 14,677 s a Mistřovice – 14,631 s. Ve velmi dobrém světle se představuje i další ligový nováček – svinovské béčko – časem 15,121 s. Košatka A má na levém proudu exjistebnického Tomáše Vykydala. Hadice se mu však chytá u rozdělovače, je tak trochu dál od terče a prostřik znamená čas 17,822 s. Pravý terč byl přitom sražen za 14,245 s. Jako třiačtyřicáté se na základně připravují ženy Jistebníku. Na levém proudu se představuje vloni béčkařka Vendula Holušová. Strojnice Šárka Volná má dvě céčkové spojky a na té druhé tentokrát zaváhala. Voda šla ze stroje docela pozdě a podepsalo se to i na výsledných 19,179 s. Podstatně lépe se vedlo ženám Staré Vsi, zřejmě s novou posilou na koši. I přes prostřik na pravém proudu 18,335 s a průběžná druhá pozice. Kategorii nad 35 let uzavírá Nová Ves a čas 20,510 s stačí na druhé místo, vítězství si připisuje naše družstvo.O pět tisícin vteřiny před naše áčko se dostávají muži Staré Vsi za čas 14,844 s. Naopak Karviná-Hranice nedokáže zopakovat svůj výkon z předcházející noční soutěže v Bartovicích a zapisuje si 15,044 s.
Kategorii nad 50 let vítězně uzavírají muži Nové Vsi časem 20,052 s. Vedle našich žen dalším družstvem, které se letos rozhodlo zůstat mimo MSL jsou ženy Vlčovic. Na rozdělovači a pravém proudu měly jistebnické Janu Tománkovou a Lenku Lednickou. Dvouvteřinový prostřik na levém proudu dal výsledný čas 19,825 s. Naopak staronovým účastníkem Ligy jsou ženy Marklovic. Jezdily už ročník 2005 a nyní znovu po čtyřleté pauze. Čas 20,243 s na konkurenci bohužel nestačil a napoprvé je z toho jen 5 bodů za účast. Z první desítky naše áčko ještě vysunuly časem 14,784 s Bartovice C. A ženskou kategorii uzavřelo družstvo Oprechtic s jistebnickou Vendulou Holušovou na levém proudu. Čas 18,712 s stačil na 3. místo.
První ligové kolo tedy máme za sebou. Malenovicím se jejich pořadatelská ligová premiéra, i přes problémy způsobené počasím, myslím povedla. Terče letos slibují docela solidní loterii, ale povede to jen ke zkvalitnění výkonů proudařů, což je jistě ku prospěchu soutěží. Věřme, že se už počasí umoudří a za týden se sejdeme na Lubně, v opačném případě se bude 2. kolo Ligy konat opět na frýdlantském letišti.

Komentáře:
Jan Izvorský

Jak se Ti líbilo náhradní řešení malenovické soutěže na letišti?
– Osobně bych byl spíše pro přeložení na jiný termín, protože malenovický sportovní areál se mi moc líbí, ale co naplat, počasí neporučíš. Navíc nemám rád soutěže s asfaltem, ikdyž u mého nového postu mi to asi tolik vadit nebude než předtím na proudu. O to více mě štve, že to dle předpovědi vypadá, že na letišti bude i lubenská soutěž, ta je jedna z mých nejoblíbenějších. 🙁
Jak bys zhodnotil svou premiéru na nálivce?
– Vůbec nevím, je to pro mě příliš brzo na hodnocení. Jsem rád, že jsem tu vodu dopředu vůbec poslal, že to kvůli mne nebylo NP. A to, že jsem to v tom švunku držel za koncovku, to je detail. 🙂 To se vystříbří. Snad.
A Liborovu premiéru v mužské kategorii?
Tak LIBORek je prostě borec. Bál jsem se, ať se nezraní, ale zvládl to skvěle, dobře vím, co je to prostříkat, takže to byl taky jen detail. To se taky vystříbří. 🙂
Miroslav Kubalák (Malenovice)
Jak těžké bylo rozhodnutí, zda soutěž zrušit nebo přesunout a jak dlouho samotný přesun trval?
– Trvalo to zhruba týden. Zhruba před týdnem, když začalo pršet, tak jsme věděli, že je to špatně. Pak už jsme věděli, že to na našem hřišti neuspořádáme, to už byla utopie. Stálo tam po kolena vody…
Jak se vám osvědčilo tohle náhradní řešení?
– My jsme byli v Malenovicích vždycky limitovaní tím, že nám tam chybělo nějaké zázemí, to současné bylo nevyhovující. Teď se nám tam staví nový hasičský dům, doufám, že bude na naši noční soutěž hotový a pak už to bude o něčem jiném.

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: *** (z 5, vloni ***)
WC: ***** (z 5, vloni **)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Prchalov A (NJ) – 13,833 – 14,301 – 14,301 – 25
2. Kojkovice – 14,442 – 14,269 – 14,442 – 22
3. Mošnov (NJ) – 14,455 – 14,024 – 14,455 – 20
4. Vrbice (KI) – 14,476 – 14,111 – 14,476 – 18
5. Mistřovice (KI) – 14,315 – 14,631 – 14,631 – 16
6. Svinov A (OV) – 14,587 – 14,677 – 14,677 – 15
7. Prchalov B (NJ) – 14,466 – 14,701 – 14,701 – 14
8. Bartovice C (OV) – 14,442 – 14,784 – 14,784 – 13
9. Petřvaldík (NJ) – 13,864 – 14,834 – 14,834 – 12
10. Stará Ves (OV) – 14,844 – 14,535 – 14,844 – 11
11. Metylovice A – 14,849 – 14,085 – 14,849 – 10
12. Karviná-Hranice (KI) – 15,044 – 14,488 – 15,044 – 9
13. Svinov B (OV) – 15,034 – 15,121 – 15,121 – 8
14. Staškov (SK) – 14,078 – 15,319 – 15,319 – —
15. Marklovice (KI) – 15,402 – 15,279 – 15,402 – 7
16. Lubno – 14,956 – 15,410 – 15,410 – 6
17. Kozmice A (OP) – 15,398 – 15,658 – 15,658 – 5
18. Nová Ves – 15,669 – 14,873 – 15,669 – —
19. Oprechtice – 15,244 – 15,896 – 15,896 – 5
20. Horní Suchá (KI) – 16,381 – 16,620 – 16,620 – —
21. Lesní Albrechtice B (OP) – 16,640 – 15,156 – 16,640 – —
22. Malenovice – 15,736 – 16,719 – 16,719 – 5
23. Košatka B (OV) – 15,850 – 16,930 – 16,930 – —
24. Bystré – 17,034 – 16,387 – 17,034 – —
25. Karviná-Louky (KI) – 17,436 – 17,282 – 17,436 – 5
26. Větřkovice (OP) – 17,438 – 14,842 – 17,438 – 5
27. Metylovice B – 15,550 – 17,459 – 17,459 – —
28. Košatka A (OV) – 17,822 – 14,245 – 17,822 – 5
29. Pstruží B – 18,083 – 17,856 – 18,083 – —
30. Hájov B (NJ) – 18,089 – 15,834 – 18,089 – —
31. Vyšní Lhoty – 18,565 – 16,005 – 18,565 – —
32. Pstruží A – 19,174 – 18,651 – 19,174 – —
33. Baška – 19,462 – 18,789 – 19,462 – —
34. Bartovice A (OV) – 20,797 – 14,692 – 20,797 – 5
35. Fryčovice – 25,159 – 27,657 – 27,657 – —
36. Kozlovice – neplatný pokus – 5
37. Rychaltice – neplatný pokus – 5
38. Velké Hoštice (OP) – neplatný pokus – —
39. Písečná – neplatný pokus – 5
40. Kozmice B (OP) – neplatný pokus – 5
41. Hájov A (NJ) – neplatný pokus – —
42. Lesní Albrechtice A (OP) – neplatný pokus – —
43. Závišice (NJ) – neplatný pokus – —
44. Soběšovice – neplatný pokus – —

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Petřvaldík (NJ) – 17,851 – 17,668 – 17,851 – 15
2. Stará Ves (OV) – 17,534 – 18,335 – 18,335 – 12
3. Oprechtice – 18,712 – 17,472 – 18,712 – 10
4. Rychaltice – 17,338 – 18,753 – 18,753 – 8
5. Bartovice (OV) – 18,436 – 18,922 – 18,922 – 6
6. Jistebník (NJ) – 18,990 – 19,179 – 19,179 – 5
7. Vlčovice (NJ) – 19,825 – 17,922 – 19,825 – —
8. Nová Ves – 19,863 – 18,864 – 19,863 – —
9. Marklovice (KI) – 20,243 – 19,329 – 20,243 – 5
10. Černotín (PR) – 20,743 – 21,461 – 21,461 – —
11. Pstruží – 22,393 – 22,581 – 22,581 – —
12. Velké Karlovice (VS) – 20,964 – 23,336 – 23,336 – —
13. Metylovice – 25,387 – 27,457 – 27,457 – —
14. Vyšní Lhoty – 39,059 – 22,274 – 39,059 – —

Celkové pořadí, kategorie NAD 35 LET:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas
1. Metylovice – 16,893 – 16,110 – 16,893

2. Nová Ves – 20,510 – 20,063 – 20,510
3. Malenovice – neplatný pokus

Celkové pořadí, kategorie NAD 50 LET:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas

1. Nová Ves – 20,052 – 19,656 – 20,052
2. Malenovice – 31,626 – 31,791 – 31,791

Soupiska:
post – áčko – béčko – ženy – nad 35

koš – Vladimír Konvička – Pavel Koval – Markéta Zajícová – Vladimír Bílek
savice – Vladimír Bílek – Vladimír Bílek – Denisa Ryšková – Anna Bílková
stroj – Aleš Velička – Radomír Rusina – Jana Biskupová – Aleš Velička
béčka – Jan Bílek – Martin Březina – Kristýna Ryšková – Alexandr Pyšík
rozdělovač – Jan Šigut – Luděk Juřica – Denisa Bílková – Luděk Juřica
levý proud – Michal Bílek – Michal Bílek – Barbora Šigutová – Radomír Rusina
pravý proud – Marián Satinský – Libor Rusina – Zuzana Bílková – Vladimír Konvička

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

7 odpovědí na “29. 5. Malenovice

  1. Udělej si malou opravu 28. Košatka A (OP) – 17,822 – 14,245 – 17,822 – 5
    není OP

  2. Přepisoval jsem výsledky z tabulky, kterou jsem dostal od pořadatelů, ale jsou tam překlepy v případě Mošnova a Vrbice – oprava provedena podle výsledkové tabule.

  3. Zdá se mi, že pokus Písečné neskončil už v kádi nenašroubovaným košem, ale savičáři se nepodařilo napíchnout na první ani na druhý pokus. Byla to docela velká časová ztráta a asi proto i uznal za vhodné nepokračovat v útoku.
    Jinak článek opět za 1* :).

  4. Souhlasím s Markem, jednička s hvězdičkou jako vyšitá. Ale uvidíme co později, třeba se opět najde nějaký ANONYM, kterému se to líbit nebude.
    A propo, zapomněl jsem se zeptat, něco jsem zaspal? Proč tam nebyla klasická dvojice Standa – Ondra ???

Komentáře nejsou povoleny.