10. 7. Košatka

12 Čvc

Košatka, 10.7.2010 – Ač naplno propukla doba dovolených, v Košatce se v sobotu konalo sedmé zastavení letošního ročníku Moravskoslezské ligy.

Na zdejší soutěži se nám docela daří, vloni jsme brali třetí místo a předloni jsme dokonce vyhráli. Letos jsme chtěli především napravit výpadek z naší soutěže a také jsem už konečně chtěl mít lepší shoz než pravý proudař – vedle jednoho N, byli Marián Satinský, Martin Nováček, Martin Koliba a náš Ruda pokaždé o něco rychlejší.

Začátek soutěže je plánován na třináctou hodinu a po úvodním nástupu se na základně jako první připravují domácí muži A. Na levém proudu letos za košatecký ligový tým běhá Tomáš Vykydal, zde nastupuje v dresu svého mateřského Jistebníku. Má však o něco později vodu a ani shoz nebyl zcela bezchybný, takže pokus je dokončen časem 15,286 s. Následují muži Rychaltic s bartovickým Davidem Náhlým na koši. Ondřej Kakeš na levém proudu po přišlápnutí hadice béčkařem ztrácí kotouč a pak je příliš daleko od terče na to, aby jej srazil. Takže rychaltičtí nebodují ani na sedmém kole. Startovní číslo 3 má Mošnov. Martin Koliba má na levém proudu opět lehce pozdější vodu, k tomu drobný prostřik, takže pro mošnovské to znamená 14,664 s. Dle některých projevených emocí cítím, že možnost Martinova trvanlivějšího hostování (u nás) nabírá o něco reálnějších obrysů 😀
A čtvrté jde na start naše áčko. Horko je naprosto příšerné, takže už to chceme mít rychle za sebou, bohužel Honza na rozdělovači zacvakal, Ruda je dál od terče a tak si náš pokus svými prostřiky velmi nepříjemně prodlužujeme. Sice na posedmé už mám lepší shoz, ale jednooký mezi slepými králem – Tuček 15,291 s, Šlajs 15,908 s. Stejné chyby, stejné známky – 5 (bodů za účast).
Lepší výkon pak podává i domácí béčko – 15,829 s. Mistřovice mají v sestavě marklovického béčkaře (nebo marklovický dres na vlastním béčkaři…). Ale velký prostřik na levém proudu (16,089 s) je odsuzuje také jen k bodům za účast. Svůj díl štěstí si vyberou až následující den v Písečné. Vlčovice nám pak otevírají ženskou kategorii. Na koši Veronika Michnová z Rychaltic, nalívačka Kristýna Němcová z Oprechtic a na rozdělovači ve vlčovickém dresu jistebnická Jana Tománková. Prostřiky jsou na obou proudech, vpravo o něco větší – 21,481 s. Marklovice s pravým proudařem z Mistřovic mají lehce opožděnou vodu, ale vyrovnané shozy dávají čas 15,439 s. Také sestava rychaltických žen je prázdninově pestrá – bartovická Aneta Bielová na savicích, vlčovická Lenka Matúšová na béčkách a v rychaltickém dresu petřvaldická Kamila Kelnerová na pravém proudu. A vcelku povedený výkon tomuto týmu přináší čas 17,621 s. A ženská kategorie pokračuje dalším družstvem, kterým jsou Oprechtice. Na stroji a pravém proudu mají jistebnické Šárku Volnou a Lenku Lednickou. Smůla oprechtických žen však letos nezná mezí. Lenka má na pravém proudu lehce opožděnou vodu a pak se prostříkává ke konečným 19,046 vteřinám.
Marklovice mají zatím nejkompletnější sestavu, pouze na koši hostuje oprechtická Michaela Žáčková. A tentokrát na levém proudu opožděná voda a prostřik. Čas 24,155 s příliš na body nevypadá. Dvanáctí jdou na startovní čáru muži A Bartovic. Tomáš Kudla je zřejmě zraněný a tak na pravém proudu v bartovickém dresu nastupuje petřvaldický Lukáš Frýdl. Bartovické áčko zde obhajuje své loňské vítězství a totožný čas obou terčů – 13,786 s – je k úspěšné obhajobě výrazně přiblížil.
Startovní číslo 13 mají naše ženy. Vzadu nastupují Mája s Denčou a nalívka se jim daří. Voda ze stroje je však příliš svázaná taktikou, takže proudařky u terčů čekají a výsledný čas pak je 19,686 s.
Následují muži Petřvaldíku. Ač shoz Martina Čibery vypadá velmi nestandardně, je z toho průběžné druhé místo za 14,228 s. S patnáctkou nastupuje Písečná. Levý proudař Jarek Čmiel je převlečen do kojkovického dresu. Wlado Sikora ze základny bere jen koš, na savici už nedojde a pokus tak není hodnocen. Ale video stojí za to… A šestnáctku pak má bartovické céčko. Ale příprava se protahuje, když hlavní rozhodčí Pavel Klučík odhaluje nefunkční klouby v rozdělovači. Dochází k úpravě rozdělovače tak, aby odpovídal pravidlům, ale Bartovice si jen samy způsobují problémy. Je vcelku jasné, že rozhodčí teď budou Bartovice obzvlášť důkladně kontrolovat. Dosažený čas Bartovic C je 15,779 s. Karviná – Hranice má na levém proudu oprechtického Michala Stibora, ale za zmínku stojí především obsazení rozdělovače – v karvinském dresu se na tomto postu objevuje (kojkovický) David Malík. Uklouznutí košaře však poznamenává celý zbytek útoku, který je dokončen v čase 18,279 s.
Bartovické ženy se v Kozmicích dostaly průběžně do čela Moravskoslezské ligy. V Košatce Sylva Tomešková po přišlápnutí hadice rozdělovačkou ztrácí velkou část svého kotouče, přesto dost neuvěřitelným způsobem terč sráží za 19,288 s. Karviná – Louky svým dresem na pravém proudu vypomáhá Bartovicím, na levém proudu v karvinském dresu nastupuje třetí mošnovský proudař David Grus. Více než vteřinový prostřik pak dává konečný čas 15,401 s. Třetí startovní desítku otevírají ženy Petřvaldíku. Zaváhání Bartovic jim dává šanci na návrat do čela ligy. I s prostřikem na pravém proudu předvádějí slušný výkon za 18,064 s, což stačí na druhé místo za Rychalticemi.
Třiadvacáté se na základně připravuje naše béčko. V sestavě je opět na stroji Jirka Ryška a na levém proudu Péťa Bílek. Oba proudaři po poněkud divokých odhozech krotí své hadice a výkony při sestřicích jsou obdobné jako v áčku. Umyté terče a čas 17,122 s.
Ženy Staré vsi mají na béčkách oprechtickou Terezu Žáčkovou. Rezerva na koši způsobuje pomalejší vodu, čekání proudařek a čas 18,233 s. Neobvykle pozdě, až jako pětadvacátí jdou na start muži Prchalov A. Náskok v lize mají luxusní, přesto jistě nic nenechávají náhodě. Libor Mrozowski sráží terč za 13,732 s, uzel na hadici Tomáše Pěluchy však způsobuje neplatný pokus. První letošní ligový výpadek Prchalova, ale i tak stále vše mají ve svých rukou. V družstvu Kojkovic letos na proudu stabilně vídáme malenovického Standu Pyška, v kojkovické dresu jej tentokrát doplňuje Jarek Čmiel z Písečné. Nehodnotím, jen popisuji. Čas 14,580 s znamená průběžné třetí místo. Kozlovice se slušně představily už v Kozmicích a na svůj týden starý výkon navázaly i v Košatce. Více než vteřinový prostřik na levém terči, přesto čas 15,035 s. Proudaři svinovského áčka čekají na vodu a líp než za 15,610 s to pak už nejde.
Vedle koše Písečné za shlédnutí stojí také obdobný výkon Malenovic. Saša Gola trefuje svým náčiním jen hranu kádě, sám se zastavuje až po pár metrech na zemi za ní. Vrbice má na koši standardně kojkovického Martina Konečného, ve vrbickém dresu na rozdělovači nastupuje kozlovický Pavel Krpec. Béčkař zažívá opravdu horké chvilky. V podstatě odbíhá ze základny s levým proudařem a jeho spojkou, pak se vrací pro své béčkové spoje. Z tohoto pohledu musí být vrbičtí s časem 14,625 s opravdu spokojeni. Staroveské áčko je na rozdělovači posíleno o prchalovského Radka Zátopka. Čas 15,511 s nakonec stačí na 8 ligových bodů. V družstvu jistebnických žen pro tentokrát na nálivce Lenku Volnou nahrazuje dříve strojnice Iveta Tomášková. Comeback se ale příliš nedaří. Nabráno je až napodruhé, čas 30,023 s jistebnické ženy odsuzuje jen k pěti bodům za účast. Prchalovské áčko si připsalo jen neplatný pokus, úspěšně je však zastoupilo béčko. Vyrovnané shozy a čas 14,149 s stačí na aktuální druhou pozici.
Čtyřiatřicítku má Lubno s prchalovským Martinem koblovským na béčkách. Oběma proudařům se krutě nedaří spoje a Roman bere ze základny jen část kotouče. Při tolika chybách čas 15,212 s není zas tak špatný. Větřkovice mají na rozdělovači kojkovického Pavla Vondráčka a ve větřkovickém dresu na béčkách malenovického Michala Šikýře. Zvuk stroje prozrazuje, že nalívka byla tak stěží na dostatečnou, k tomu více než vteřinový prostřik na levém terči – 16,611 s. V krátkém sledu pak můžeme vidět dva dříve v lize úspěšné mužské týmy, které však už nyní figurují mimo Moravskoslezskou ligu. Nejprve Bartovice B (15,036 s) a poté Jistebník (14,776 s), který letos dokázal vyhrát terénní vlnu v Lukavci. Posledním ligovým zástupcem v soutěži jsou Oprechtice. Z Prchalova si půjčují svého starostu Lukáše Vojkovského a časem 14,569 s dokazují, že jejich postavení v ligové tabulce příliš neodpovídá tomu, na co mají.
Před pátou hodinou je po soutěži. Účast pouhých 42 družstev je vyrovnaným „rekordem“ od sjednocení mužských a ženských ligových kol v roce 2005. Stejný počet účastníků byl ve Větřkovicích 2005 a Mošnově 2008.
už za necelý týden nás ceká MS-ligový víkend. V sobotu 8. kolo v Kojkovicích (13:00) a v neděli 9. kolo v Karviné – Hranicích (9:30). V Kojkovicích startujeme hned v úvodu soutěže (áčko dokonce jako zcela první), v Karviné naopak až ve čtvrté desítce startovního pořadí.

Komentáře:
Aleš Velička

– Jak jsi spokojený s našim dnešním výkonem? (vedle sedící Ruda hrozí pěstí…)
Vzhledem k posledním výsledkům to zas není takové překvapení. Dneska jste si zastříkali oba dva.
– Máš pocit, že přišla naše každoroční krize?
No, je to zajímavé, ale doufám, že ne.
– Že teprve přijde???
Že se to nepotvrdí a krize nebude.
– Jak tipuješ náš výsledek v Kojkovicích?
Pokud dokončíme, chvíli budeme ve vedení.
Denča Ryšková
– Jak se ti s Májou nalívalo?
Myslím, že nám to dneska klaplo, ale voda mohla být dřív.
– Myslíš, že máte v blízké době na sedmnáctku?
Záleží na tom, jak budeme chodit na tréninky…
– Jak se ti líbí v Košatce?
Je to tady fajn, počasí vyšlo…
Radek Zátopek (Prchalov)
– Letos jste předvedli první klopýtnutí. Myslíš, že se ihned vrátíte ke svým standardním výkonům (jen aby se diváci nezačali nudit…), nebo tyhle výpadky hrozí častěji?
No radši, abychom se vrátili k těm lehce nudným vítězstvím 🙂 Bude to určitě lepší a jednodušší pro nás.
– Libor dal na levém proudu 13,7…
Taky takové zaváhání, že 🙂
– No spíš by mně zajímalo, kdy uvidíme alespoň na jednom proudu „dvanáctku“?
Nejblíž se k tomu dostal Bufy vloni na Lubně, měl 13,1 s, takže Prostřik asi ne 😀
– Libor tedy ještě musí víc trénovat 😀 Jak se těšíš do Kojkovic? Věříš si na vítězství?
Určitě bychom chtěli vyhrát a pak to držet až do konce.
– Líbí se mi, že vám nechybí sebevědomí a neslyším zbytečnou skromnost.
Tak to není o sebevědomí, to je o tom, co chceme. Taky na to dřeme, natrénováno je. Na tuhle sezónu trénujeme už od listopadu, tak doufám, že se to někde projeví. Jen aby už nepřišla další taková zaváhání.

Hodnocení nezávislých pozorovatelů:
Občerstvení: **** (z 5, vloni **)
WC: * v areálu, *** v restauraci (z 5, vloni *)

Celkové pořadí, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Bartovice A (OV) – 13,786 – 13,786 – 13,786 – 25
2. Prchalov B (NJ) – 14,149 – 14,144 – 14,149 – 22
3. Petřvaldík (NJ) – 14,228 – 13,939 – 14,228 – 20
4. Oprechtice – 14,569 – 13,928 – 14,569 – 18
5. Kojkovice – 14,245 – 14,580 – 14,580 – 16
6. Vrbice (KI) – 14,625 – 14,216 – 14,625 – 15
7. Mošnov (NJ) – 14,664 – 13,887 – 14,664 – 14
8. Jistebník (NJ) – 14,776 – 14,764 – 14,776 – —
9. Kozlovice – 15,035 – 13,980 – 15,035 – 13
10. Bartovice B (OV) – 15,036 – 14,291 – 15,036 – —
11. Lubno – 14,973 – 15,212 – 15,212 – 12
12. Košatka A (OV) – 15,286 – 14,456 – 15,286 – 11
13. Karviná-Louky (KI) – 15,401 – 14,154 – 15,401 – 10
14. Marklovice (KI) – 15,396 – 15,439 – 15,439 – 9
15. Stará Ves A (OV) – 15,511 – 15,119 – 15,511 – 8
16. Svinov A (OV) – 15,360 – 15,610 – 15,610 – 7
17. Bartovice C (OV) – 14,812 – 15,779 – 15,779 – 6
18. Košatka B (OV) – 15,829 – 15,162 – 15,829 – —
19. Metylovice A – 15,291 – 15,908 – 15,908 – 5
20. Svinov B (OV) – 14,965 – 16,072 – 16,072 – 5
21. Mistřovice (KI) – 16,089 – 14,593 – 16,089 – 5
22. Větřkovice (OP) – 16,611 – 15,206 – 16,611 – 5
23. Metylovice B – 16,214 – 17,122 – 17,122 – —
24. Karviná-Hranice (KI) – 18,279 – 16,743 – 18,279 – 5
25. Písečná – neplatný pokus – 5
26. Kozmice A (OP) – neplatný pokus – 5
27. Rychaltice – neplatný pokus – 5
28. Kozmice B (OP) – neplatný pokus – 5
29. Prchalov A (NJ) – neplatný pokus – 5
30. Malenovice – neplatný pokus – 5
31. Stará Ves B (OV) – neplatný pokus – —
32. Proskovice (OV) – neplatný pokus – —
33. Výškovice (NJ) – diskvalifikace – —

Celkové pořadí, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – levý terč – pravý terč – výsledný čas – body MSL

1. Rychaltice – 17,621 – 17,300 – 17,621 – 15
2. Petřvaldík (NJ) – 17,369 – 18,064 – 18,064 – 12
3. Stará Ves (OV) – 18,233 – 18,220 – 18,233 – 10
4. Oprechtice – 17,070 – 19,046 – 19,046 – 8
5. Bartovice (OV) – 16,519 – 19,288 – 19,288 – 6
6. Metylovice – 19,404 – 19,686 – 19,686 – —
7. Vlčovice (NJ) – 18,784 – 21,481 – 21,481 – —
8. Marklovice (KI) – 24,155 – 18,928 – 24,155 – 5
9. Jistebník (NJ) – 30,023 – 29,194 – 30,023 – 5

Soupiska:
post – áčko – béčko – ženy

koš – Vladimír Konvička – Vladimír Konvička – Markéta Zajícová
savice – David Pavelek – Jan Izvorský – Denisa Ryšková
stroj – Aleš Velička – Jiří Ryška – Jana Biskupová
béčka – Jan Bílek – Martin Březina – Kristýna Ryšková
rozdělovač – Jan Šigut – Jan Šigut – Denisa Bílková
levý proud – Michal Bílek – Petr Bílek – Barbora Šigutová
pravý proud – Rudolf Mališ – Aleš Vyvial – Zuzana Bílková

Průběžné pořadí MSL po 7. kole, kategorie MUŽI:
pořadí – družstvo – body

1. Prchalov A – 152
2. Petřvaldík – 117
3. Mošnov – 114
4. Kojkovice – 99
5. Prchalov B – 97
6. Bartovice A – 95
7. Metylovice – 91
8. Svinov A – 76
9. Oprechtice – 73
10. Lubno – 71
11. Vrbice – 70
12. Písečná – 68
13. Větřkovice – 68
14. Kozlovice – 66
15. Košatka – 62
16. Mistřovice – 56
17. Malenovice – 54
18. Karviná-Hranice – 53
19. Bartovice C – 53
20. Karviná-Louky – 49
21. Svinov B – 49
22. Stará Ves – 47
23. Marklovice – 43
24. Kozmice B – 36
25. Kozmice A – 35
25. Rychaltice – 35

Průběžné pořadí MSL po 7. kole, kategorie ŽENY:
pořadí – družstvo – body

1. Petřvaldík – 84
2. Bartovice – 81
3. Rychaltice – 66
4. Stará Ves – 58
5. Jistebník – 53
6. Oprechtice – 45
7. Marklovice – 36

Pro sdh-metylovice.info Michal Bílek.

5 odpovědí na “10. 7. Košatka

  1. Musím reagovat na to hostován í:-D. Z reakce jednoho člověka nemůžeš soudit celý mančaft, myslím, že většina ví o kom je řeč. Prostě a jasně hold dává najevo své pocity ještě s horkou hlavou 😉

  2. Myslím, že bodyček košaře z Písečné směle konkuruje našemu béčku v Kozmicích v soutěži o Crazy Clip 🙂

Komentáře nejsou povoleny.